Що треба до школи з канцтоварів першокласнику?

У кожній школі та у кожного вчителя можуть бути свої особливі вимоги, тож найкраще отримати список потрібного у вчителя, який буде вчити вашого майбутнього першокласника. Але все ж таки деякий приблизний перелік того, що треба до школи, можна навести. До того ж, не завжди вчитель скаже загальні вимоги до канцтоварів, а якщо в школу йде ваша перша дитина, то й свого досвіду у цьому немає. Тож ми спробуємо вам у цьому допомогти.

Отже, в першу чергу дитині потрібні шкільні зошити, в клітинку та косу лінійку, по 5-10 зошитів. Як правило, для першокласників треба зошити на 12 листів, але інколи вчитель може попросити купувати на 18. Пізніше у першому класі, коли дитина вже навчиться писати у зошитах в косу лінійку, їй знадобляться зошити в лінійку, тож за бажанням також 1-2 зошити в лінійку можна придбати наперед. Зошити повинні бути з однотонною обкладинкою неяскравих колорів (краще зеленого кольору), аркуші молочно-білого кольору, гладкий, щільність листа від 60 гр/м² (це забезпечує захист від просвічування букв на іншій стороні аркуша), колір розліновки (клітинки, лінійки, поля) також не повинен бути яскравим. Яскравий білосніжний папір (так саме, як і жовтий чи сірий) та яскраві кольори є шкідливими для очей дитини, а яскрава блискуча обкладинка з малюнками відволікатиме увагу дітей від навчання. До того ж, як правило, такі обладинки слизькі, через що незручно підписувати зошит.

До зошитів та підручників знадобляться також прозорі обкладинки. Єдиною вимогою до них є щільність, щоб їх не довелося міняти кожного місяця.

Ергономіка ручок

Ручки для письма, зазвичай 2 шт., але можна й більше, бо першокласники їх постійно гублять. Саме через це для першокласника немає сенсу купувати дорогі ручки, та й стержні до ручок окремо їм не потрібні. Прості недорогі ручки, але які відподають ергономічним вимогам, - найкраще. Синього кольору, кулькові ручки з ковпачком, легкі, з прозорим корпусом (щоб оцінювати, як скоро в ручці закінчиться паста), з м'якими гумовими (каучуковими) вставками під пальці, або хоча б рифленою поверхнею. Каучукові вставки краще, бо це надійно захистить пальці дитини від натирань кісточок, та мозолів та вислизань ручки з-під пальців. Авторучки, які вміють "клацати", - це постійна головна біль вчителю, тому хай краще не буде можливості "клацати" під час уроків. Гелеві ручки краще залишити для старших класів, бо з ними дитині буде важче навчитися писати правильно, сформувати правильний почерк. До того ж, у кулькових ручок витрата чорнила значно нижче, ніж у гелевої, та й коштують вони менше.

Ергономіка тригранних олівців

Олівці для малювання, прості та кольорові. Прості олівці - 2 шт., але краще більше (та сама причина, що і з ручками, - їх постійно гублять, а ще вони часто падають, через що ламаються грифелі). Середньої твердості (HM або TM), краще тригранні (або хоча б шестигранні, але не круглі), деревина краще кедр (його деревина легко піддається заточенню і є досить гнучкою та еластичною). Олівець круглої форми буде постійно вислизати з рук, до того ж давить на подушечки пальців, вдавлюючи їх. Найкращий олівець з точки зору ергономіки - тригранної форми, але як правило, на сьогоднішній день вони дорожчі, тому можна купувати і шестигранні. Кольорові олівці - для першокласників достатньо 6 кольорів.

Фломастери для малювання - достатньо 6-8 кольорів. Також краще придбати тригранні, якщо є така можливість.

Фарби для малювання - для першокласників краще 12 кольорів. Частіше треба акварельні фарби, але інколи знадобиться і гуаш.

Альбоми для малювання - знадобиться як і альбом, так і окремі аркуші з папки для акварелі. Альбом зручніший тим, що всі малюнки дитини зберігаються в одному місці та не губляться. Але підходить він лише для зберігання малюнків, які намальовані олівцями або фломастерами. Для акварельних малюнків зручніша папка для акварелі, тому що вологий лист за час уроку не встигає висохнути, малюнок може розмазатися та втратити вигляд, якщо його покласти до альбому. Також на окремих аркушах розміщуються роботи, які планується розмістити на виставці дитячих робіт у класі або школі.

Також може знадобитися білий картон.

Кольоровий папір та картон - вибирайте яскраві кольори, приємні на вигляд.

Пластилін кольоровий - для першокласників достатньо 6-8 кольорів. Не повинен липнути до рук. Також знадобиться дощечка для пластиліну і стеки.

Клей - для першокласників краще клей-олівець. Для виконання завдань вдома допускається рідкий клей ПВА.

Пензлики для малювання - 3-6 різного розміру, поні або білка. Також дитині може знадобитися окремий пензель для клею. Також непроливайка для води, де можна буде помити пензлики.

Гумки - краще професійна каучукова білого кольору, щоб не залишала сліди. Яскраві різнокольорові гумки, як правило, сліди залишають.

Точилки для олівців - єдина вимога, щоб якісно і легко точила. Для школи краще з контейнером, щоб не смітити зайве.

Ножиці дитячі - гострі, з закругленими кінцями (щоб дитина не поранила себе чи когось іншого) і гумовими вставками на ручках.

Лінійка - для першокласників краще дерев'яна, 20-25 см. Дерев'яні лінійки менше ковзають по паперу, і ними важче «клацнути» сусіда по лобі. З іншого боку, на пластмасових лінійках краще точність поділу.

Пенал - м'який тканинний з каркасом, можна з одним або кількома відділеннями, бажано 1 відділення на змійці. Тверді пенали додають зайвого шуму при падінні, в них більша вага, а також більше спонукають до "стукання" сусіда по парті, та й боляче, якщо таки вдарять. Якщо відділення одне, то в них швидше прибирати шкільне приладдя, але складніше шукати потрібний олівець чи ручку. В пеналі з відділеннями для ручок все навпаки — довго прибирати, зате легко шукати.

Папка для зошитів - бажано, щоб зошити не губились по портфелю і не м'ялись. Особливих вимог до папки немає, аби лише була достатньо жорсткою, щоб захистити зошити.

Папка для праці - щоб розмістити в ній все, що знадобиться на уроках праці. Бажано з відділеннями для різних речей: олівців, гумок, ножиць та іншого.