Чим зайняти дитину вдома в холодну пору?

Наступила зима, похолодало, випав сніг... І начебто чудово, адже стільки унікальних розваг пропонує ця пора року! Та через низьку температуру не будеш же цілий день гасати на вулиці, як це можна робити влітку. Кілька годин - і все, треба додому, в тепло. А чим же зайнятися вдома дитині?

Добре, якщо є домашній спорткомплекс, - малим дітям є де полазити, пострибати, повисіти вниз головою.

Чудово, якщо є компанія одноліток, - можна пограти в масу різних ігор, від настільних ігор до сюжетно-рольових, або ж просто поспілкуватися.

А якщо мама чи тато з дитиною вдома самі? Чим зайняти дитину, щоб та не нудьгувала, не робила шкоди, а до того ж щоб заняття приносило користь для розвитку дитини? Навіть найулюбленіші ляльки чи машинки рано чи пізно набридають, якщо немає альтернативи.

Один з найкращих варіантів - це завдання для дошкільнят в картинках. Недорогі яскраві книжечки, з цікавими різноманітними завданнями, нікого не залишать байдужими та ніколи не набриднуть, - адже завдання кожен раз різні! То треба щось розмалювати, то знайти вихід з лабіринту, то побачити відмінності в начебто однакових на перший погляд картинках, то обвести лініями зображення різних предметів, то поєднати точки за якимось правилом та побачити несподіваний малюнок, то знайти логічні невідповідності чи побудувати логічну послідовність, то об'єднати предмети в групи або знайти зайве, то... Список може бути безкінечним.

Можна зайнятися з дитиною будь-яким видом творчості: малювання, аплікація, вирізання, вишивання, шиття м'яких іграшок чи випилювання лобзиком, тут теж список доволі серйозний. В залежності від віку це може бути від простої мозаїчної аплікації, де навіть вирізати нічого не знадобиться, і до ретельно продуманих до кожної деталі виробів хоч з паперу, хоч з дерева, хоч з тканини. В нагоді можуть стати готові набори для творчості, але зовсім не обов'язково прив'язуватися саме до них. Кольоровий папір, клаптики тканини чи різні дощечки запросто можуть знайтися вдома серед непотрібних вже речей, а клей, ножиці чи голка й так є вдома практично у кожної родини. Додайте трохи фантазії (а якщо ліньки це робити - в інтернеті є купа готових ідей, макетів та викрійок), - і маєте як чудово проведений з дитиною час, так і гарненький вибір, зроблений дитячими руками! Ну, хіба що трошечки за допомогою дорослого, але це ж несуттєво, правда?

І наостанок, книги. Як дитячі енциклопедії, так і художня література. Це - безмежний простір для уяви, джерело інформації для задуматися або обговорити, чудовий метод задоволення дитячої цікавості та допитливості. Ніякі мультики чи онлайн-ігри не замінять тієї користі, яку дає для допитливого розуму саме книга. Слухаючи лише живе слово, дитячий мозок працює на повну, адже треба створити перед очима цілий світ! Не просто сприймати готову жуйку, а саме створюючи власні образи, домислюючи свої деталі, роблячи власні висновки, дитина розвивається інтелектуально, розширює світогляд, посилює уяву та мотивується до власних творчих досягнень.

Саме в дитинстві, особливо ранньому, закладається те, що стане базою для майбутнього дорослого життя. Не варто упускати цей важливий період, щоб дати своїм дітям максимум можливостей, а також побудувати тісні та близькі відносини з ними. Ваша батьківська любов та увага обов'язково дадуть результат.