Мозаїчні аплікації - легко та цікаво навіть для найменших

Інколи так буває, що звичайні аплікації вже набридли, або ж просто не вистачає нових ідей. Тоді в пригоді стане такий метод, як мозаїка: коли на основу малюнку наклеюються маленькі кольорові шматочки паперу. Вони можуть бути круглими, якоїсь іншої геометричної форми або взагалі хаотично нарізані чи навіть надірвані. Але цікаво те, як з маленьких елементів мозаїки утворюється цілісний малюнок. Цей метод може також використовуватися для навчання аплікації найменших дітей, коли вони ще не вміють складати малюнок з окремих великих елементів. А от наче розфарбувати готову основу, тільки за допомогою паперових шматочків та клею, - з задоволенням спробують.

Вам знадобляться:

Мозаїчні аплікації: Зима

Зима

Атмосферна аплікація для дітей зі шматочків паперу. Досить просто у виготовленні та підійде для творчості з маленькими дітьми.

На темно-синій фон приклейте деталі будинку та дерев. Нарвіть маленькі шматочки з білого паперу. Приклейте сніг на всі елементи (дах, дерева, земля). Декількома шматочками зобразіть падаючий сніг.

Чим чудова дана аплікація, що дитина може не боятися приклеїти не туди. Адже сніг може впасти куди завгодно!

Мозаїчні аплікації: Чайний сервіз

Чайний сервіз

Така аплікація підійде як для 3-х річних малюків, так і для дітей старше. Від рівня підготовки дітей буде залежати ступінь участі в роботі дорослого. Діти, які добре володіють ножицями, легко виріжуть силуети кружок та чайника, а малюки зможуть прикрасити їх шматочками кольорового паперу.

Для основи візьміть лист будь-якого кольорового паперу, наприклад, жовтий. З білого паперу виріжте два або три кола діаметром 9 см. Щоб намалювати коло, можна скористатися циркулем або формочкою. Одне з кіл буде чайником, інші розріжте навпіл, вийде дві або чотири чашки. Зріжте трохи паперу, щоб позначити дно чашок та чайника. Приклейте отриманий сервіз на основу.

З рожевого паперу виріжте ручки чашок, носик, кришку та ручку чайника, наклейте їх.

Цей же папір поріжте на шматочки довільного розміру та форми. Але не занадто великого та не занадто малого, тоді візерунок буде виглядати гармонійніше. Акуратно наклейте на поверхню так, щоб вони не виходити за межі посуду.

Можна також використати цю ідею для колективної творчості. Візьміть великий лист паперу, і нехай кожна дитина наклеїть на нього свою чашку, вибравши самостійно і колір, і візерунок.

Мозаїчні аплікації: Груша

Груша

Намалюйте на картоні форму груші від руки або по трафарету простим олівцем. Обведіть по контуру яскравим товстим жовтим фломастером.

Наріжте кольоровий папір на дрібні шматочки довільної або вибраної геометричної форми. Краще, якщо деталі будуть приблизно однакового розміру.

Візьміть клей. Намазуючи кожен приготовлений паперовий шматочок, розташуйте його всередині намальованої груші. Задачу можна спростити: спочатку намажте клеєм поверхню малюнку, а потім наклеюйте деталі. В ідеалі деталі не повинні находити одна на одну, а також перетинати межі малюнку.

З зеленого паперу виріжте листочок і акуратно наклейте його. Простір між шматочками паперу зафарбуйте фломастром, олівцем або фарбою.

В даній техніці також можна зробити яблуко, вишні, сливи, огірки, помідори та інші овочі та фрукти. Заодно малюк швидше запам'ятає їх назви та навчиться розрізняти.

Мозаїчні аплікації: Метелик і сонечко

Метелик і сонечко

Якщо дитина вже досить впевнено наклеює папір різної форми на довільні місця, можна переходити до строго визначеного розташування елементів мозаїки. Це можна зробити на прикладі аплікацій фігурок різних комах, наприклад, метелика або сонечка.

Спочатку треба вирізати всі необхідні деталі та акуратно розташувати їх на картоні. Для сонечка підготуйте три овали, шість маленьких кружечок-точок, дві тоненьку смужки для вусиків. Для метелика пригодиться те ж саме, тільки крильця будуть трикутними. Щоб намалювати необхідну фігуру, можна скористатися трафаретом, лінейкою та олівцем, або накреслити їх від руки. Щоб крильця вийшли однаковими, вирізайте їх одночасно, склавши папір навпіл.

Починайте клеїти з тіла. Далі симетрично один одному розташуйте крильця. Приклейте на крильця точки, в кінці приклейте вусики.

Наклеюючи точки, можна також повторити рахування до трьох або шести.

Мозаїчні аплікації: Орнамент з квітами

Орнамент з квітами

Орнамент - це найскладніший варіант мозаїчної аплікації. Тут вже треба не просто приклеювати маленькі шматочки на основу, але й правильно розташовувати елементи на відповідні місця. А якщо дитина ще й сама придумає орнамент, це вийде дуже корисне заняття для розвитку малюка.

Підготуйте тарілочку-основу з картону. Циркулем намалюйте два кола (замість циркуля можна скористатися будь-яким круглим предметом як трафаретом). Виріжте тарілку по великому колу.

З різного кольорового паперу наріжте трикутників приблизно однакового розміру. При бажанні можна скористатися лінійкою. Спочатку відріжте смужку, розділіть її на квадратики, а потім кожен квадрати розріжте навпіл по діагоналу. Таким чином отримаєте рівносторонні прямокутні трикутники різних кольорів.

По краю тарілки викладіть орнамент, чергуючи голубі, жовті та червоні трикутники. Старайтесь, щоб вони не виходили за лінії кіл та розташовувались приблизно на однаковій відстані один від одного. Спочатку розташуйте всі деталі, щоб вийшов завершений орнамент, а потім приклейте їх.

В центрі тарілки викладіть квітку. Виріжте і наклейте кружечок-серединку. Пелюстки зробіть з трикутників. Для листочків виріжте трикутники більшого розміру. Виріжте стебло і приклейте його в першу чергу. Зверніть увагу, що квітна не повинна виходити на межі внутрішнього кола.