Як підібрати гарний подарунок для дитини?

На день народження, на Новий рік, на День святого Миколая чи на інше свято хочеться зробити найкращий подарунок для дитини. Для сина чи доньки, племінників, дітей своїх друзів, чи просто знайомих а то й незнайомих хлопчиків та дівчаток. Але завжди постає питання, що саме дарувати? Так, щоб подарунок приніс радість та запам'ятався надовго.

Не варто дарувати щось таке, що й так присутнє в буденному житті дитини. Одяг, засоби догляду чи інші звичні речі. Подарунок для дитини має включати елемент свята, чогось нового, оригінального, і найкращий варіант - це щось для розвитку дитини, причому можна навіть з невеличким випередженням за віком. Але не перестарайтеся! Дитина повинна мати можливість використати подаровану річ зразу, а не чекати колись, потім, коли виросте.

Має суттєве значення, якого віку дитина, які в неї інтереси та захоплення. Подарунки для хлопчиків та для дівчаток також можуть відрізнятися.

Подарунок для дитини до 1 року

Немовлята ще не можуть гідно оцінити подарунок, тож часто дарують щось корисне для їх батьків. Але якщо є бажання зробити подарунок саме для малюка, тоді розвиваючі іграшки - це ідеально. Переконайтеся, що іграшка якісна, безпечна та відповідає віковим обмеженням.

До 1 року малюки ще тільки вчаться сприймати навколишній світ та управляти своїм тілом, тож іграшка має бути яскравою, приємною на дотик, можна зі звуком або мелодією. Це можуть бути брязкальця чи інші музичні іграшки. Тактильні м'які м'ячики чи кубики. Яскраві іграшки з чіткими кольорами, краще зі схематичним зображенням обличчя (очі, носик, посмішка). Якщо дозволяє бюджет, можна подарувати цілий домашній спорткомплекс для малюків, де вони зможуть лазити, підтягуватися, стрибати, тим самим безпечно та активно розвивати свої фізичні можливості. Чудово підійдуть різні картонні книжечки з яскравими картинками та віршиками або казочками, які батьки зможуть читати дитині.

З 6 місяців вже можна дарувати м'ячики, кубики, пірамідки, різні коробочки для вкладення одна в одну, молоточки. Прекрасним подарунком можуть бути різні схованки та тунелі, де дитина зможе гратися, лазити та ховатися. З 8 місяців актуальними стають м'які іграшки, різні фігурки тварин, ляльки та машинки. Тільки не забувайте про вікові обмеження! Всі іграшки мають бути безпечними, не мати гострих кутів та дрібних деталей, і зроблені з міцних матеріалів, щоб дитина не змогла відірвати чи відкусити шматочок.

Різниці між подарунками для хлопчиків чи дівчаток ще немає.

Подарунок для дитини 1-3 роки

З 1 року дитина активно залучається до творчої діяльності: малювання, ліплення, аплікацій, тож чудовим подарунком можуть стати оригінальні набори пальчикових фарб, олівців чи фломастерів, цікаві розмальовки чи аплікації. Також в нагоді можуть стати набори для ігор з піском чи водою.

Активна діяльність з пізнання світу та бажання дізнатися якомога більше в цьому віковому періоді дає одну з найкращих ідей для подарунків: це дитячі енциклопедії та логічні настільні ігри. Вчитися під час гри - ідеальне поєднання!

Також, як і до року, актуальним подарунком залишаються розвиваючі іграшки. Але їх асортимент розширюється. Тепер дитина з захопленням сприйме різні сортери, рамки-вкладиші, лабіринти, візочки на мотузочку, каталки, пазли, конструктори, шнуровки, а також набори для рольових дитячих ігор.

Застереження щодо безпечності іграшок залишається актуальним. До 3 років не має бути дрібних деталей, гострих кутів та інших ризикованих елементів.

Різниця між подарунками для хлопчиків чи дівчаток все ще не має значення, але дорослі вже самі починають частіше дарувати ляльки - дівчаткам, а машинки - хлопчикам.

Подарунок для дитини 3-6 років

Спорт та можливість проявити себе - ось що найбільше цікавить дітей в цьому віці. Скакалки, лижі, санки, велосипед, ролики, обручі. Можна навіть поні. Якщо, звісно, дозволяє бюджет, а батьки не будуть шоковані подібним живим подарунком!

Майстерність та вправність дітей в творчій діяльності також вже має високий рівень. Малювати, ліпити, клеїти, конструювати - улюблені заняття дітей цього вікового періоду. Подарувати щось для цієї сфері - гарна ідея, тільки це має бути досить оригінальною річчю, а не звичними та банальними матеріалами, які дитина й так використовує. Набори для творчості, особливі інструменти чи незвичні матеріали - підійдуть чудово.

Більш складні розвиваючі іграшки, іграшки-моделі, дитячі енциклопедії, настільні ігри залишаються актуальними. З іграшок на перший план виходять конструктори всіх варіантів та видів, мозаїки. Ляльки, машинки, фігурки тварин, набори посуду, овочів, моделі кухонної техніки, дитячих інструментів, улюблені герої з казок чи мультфільмів, інші моделі та набори для рольових дитячих ігор - це незмінно викликає захоплення, і дає можливість далі гратися разом з друзями. Але тут вже має значення стать дитини! У дівчаток свої ігри, у хлопчиків свої, і хоча компанії часто пересікаються та мають спільні ігри, та діти вже починають ділити на хлопчачі та дівчачі іграшки, і це треба враховувати.

Подарунок для дитини 6-11 років

З 6-7 років дитина - це вже яскрава особистість зі своїми бажаннями, інтересами, захопленнями та смаком. І якщо раніше ще можна було подарувати універсальний подарунок для малюка, враховуючи максимум вік та стать дитини, то тепер це вже не так просто. На перший план впевнено виходять саме інтереси дитини. Так, можна ще вгадати, подарувавши конструктор чи ляльку, але навіть лялька може не сподобатися дівчинці, якщо вона не відповідатиме її уявленням про те, якою вона має бути. Тому перш ніж щось дарувати, бажано хоч трохи дізнатися про цього конкретного хлопчика чи дівчинку (якщо це малознайома дитина), і підібрати подарунок відповідно до їх бажань. Як правило, діти не приховують, який саме подарунок вони хочуть на день народження чи Новий рік чи на Миколая, тож це не таке вже й важке завдання.

Подарунок для підлітка 11-17 років

Хоч це вже й досить дорослі особистості, але все ж таки ще діти, які теж дуже потребують уваги. І так само, як і малюки, люблять подарунки. Але чим старші діти, тим важче дарувати сюрпризи, адже у них вже є чітке уявлення про себе, про світ та про те, чого вони хочуть. І одночасно, підлітки вже прекрасно уявляють, звідки беруться подарунки, а отже, можна поступити набагато простіше: запитати дитину, що саме їй подарувати на свято. Можна навіть вибрати разом, щоб бути точно впевненим, що подарунок сподобається. Власноруч вибраному подарунку дитина буде радіти навіть більше, ніж подарованому без вибору, адже сам процес вибору - це теж так цікаво та приємно! А якщо вже так хочеться зробити ще й сюрприз, то в нагоді стануть маленькі недорогі сувеніри, які стануть чудовим доповненням до основного подарунку.