Майструємо новорічні прикраси з паперу разом з дітьми

Наближається Новий рік, і традиційно це в першу чергу сімейне свято, яке дуже любить дітвора. А отже, готуватися до цього чарівного свята треба разом з дітьми! І не переживайте, якщо у вас діти ще маленькі та не дуже багато чого вміють. Навіть малюки можуть прийняти посильну участь в підготовці, якщо разом з батьками, бабусею чи іншими дорослими родичами займуться виробленням з кольорового паперу новорічних прикрас на ялинку.

Вам знадобляться:

Новорічні прикраси: Гірлянда-ланцюжок

Гірлянда-ланцюжок з кольорового паперу

Підготуйте паперові смужки з двостороннього кольорового паперу. Виберіть різні кольори, яскраві та насичені, можна також з візерунками.

Візьміть одну смужку та склейте її кінці так, щоб вийшло кільце. Просуньте в кільце смужку паперу іншого кольору та знову склейте її кінці. Продовжуйте з'єднувати таким чином всі смужки паперу, перетворюючи їх на різнокольоровий ланцюжок.

Зручніше всього спочатку зробити окремі невеличкі частини гірлянди, кожен робить свою частинку. А в кінці з'єднати всі частини гірлянди між собою в один великий ланцюжок.

Таким ланцюжком можна прикрасити як саму ялинку, так і кімнату, розвісивши гірлянду під стелею.

Новорічні прикраси: Кольорові ліхтарики з бахромою

Кольорові ліхтарики з бахромою

Виріж квадрат з картону потрібного розміру. Зроби заготовки з кольорового паперу: виріж смужки та надріж їх з однієї сторони по всій довжині, щоб вийшла бахрома.

Починай обклеювати трубочку знизу, кожну смужку бахромою вниз. Наступна смужка має перекривати своєю бахромою рівну частину нижньої смужки. Таким чином обклей весь ліхтарик.

Зверху по сторонам зроби отвори і продінь в них стрічку, щоб ліхтарик можна було підвісити.

Такі ліхтарики можуть бути не просто прикрасами, але й корисною річчю. Наприклад, на святі можна влаштувати гру з призами: повісити ліхтарики на мотузочці і покласти в них щось цікаве, приклеївши дно. Кожен гість з зав'язаними очима повинен під музику відрізати собі подарунок.

Новорічні прикраси: Кольорові прозорі ліхтарики

Кольорові прозорі ліхтарики

Лист кольорового паперу 15х20 см складіть вздовж пополам. Складену сторону розріжте поперек на бахрому, не дорізаючи до краю 2 см. Ширину кожної смужки бахроми намагайтесь зробити не ширше 1 см. Дитині може бути складно розрізати рівно, тому для малюка можна розкреслити надрізи простим олівцем на зворотній стороні.

Щоб ліхтарики вийшли різних кольорів, можна взяти дві заготовки різних кольорів та прорідити бахрому, тобто зрізати смужки через одну на обох заготовках. Вставте одну заготовку в іншу, щоб повз прорізи однієї заготовки проглядали контрастні смужки іншої.

Ліхтарик можна прикрасити блістками, приклеїти маленькі деталі у формі зірочок або квіточок.

Склейте обидві заготовки разом по двом нерозрізаним краям. Склейте заготовку в циліндр по короткій стороні. Залишилось приклеїти петельку зі смужки кольорового картону, щоб можна було підвісити ліхтарик на гілку ялинки.

Новорічні прикраси: Сніжинки-балерини

Сніжинки-балерини

Візьміть білий або кольоровий папір світлих відтінків. Складіть лист паперу пополам, окресліть простим олівцем контур половинки фігурки балерини, виріжте по контуру.

Інший лист паперу складіть спочатку пополам, потім ще пополам в протилежному напрямку, потім по діагоналі. Окресліть простим олівцем різні візерунки майбутньої сніжинки-спіднички. Врахуйте, що серединка має за розміром відповідати "талії" фігурки балерини, інакше спідничка не налізе або ж буде спадати. Виріжте контур сніжинки, розгорніть його.

Просуньте фігурку балерини в отвір сніжинки, так щоб вийшла наче спідничка.

Можна вирізати багато сніжинок-балеринок різних відтінків та з різними візерунками, а потім або розташувати їх на ялинці, або продіти мотузочку та підвісити танцюючі сніжинки, прикрасивши кімнату.

Новорічні прикраси: Об'ємні сніжинки

Об'ємні сніжинки

Як вирізати красиву об'ємну сніжинку? Паперова сніжинка може бути вирізана за схемою або ж виготовлена в техніці "квілінг".

Інструкція по виготовленню сніжинки з паперу проста: підготувати заготовки з паперу і скласти з них готову сніжинку, деталі склеїти між собою.

Спочатку треба придумати візерунок для сніжинки. Число рядів може бути від одного до чотирьох, і головне, щоб візерунок дозволяв склеїти всі окремі деталі між собою. Самі деталі заготовок сніжинки можуть бути найрізноманітнішої форми.

Потім треба підготувати смужки паперу. Для створення завитку смужку паперу треба щільно накрутити на шпичці, потім вирівняти та скласти до потрібного узору детальки та зняти завиток. Далі акуратно склеюємо всі деталі між собою в потрібному порядку та продіваємо стрічку, щоб сніжинку можна було підвісити.

Новорічні прикраси: Геометрична кулька

Геометрична кулька

А як вам така кулька? Дуже цікава річ, для виготовлення якої потрібні знання геометрії.

Кулька складається з однакових деталей визначеної форми. Кожна деталька - це коло з загнутими краями, так щоб всередині вийшов трикутник. Їх можна вирізати з кольорового картону різних кольорів та прикрасити маленькими детальками: зірочками, сніжинками, квіточками, блістками чи мішурою.

Деталі склеюємо між собою у визначеному порядку. Наостанок прикріплюємо стрічку, щоб кульку можна було підвісити.

 

Зроблені своїми руками новорічні прикраси разом з дітьми не тільки служать створенню святкового свята, але також є чудовим способом об'єднати всю сім'ю та зміцнити теплі близькі відносини.