Об'ємні аплікації: квіти цілий рік

Об'ємні аплікації виглядають нарядно та незвично. Простіше всього зробити об'ємні квіти з двостороннього паперу та оформити ними саморобну листівку або подарункову упаковку. Від дитини потрібні вмілі пальчики, трохи терпіння та фантазії, а в результаті вийде чудовий виріб!

Давайте подивимося, як виготовляються деякі квіти з паперу.

Вам знадобляться:

Об'ємні аплікації-квіти: Різнокольорові ромашки

Три ромашки з кольорового паперу

Цікава та відносно проста квіткова композиція з яскравими квітами. Можна пофантазувати і зробити їх різнокольоровими.

Ромашка складається з серединки і пелюсток. Для однієї квітки потрібно зробити 12 пелюсток, якими будуть смужки паперу довжиною 10 см, і вирізати коло, накреслене за допомогою циркуля або стаканчика діаметром 5-8 см. На колі роблять позначки, там, де будуть приклеюватися пелюстки. Кожну смужку згинають навпіл і приклеюють на позначки.

Готову квітку змащують клеєм і приклеюють до основи, додають листочки і стеблинки.

Об'ємні аплікації-квіти: Ромашки на полі

Ромашки на полі

Для однієї ромашки знадобиться одне жовте коло-серединка та шість білих пелюсток. Щоб зробити пелюстку, потрібно взяти смужку паперу шириною не менше 5 мм та довжиною 7-8 см, скласти її у вигляді петельки та склеїти. Розмір пелюстки може бути будь-яким: все залежить від вашого задуму. Зробіть декілька пелюсток.

Акуратно зберіть квітку, наклеюючи пелюстки на коло-серединку зі звороту.

Аплікація з декількох ромашок буде виглядати цікавіше. Вигадайте композицію та наклейте квіти на картон-основу. Додайте листочків із зеленого двостороннього паперу, які зробіть так само, як і пелюстки. Також можна використати папір різного кольору, робити квіти різного розміру.

Об'ємні аплікації-квіти: Жовті нарциси

Жовті нарциси

Ефект об'ємності у подібній техніці надає зігнутий навпіл листочок.

Виріжте з жовтого паперу стебло квітки, зелені листочки та жовті пелюстки. Спочатку приклейте на картонну основу рівне стебло: довгий прямокутник. Листочки та пелюстки треба рівно зігнути навпіл, та приклеювати тільки одну її сторону, залишаючи зігнуту другу частину вільною.

За бажанням можна розмістити пелюстки трохи один на одній. В кінці закріпити пелюстки червоною круглою серединкою.

Об'ємні аплікації-квіти: Білі нарциси

Білі нарциси

З жовтого паперу виріжте смужку. Зробіть ножицями вертикальні надрізи і скрутіть в рулон. Це будуть заготовки серцевинок нарцисів.

З аркуша білого паперу складеного навпіл, виріжте півколо. Вийдуть симетричні пелюстки. Для одного нарциса їх знадобиться 6 штук. Три пелюстки склейте між собою. Додайте ще три пелюсточки, приклеївши їх під попередніми.

На кожну квітку приклейте жовті серцевини. З аркуша зеленого паперу виріжте довгі смужки, звужені на кінцях - це будуть листочки. На аркуш паперу приклейте листочки і квіти. Композиція з нарцисами готова.

Об'ємні аплікації-квіти: Сонечко на ромашках

Сонечко на ромашках

Візьміть жовту серветку і наріжте або просто нарвіть з неї маленькі квадратики. Зробіть з них кульки. Вони знадобляться для серединок квітів.

З білого паперу виріжте пелюстки. Проведіть гострим краєм ножиць поверхнею кожної пелюстки в двох напрямах, щоб вийшла хвиля. На кожну ромашку зробіть 16-20 пелюсток. Так само зробіть листочки із зеленого паперу. Виріжте вузькі смужки-стеблинки.

Простим олівцем на картоні намітьте місце кожної квітки. Спочатку наклейте верхній шар пелюсток, а зверху в шаховому порядку наклейте другий шар. Щоб вийшло гарно, потрібні акуратність та терплячість. Пелюстки повинні розміщуватись по колу на одному рівні. Завершіть роботу серединкою з жовтих кульок. Окремо намалюйте та виріжте маленьке сонечко та приклейте комашку на одній з квіточок.

Повинні вийти гарні пухнасті ромашки. Їх розмір буде залежати від розміру деталей, які ви підготуєте. З маленькими дітьми краще брати великі пелюстки. Старші дошкільнята, які вже добре оволоділи навичками вирізання та наклеювання, зможуть зробити квіти меншого розміру. Враховуйте вік, рівень підготовки та бажання дітей.

Освоївши основні види технік та застосувавши фантазію, можна зробити об'ємні аплікації з різних квітів. Айстри різних кольорів можна зробити з кружечків паперу, які розрізані бахромою. Для троянди чи тюльпанів використовуйте накладення листочків один на одний, залишаючи вільні частинки. У соняшнику можна закріпити лише краєшки пелюстків посерединці, залишивши решту їх вільними.

Також дуже красивими виходять також аплікації квітів з кольорового паперу, які виготовляються з паперу, серветок і круп. Крупи в аплікаціях допомагають надати певну рельєфність і структурність предметам, які зображені. Такими крупами, як рис, гречка, манка, пшоняна крупа можна декорувати пелюстки і серцевину квітки або ж вазу, кошик букетів.

Зроблені своїми руками квіти стануть чудовим подарунком та будуть радувати цілий рік!