Іграшки своїми руками як розвиваючий метод

Найкращі іграшки для дітей - це зроблені своїми руками. Руками самих дітей.

Ними можна потім гратися самим або з друзями, або подарувати молодшій сестричці чи братикові.

Іграшки своїми руками більше цінують, бережуть, бо дитина вкладає в них частину своєї праці, а не просто отримує в готовому вигляді. Іграшки своїми руками не тільки розважають дітей, але й розвивають, дають навички та знання для майбутнього, поступово включають дитину у світ дорослих серйозних справ. Помічено, що діти більше люблять робити щось справжнє, щось потрібне і серйозне, а не просто забавки, і саме виготовлення іграшки своїми руками є найкращим для дітей варіантом для реалізації такого бажання.

Іграшки своїми руками з паперу може зробити навіть мала дитина. Папір як простий та недорогий матеріал, та іграшка як видимий результат своїх зусиль - ось два компоненти, що в сумі дають велике задоволення дитині від процесу. Виготовлення іграшки з паперу може бути також доповнене розмальовуванням готової іграшки кольоровими олівцями або фломастерами, або прикрашанням маленькими наклейками. Орігамі чи збірка готової моделі, об'ємні аплікації чи рухомі фігурки з картону, прості листівки чи складні набори для лялькового театру, - широкий вибір на будь-який вік та смак. Папір - це найпростіший для дітей матеріал, тому саморобки з паперу - це найперший вид конструювання. Папір є простим, але дуже гнучким матеріалом з широкими можливостями.

Можна також пошити іграшки своїми руками з тканини, вони стануть найулюбленішими для дітей. Маленькі діти можуть приймати участь у пошитті іграшки з тканини, допомагати, а старші - повністю виконати виріб і, наприклад, подарувати своєму маленькові братикові або сестричці.

Широкий спектр саморобок з дерева та інших технічних саморобок, від простих 3D-пазлів до складних зборок електричних схем, знайдуть свого вдячного користувача серед хлопчиків та дівчаток. Спочатку ретельно слідувати за інструкцією - а потім творити щось своє, ставати Майстром своєї справи, винахідником та дослідником. А починається все з дитинства, з таких простих саморобок для дітей. Виготовлення іграшок своїми руками з дерева та металу зможуть прищепити дитині любов до конструювання та майстрування, розвивають увагу та просторове мислення, привчають до акуратності. Дерево - прекрасний природний матеріал широкого застосування, і з нього можна виготовити саморобки різного призначення та рівня складності.

Можна використовувати будь-який інший матеріал для виготовлення іграшок своїми руками: природні матеріали (камінчики, шишки, палички, кору, шкаралупу грецьких горіхів), елементи побуту (начебто непотрібні коробочки, упаковки, стрічки, гудзики, пластикові пляшки та кришки), і взагалі будь-що, на що вистачить фантазії. Потрібно лише дотримуватися правил безпеки: матеріал має бути екологічним, чистим, без гострих країв, більш-менш стійким до пошкоджень.

Змайструвати щось корисне своїми руками - що може бути для дитини більшим приводом для гордості!