Аплікації-квіти для мами

Паперові квіти доступні навіть малюкам. Достатньо вирізати овальні пелюстки та круглу серединку, наклеїти все це на папір - симпатична аплікація готова. Спочатку діти роблять аплікації із деталей, які підготують батьки. Коли ж дитина стає старшою та навчиться впевнено користуватися ножицями, її можна познайомити з більш складними прийомами вирізання деталей.

Вам знадобиться:

Аплікації-квіти для мами: Польові квіти

Польові квіти.

Складаємо паперовий листочок навпіл, малюємо половинку дзвіночка, вирізаємо, розкриваємо - отримуємо квітку. Можна змінити форму листя, або додати пелюсток, ускладнивши форму. Застосовуємо спосіб "розсування": розрізаємо квітку по пелюстках, розсовуємо їх і наклеюємо на деякій відстані одну від одної. Прикрашаємо наші дзвіночки кружечками різних розмірів або дзвіночками меншого розміру.

Складаємо квадратний аркуш по діагоналі, потім ще, потім ще і малюємо пелюстку, розгортаємо - отримуємо цілу квітку. Малюнок пелюстки може бути яким завгодно, округленим, гострим, з зубчиками (волошка). А можна скласти смужку паперу гармошкою і вирізати відразу багато однакових пелюсток, з яких скласти потім квітку, а зверху наклеїти круглу серцевину.

Аплікації-квіти для мами: Квітка-семибарвниця

Квітка-семибарвниця

Візьміть різнокольорі смужки для квілінгу шириною 3-5 мм, або наріжче їх з кольоровому паперу самостійно. Розріжте паперові довгі смужки квілінгу на вісім однакових коротких.

На листі картону окресліть олівцем коло, також окремо виріжте кружечок такого ж розміру з жовтого або іншого кольорового паперу. Намастіть кружечок на картоні клеєм і прикладайте різнокольорові смужки по колу. Коли всі пелюстки будуть приклеєні, намажте серцевину ще раз клеєм і закрийте вирізаним паперовим кружечком.

Можна також зробити ці квіти не у вигляді аплікації, а як окрему іграшку. Для цього виріжте два кружечки, наклеюйте пелюстки на один з них, а другий потім приклейте з іншої сторони. Тоді можна буде гратися в гру, відриваючи пелюстки та загадуючи бажання.

Аплікації-квіти для мами: Соняшник

Соняшник

Почніть з серединки квітки. Для цього виріжте з кольорового паперу три квадрати зі стороною 10 см чорного, коричневого та білого кольорів. Чорну та коричневу частини розкресліть на смужки шириною 1 см. Всього має вийти 10 смужок. В білий квадрат впишіть коло за допомогою циркуля або предмета круглої форми (наприклад, склянки або дитячої іграшки-конусу).

Коричневу деталь зігніть навпіл і розріжте по намічених лініях, починаючи від лінії згину і не доходячи до краю приблизно 1 см. Чорний квадрат розріжте на смужки. Із паперу зробіть плетінку, як показано на малюнку. Візьміть чорну смужку і просуньте її поміж коричневих смужок. З наступною смужкою зробіть те ж саме, тільки у шаховому порядку.

Всього повинно поміститися 7-8 смужок. Ще дві грають роль запасних, якщо дитина за необережністю порве одну чи дві. Чим рівніше будуть порізані смужки, тим акуратніше вийде плетінка.

Готову плетінку наклейте на білий квадрат і тільки після цього виріжте круг-серединку.

Для пелюсток знадобиться будь-який двосторонній жовтий папір. Відріжте смужку паперу шириною 5-7 см, складіть її гармошкою і виріжте відразу декілька пелюсток. Ширина кожної пелюстки повинна вийти не менше 2 см. Розмістіть пелюстки на звороті серединки-плетінки.

Готову квітку наклейте на аркуш зеленого картону. Аплікація готова. Щоб трішки оживити малюнок, можна наклеїти на квітку метелика, стрекозу, бджілку. Підходящу комаху можна вирізати з дитячих журналів або намалювати самостійно.

Аплікації-квіти для мами: Квіти з дольоньок

Квіти з долоньок

Особливо оригінально виглядають аплікації з долоньок.

Зробити такий малюнок дуже просто. Для цього потрібні: аркуш паперу, фарби (можна пальчикові), дитина, її долоньки та безмежна фантазія.

Простір для ідей величезний. Адже і пелюстки, і листочки, і серединки можна зробити по-різному. Згадайте з дитиною назви квітів, роздивіться їх на фотографії чи в книзі з яскравими ілюстраціями, чи, можливо, пригадайте, які квіти ви бачили на прогулянці. А потім вигадайте свій неповторний букет.