Подарунок дитині, який не стане пилитися на полицях

Готові іграшки набридають швидко. Незалежно від їх ціни, складності та яскравості. А хочеться ж зробити такий подарунок дитині, який не стане пилитися на полицях. Подарунок для дитини, який принесе не тільки радість в момент отримання, але й стане у пригоді надовго. А особливо практичні батьки ще й бажають під подарунку, щоб він приніс дитині користь, дав поштовх у її розвитку.

Яким же критеріям повинен відповідати подарунок для дитини, щоб досягти озвученої мети? Ці критерії такі:

  • Багатофункціональність: якщо іграшка виконує лише якусь одну функцію, вона швидко набридає, бо немає різноманіття. До того ж, необхідність купувати окремі подарунки дитині на кожну окрему ціль більше б'є по кишені батьків, а все зростаюча кількість предметів у дитячій кімнаті захламлює її дуже швидко. На противагу цьому, багатофункціональна річ закриває однією собою декілька задач, зростає разом з дитиною, і в залежності від ситуації чи настрою дитини може використовуватися по-різному.
  • Інтерактивність: бути лише пасивним спостерігачем - не найкращий подарунок дитині. Постійно дивитися мультики, отримувати готові речі у всьому, а подарунки суто для розваг та задоволення, - вирощують лише споживача, а не творчу особистість. Ба навіть гратися готовими подарованими іграшками менш корисно для дитини, ніж спочатку прийняти участь у її створенні! Інтерактивність - це обов'язково активна участь дитини. З лялькою можна моделювати життєві ситуації в ігровій формі, кольоровими олівцями можна малювати, а піклуватися про живе кошенятко чи хоча б черепашку - це взагалі прекрасна можливість для розвитку дитини. Будь-які саморобки тут взагалі поза конкуренцією, адже дитина приймає хай навіть активну участь не лише у подальшому користуванні подарунком, але й у його виготовленні. А отже, цінуватиме його більше, бо вкладе у нього й часточку своєї праці.

Є цілий клас іграшок, який задовільняє обом вказаним умовам, він так і називається - розвиваючі іграшки. Але іграшки, то частіше для маленьких дітей, а як щодо більш старших дітей? Яким може бути гарний подарунок дитині на 6 років, на 9 років, а тим паче підлітку?

Тут якраз стають у пригоді набори для дитячої творчості. Це і саморобки, і сукупність різноманітних видів діяльності в одному подарунку, і повна комплектність всього необхідного для визначеної мети. В залежності від інтересів та вподобань можна підібрати той подарунок дитині, який сподобається саме їй. Це можуть бути набори для малювання, ліплення, аплікації, конструювання чи вишивання. Набори для творчості дівчаток чи хлопчиків, для різного віку ( правда, як правило, не молодше 3-х років, зате без обмежень верхньої планки). Набори для творчості вже мають гарну подарункову упаковку, тож не потребують окремо турбуватися ще й про цей момент. З таким подарунком дитині не доведеться думати, чим зайнятись найближчим часом, а ще, саме набір для дитячої творчості може стати поштовхом до пробуждення серйозного інтересу на майбутнє. Адже майстерність починається з дитинства, і саме наша, батьків чи просто близьких дорослих, задача - надати можливість дитині відчути задоволення від творчого процесу, що надалі створить міцний фундамент у будь-якій майбутній професії!