Чим зайняти дитину надовго?

Яка спокуса - включити дитині мультики, щоб зайняти її чим-небудь хоч на десять хвилин! Це ж так просто, правда?

Просто, але недалекоглядно, до того ж це приносить дитині шкоди більше, ніж користі, а розвитку практично ніякого. Ні, якщо питання стоїть виключно в тому, чим зайняти дитину, то колись можна і мультики. Але якщо дитина постійно виступає у ролі лише пасивного споживача розваг, то вона швидко звикає до цього, і питання, чим зайняти дитину, буде виникати знову і знову. При цьому колись вже простими мультиками не обійтися, і доведеться батьками вигадувати все складніші та оригінальніші види розваг.

Та є інший шлях.

Це шлях, коли дитина змалечку росте в першу чергу активним творцем, а не пасивним споживачем.

Так, це потребує деякого часу, і на швидкий результат розраховувати не доводиться. Зате надалі ви вже не будете постійно ламати собі голову, чим зайняти дитину, бо творчість дає невичерпне джерело інтересів та натхнення.

Орігамі для дітей

Звичайно, у рік-півтора вся дитяча творчість буде обмежуватися чи то каляками-маляками при малюванні, чи то рванням паперу замість конструювання виробів з паперу, чи то ще чимость таким же непотрібним з дорослої точки зору. Та й зайняти дитину малюванням чи ліпленням спочатку можна буде так саме на кілька хвилин, тобто навіть на менший час, ніж мультиками. Але - то ж лише початок! Хай спочатку дитина буде ставити на папері кольорові відбитки своїх долоньок за допомогою пальчикової гуаші, але це дасть їй величезний поштовх до розвитку. А саме, вона навчиться розрізняти кольори та відтінки, співставляти різні форми та розміри, побачить взаємозв'язок між своїми діями та результатом, і найголовніше - якщо цей результат їй сподобається (а це майже гарантовано!), то вона захоче знову і знову це повторити. Отож, наступного разу, коли постане питання, чим же зайняти свою дитину, достатньо буде лише дати їй фарби чи кольорові олівці для малювання!

Малювання, ліплення, вирізання, ліплення, конструювання, а у більш старшому віці - ще й вишивання, плетіння, в'язання, шиття, і вже більш складне конструювання виробів з дерева чи інших матеріалів. Прикраси з бісеру Можна робити іграшки своїми руками, можна виготовляти прикраси собі та друзям, чи майструвати подарунки своїми руками. Будь-яка дитяча забавка в малому віці, якщо лише вона має творчий початок, має шанс перетворитися надалі у серйозне захоплення у підлітковому віці, а можливо, ще й у дорослий професійний вибір. І сами ми, батьки, повинні дітям у цьому допомогти. Адже наше завдання стоїть не лише у тому, чим зайняти дитину, щоб вона нам не заважала, але й надати їй всі можливості для її розвитку, чи не так?