Кишеньки, підставочки, шкатулочки з паперу

Думаєте, папір годиться тільки для аплікацій, листівок чи красивих дитячих поробок, якими можна тільки милуватися?

Це не так! І ми зараз це доведемо. Навіть прості поробки з кольорового паперу, які доступні й маленьким дітям, можуть бути дуже корисними. І хоча їх варіантів існує дуже багато, для демонстрації ми зупинимося лише на одному виді. А саме, поробки, які надалі будуть використовуватися для зберігання невеличких дитячих речей: кишеньки, коробочки, шкатулочки, підставки та інше.

Вам знадобляться:

Кишенька для зберігання речей

Кишенька для зберігання речей

Кишенька для зберігання речей

Намалюй контур мордочки тваринки, наприклад, ведмедика або котика.

Виріж по контуру дві такі фигури. Зроби деталі для вушок та носика, як показано на малюнку.

Нанеси клей по краю, з'єднай деталі, щоб всередині вийшла кишенька. Зроби дироколом два отвори. Приклей вушки та носик. Втягни стрічку, за яку можна буде підвісити готовий виріб.

Така кишенька прекрасно підійде для зберігання невеликих речей: заколок, гребінців або канцелярського приладдя.

Підставка для сережок

Підставка для сережок

Підставка для сережок

Підставка для сережок

Проста, але дуже цікава та корисна поробка для зберігання сережок, кліпс.

На білому або кольоровому картоні обведи олівцем контур дерева. Познач отвори - потім в ці отвори будуть чіплятися сережки.

Виріж дві однакові деталі. На одній з них проріж лінію зверху, на іншій - знизу, так як показано на малюнку чорними стрілками. Товщина ліній має відповідати товщині картону, а довжина - рівно до середини деталі.

Пробий намічені отвори дироколом.

З'єднай деталі під прямим кутом так, як показано на малюнку. Для того, щоб деталі не розсовувалися, змаж попередньо клеєм розрізи, а також скотчем скріпи верхівку та низ у місцях з'єднання деталей.

Постав готовий виріб на стіл та розташуй на ньому свої прикраси.

Підставка для ручок та олівців

Підставка для ручок та олівців

Техніка пап'є-маше дозволяє створювати чудові та неповторні речі, і зараз ми застосуємо цю техніку для виготовлення підставки для ручок та олівців.

Нам знадобиться пластиковий стаканчик підходящого для підставки розміру. Для обклеювання стаканчика можна взяти будь-які серветки або навіть газетний папір, головне, щоб папір був м'який та легко змочувався рідиною. Розірви папір на невеликі шматочки, трохи змочи водою та обліпи ним повністю пластиковий стаканчик ззовні. Зроби 5 таких шарів на воді.

Після цього зроби ще 10 шарів, але тепер вже наклеювати шматочки паперу потрібно змащуючи їх клеєм.

Робота повинна добре просохнути протягом доби. Наступного дня виймаємо стаканчик-основу: основу: просто переверни роботу та легко зсовуй паперовий зліпок.

Покрий копію стаканчика акриловим грунтом. Після його висихання розфарбуй стаканчик яскравим малюнком. Це можуть бути широкі смужки, квіти або будь-які інші зображення, на що вистачить фантазії.

Коли фарба висохне, можна покрити готову роботу лаком.

Підставка у формі корабля

Підставка у формі корабля

Підставка у формі корабля

Оригінальну підставку для канцелярського приладдя можна зробити з простого картону та кольорового паперу. А якщо є непотрібні готові картонні коробочки (з-під упаковок, наприклад) підходящого розміру, то робота буде взагалі легкою.

Підбери за розміром коробочки (за необхідності відріж кришки чи підрівняй по висоті) або склей їх з картону. Ніс корабля та труби зроби з картону. Для труб можна підібрати готові картонні трубочки.

Обклей кожну деталь кольоровим папером зсередини та ззовні. Виріж та приклей віконця, рятівний круг, штурвал, якір.

Склей коробочки між собою та приклей їх на основу, вирізану по контуру.

Шкатулка з сірникових коробочок

Шкатулка з сірникових коробочок

Шкатулка з сірникових коробочок

Чудову шкатулку для дрібних речей можна виготовити з сірникових коробочок.

Тобі знадобиться 24 пусті коробочки з-під сірників.

Спочатку кожну коробочку треба підготувати. Внутрішню сторону там, де буде ручка шухлядки, потрібно спочатку укріпити - приклеїти зсередити шматочок картону по розміру сторони. І прикріпити бусинку-ручку за допомоги проволоки.

Після того склади та склей між собою коробочки так, як показано на малюнку.

Верхню кришку та основу зроби теж з картону. Прикрасити кришку та бічні сторони (де немає ручок шухлядок) можна, приклеївши на них або просто кольоровий папір, або власні фантазійні малюнки, або використавши техніку декупажу. Щоб не заплутатися в різних шухлядках, їх можна підписати цифрами, знаками, малюнками або своєю системою позначок.