Рухома іграшка з паперу

Пропонуємо вашій увазі порівняно нескладний спосіб для модернізації практично будь-якого малюнку, щоб придати йому "життя".

Така іграшка може як привабити найменших дітей, так і стати експонатом для виставки дитячої творчості в школі, дитячому садочку чи гуртку.

Вам знадобляться:

Іграшка з паперу

Основою іграшки є рухомий фрагмент і система важіль-тяга, що ним рухає.

Якщо подивимося на малюнок і "кінематичну схему", то бачимо, що коли вліво-вправо потягнути за смужку-тягу, то козлик буде мотати головою вверх-вниз.

Тягу можна рухати не тільки руками, а, наприклад, причепити до барометра - тоді голова буде хилитися на дощ і навпаки.

Для виготовлення іграшки знадобиться картон для основи, малюнок (розпечатка або намальований вручну), ножиці, шило, олівець. В малюнках статті будуть саме чорно-білі зображення з тим щоб їх роздрукувати, а далі вручну розфарбовувати.

Іграшка з паперу, заклепка

Для того, щоб реалізувати рухоме з'єднання, використовується паперова заклепка. Рекомендуємо спершу потренуватися просто на смужках паперу, щоб не зіпсувати малюнок.

  1. Помістимо на дошку-підкладку і проколемо шилом деталі в зазначених місцях.
  2. Гострим кінцем олівця розширимо отвір. Виготовимо заклепку: смужку паперу довжиною десь 3 см зігнути вдвоє і вирізати трикутник. Основа на 2-3 мм має бути більше від отвору що зробили в п.2.
  3. Вставити заклепку в отвір і затягнути до упору.
  4. Олівцем роз'єднати головку заклепки.
  5. Великим пальцем лівої руки прижати головку, а вказівним пальцем роз'єднати гострі кінці заклепки (їх можна потім приклеїти).

Наступним кроком тренування буде виготовлення вже самого рухомого механізму - перший малюнок в галереї знизу. Спершу ми приєднуємо важіль заклепкою до основи, а потім до неї тягу, вже не чіпаючи основу.

Якщо Ви відчуваєте себе впевнено, то цей крок можна пропустити.

Іграшка з паперу. Заєць

Іграшка "Заєць на самокаті"

Заєць відштовхується ногою і їде на самокаті. Малюнок для роздруківки та покрокова графічна інструкція знаходиться нижче в галереї зображень.

Вирізаємо деталі. Прорізаємо зашриховані місця (а) і (б) на деталі 1. Для цього спершу треба проколоти отвір шилом або гострими ножицями, а далі кінчиками ножиць повністю вирізати заштриховану область.

Зігнути деталь 3 по штриховій лінії. Вставити важіль деталі 3 в отвір (а) так щоб всі три точки проколу А співпали.

Виготовити паперову заклепку, вставити в отвір А і з'єднати деталі 1 і 3.

З'єднати деталі 2 і 3 паперовою заклепкою в точці Б. Вільний кінець деталі 2 протягнути в отвір (б) деталі 1.

Іграшка з паперу. Собака

Іграшка "Собака"

Собака нахиляє голову до миски.

Малюнок для розпечатки та покрокова графічна інструкція знаходиться нижче в галереї зображень.

Вирізаємо деталі.

З'єднуємо паперовою заклепкою деталі 1 і 2 в точці А.

З'єднуємо заклепкою деталі 2 і 3 в точці Б.

Вільний кінець важеля 3 протягнути в отвір (а) деталі 1.

В галереї малюнків представлено ряд заготовок для реалізації рухомих іграшок: "Козлик" (рухає головою вверх-вниз),  "Працьовитий ведмедик" (щіткою прибирає підлогу), "Рибак" (ставить рибу в відерко), "Ведмідь-пастух" (лозиною підганяє гуску, а та нахиляє голову),"Юний майстер" (майструє шпаківню), "Мій друг робот" (космонавт та робот подають один одному руки), "Чепурний ведмедик"(ведмедик миє руку), "Хазяйновиті зайці" (Зайці несуть капусту).

Також, використовуючи багаточисленні розмальовки, що представлені в Інтернеті, можна придумати і свої варіанти, наприклад Лунтик може махати рукою з ліхтарем, а Крош "ремонтувати" кліщами будильник.