Як підготувати місце для творчих занять дитини

Гра та творча діяльність складають більшу частину повсякденного життя малюка. Саме в творчому процесі малюк отримує можливість розвиватися. Увага, мислення, пам'ять, сприйняття, естетичні почуття, мова і моторика здатні отримати кращий "пропуск в життя", втілюючись в малюнках чи скульптурах. Дитині важливо постійно щось творити, а батьками потрібно підтримувати найплодотворнішу для цього атмосферу та продумати зручне робоче місце.

Вибір місця для творчого куточка

Місцем для дитячої міні-майстерні може бути не лише куточок, але й будь-який достатньо вільний простір в дитячій кімнаті, і навіть будь-де вдома вдома. Головне, дотриматися декількох правил при його виборі:

  1. Робоче місце повинно бути тихим, віддаленим від основного скупчення домочадців.
  2. Воно повинно розташовуватися на віддалі від об'єктів, які було б жаль зіпсувати (меблів, штор, дизайнерськи оформлених стін).
  3. Хороше природнє та штучне освітлення, яке зберігатиме малюку зір та не буде заважати зоровому сприйняттю.

Робоча поверхня

Отже, свята святих кожної майстерні – це, звичайно, стіл. Дитячий письмовий стіл може бути яскравим або натуральних деревних відтінків. Головна вимога, яка пред'являється до стола юного майстра – це просторна поверхня і монументальна стійкість. Уявіть, якщо в найвідповідальніший момент приєднання пластилінової голови до тулуба принцеси або при копіткому розфарбовуванні картинки похитнеться стіл...

Нарешті, не буде зайвим час від часу перевіряти стіл на предмет його висоти – якщо коліна впираються або дитині стало складно вставати зі стільця, краще підібрати більш високу модель. Це збереже здоровим хребет, який росте.

Полички біля столу

Краще всього стіл залишити максимально пустим, щоб було, де розвернутися пензлику чи олівцеві юного майстра, а всі речі розмістити на поличках. Прикріпіть багато різноманітних за кольором і формою поличок над робочим місцем. Перевірте, щоб малюк міг без складнощів користуватися ними.

На полички можна поставити все канцелярське приладдя, коробочки з матеріалами для творчості. Головна ідея полок в дитячому куточку – їх доступність. В малому віці дитина буде користуватися лише тим, що попадеться йому на очі, за чим не доведеться лізти в наглухо закриту тумбочку. Тому, розміщуючи творче господарство, використовуйте прозорі контейнери і зручні підставки.

Мистецтво і порядок

Ніщо так не створює затишок і власне, дизайнерське обличчя творчого куточку, як всі можливі корисні дрібниці. Наприклад, ви можете змайструвати клаптевий "сет", який складається з різних кишеньок. Його можна закріпити за одну з полос, а в кишенях розміщувати альбоми для малювання і кольоровий папір, пензлики, лінійки та інші дрібнички.

Нарешті, киньте під стол теплий і м'який килимок, а в якості сидіння підготовте малюку на вибір два предмети – стійкий стілець та м'який широкий добре набитий пуфік. Чергуючи сидіння, можна добитися хорошого розвитку хребетних м'язів, формування постави та приємного поєднання роботи з відпочинком.

Таким чином, якщо звести всі ці пункти в едину думку, то виходить, що простір для дитячої міні-майстерні облаштовується з врахуванням максимального розкріпачення творчої активності малюка. Приготуйтесь, в творчому куточку може бути все – і краплі фарби на столі, і забруднені або проколоті стіни - втілення творчого задуму зв'язано з дрібними побутовими жертвами. Але все це з лишком компенсується задоволенням дитини від творчої діяльності та гордістю батьків за успіхами власного чада!