Розвиваюча книжка з фетру - що це та для чого?

Що таке книжка з фетру?

Розвиваючі книжки з фетру - це пізнавальні іграшки для дітей у формі книжки, з інтерактивними елементами для тренування у дитини різноманітних корисних навичок. Їх виготовляють з фетру, а для окремих елементів також використовують інші матеріали. Хоча м'які книжки в цілому можна шити з будь-якої тканини, але саме фетр набув найбільшої популярності через свою безпечність для дітей, міцність, довговічність та універсальність.

На своїх сторінках дитячі книжки з фетру містять різні тематичні сюжети з інтерактивними елементами. Це можуть бути різні кольорові стрічки, які можна зав'язати чи розв'язати. Кишеньки, які можна розкрити, та щось звідти дістати, або щось туди покласти. Наліпки на основі липучок, які можна прикріпити до основи чи відкріпити. Та ще багато чого іншого, на що тільки вистачить фантазії у виробника.

Для чого потрібна розвиваюча книжка з фетру?

Розвиток дрібної моторики, тобто рук та пальчиків малюка, - це надзвичайно важлива річ! Вчені давно помітили прямий зв'язок між ними та розвитком мозку дитини, особливо в перші роки життя. Активно працюючи пальчиками, щось наліплюючи, сплітаючи, застебуючи чи збираючи, дитина не просто набуває корисних навичок для побуту, але й стає розумнішою, уявляєте?

Саме тому розвиваючі книжки з фетру - це просто знахідка для будь-яких небайдужих батьків. Будучи м'якою, вона не поранить навіть немовля. Так як для її виготовлення використовується фетр, розвиваюча книжка є безпечною та не викликає алергію. Вона є пізнавальною та інтерактивною іграшкою одночасно, адже малюк може не тільки розглядати цікаві картинки, але й пробувати щось зав'язати, прикріпити чи розстебнути.

Розвиваючі книги з фетру допомагають вивчити кольори и форми, навчають розрізняти більше-менше, кількість та довжину. Дитина починає розбиратися у різних видах застібок. Кожен такий розвивальний елемент не просто присутній, а служить відповідній меті. Книжка з фетру сприяє розвитку тактильних відчуттів, дрібної моторики, терпінню та сумлінності, та й просто дає можливість зайняти дитину самостійною корисною грою. Недарма їх також називають тихими книгами, адже поки малюк ними грається - в домі тиша та спокій, а відпочинок мамі іноді не завадить!

Які бувають фетрові книжки?

Широке розмаїття розвиваючих книжок з фетру дозволяє підібрати для дитини саме той варіант, який йому найкраще підійде за віком, статтю та інтересами. Отже, вони розрізняються за такими характеристиками:

 • кількість сторінок: маленька книжечка з фетру на 4-6 сторінок або великі товсті розвиваючі книги із фетру від 10-20 сторінок та більше;
 • розмір: найпопулярніші - це 20x20 см та 20x30 см, але можуть бути більшими чи меншими;
 • вид кріплення: сторінки як звичайна книжка чи у вигляді розкладки; між собою можуть бути зшиті, або ж скріплені люверсами, петельками чи стрічками;
 • наповнення: в залежності від матеріалу та кількості наповнення, сторінки можуть бути більш жорсткими та плоскими, або м'якішими та товстими;
 • сюжет: пори року, природні явища, тварини, рослини, комахи, транспорт, техніка, побут, одяг, іграшки, букви, цифри, казки, популярні мультики та інше;
 • навчальна мета: кольори, форми, розміри, лічба, послідовності, логіка та інше;
 • інтерактивні елементи, які використовуються: кишеньки, стрічки для зав'язування, застібки різних видів (змійки-блискавки, магнітні та звичайні кнопки, гачечки, липучки), наліпки, гудзики, намистини, резинки;
 • як наслідок попередніх пунктів, рівень складності: для немовлят до року, для 1-3 років, для 3-5 років (для більш старшого віку вони вже будуть нецікавими);
 • і особливе місце займають іменні фетрові книги, які роблять тільки під замовлення для конкретної дитини.

Якою має бути хороша дитяча книжка з фетру?

На що звертати увагу, щоб вибрати реально якісну книжку-іграшку для дитини та не боятися за її безпеку?

 1. Сам фетр та інші матеріали, які використовуються для виготовлення розвиваючої книжки. Вони не повинні кошлатитися та розповзатися, від них не має бути легко відгризти шматочок.
 2. Міцність прикріплення різних елементів. Нічого не повинно бовтатися з ризиком відірватися. Перед тим, як віддати дитині розвиваючу книжку з фетру, не пошкодуйте часу та посмикайте кожен гудзик чи стрічку.
 3. Так як це м'яка книжка, то дитина буде сприймати її з меншою обережністю. А отже, іграшка не повинна мати гострі елементи та відносно великі тверді. Якщо ви хочете надати своєму малюкові можливість отримати інші навички, то краще купити бізіборд з замочками та кнопками - він саме для цього і призначений.

Але безпека - це не єдине, чи відрізняється хороша розвиваюча книжка з фетру від неякісних. Так як основна її мета - це розвиток дитини, то й закладена навчальна основа має бути відповідною. Вдало підібрана тема книжки з фетру та цікаві інтерактивні елементи забезпечать стійкий інтерес малюка, і вона стане улюбленою іграшкою надовго.