Розвиваючі іграшки для дітей своїми руками

Розвиваючі іграшки призначені для багатогранного розвитку дітей, а зроблені своїми руками - беззаперечно будуть унікальними та захоплять дитину надовго. За допомогою розвиваючих іграшок своїми руками можна досягнути зразу три мети: розвиток, навчання і розвагу дитини, а ще - непогано зекономити. Адже майже у кожного вдома знайдуться маленькі клаптики тканини різної фактури та кольору, якісь непотрібні коробочки, гудзики, пряжки, кришки, навіть ключі та інші на перший погляд непотрібні речі. Але ці начебто непотрібні речі можуть стати прекрасним матеріалом для розвиваючих іграшок своїми руками!

З тканини, стрічок, гудзиків та іншої фурнітури можна пошити своїми руками безліч розвиваючих іграшок для дітей. Це і м'які книжки з різними нашитими малюнками, а то й і з завданнями для малюків, і сенсорні мішечки з різними наповнювачами, і розвиваючі килимки з нашитими на ньому клаптиками тканини та стрічками, і м'які пірамідки з подушечок різного розміру та кольору, і кубики зі сторонами різного кольору та малюнку, і різноманітні шнуровки. Навіть просто нанизавши ряд великих намистин та гудзиків на міцний шнурок, отримаємо ще чудову розвиваючу іграшку своїми руками.

Якщо є вдома гофрокартон (його можна отримати зі звичайних упаковочних ящиків), ДВП, фанера чи оргскло, то з цих матеріалів можна виготовити массу різних розвиваючих іграшок своїми руками. Коробочки різного розміру, які можна вкладати одна в одну, рамки-вкладиші, сортери, трафарети, лабіринти, розвиваючі дошки з різними защіпками, замочками, пружинками.

Зі звичайних листівок або яскравих картинок з журналів легко можна зробити перші пазли у житті малюка. Просто розріжте картинку ламаною лінією на дві або чотири частини! Папір та картон - взагалі благодатний матеріал для створення розвиваючих іграшок своїми руками. Єдина пересторога - або дитина повинна бути того віку, яка ще або вже не тягне до рота все підряд, або з такими іграшками дитина має займатися виключно у присутності дорослого. А так - просто широке поле можливостей, аби лише фантазії вистачило! Навчальні карточки, вже згадані пазли, лото, настільні ігри, розмальовки, маса різних задач та завдань з карточками на сортування, вибір, впорядковування, систематизацію, та й просто підвищення словарного запасу малюка та розвитку мовлення.

Отже, зовсім не обов'язково витрачати шалені гроші, щоб малюк ріс розумничком та вправним. Будь-який підручний матеріал, якщо додати трохи фантазії та праці, може стати прекрасною основою для розвиваючої іграшки! Є лише прості правила, які треба пам'ятати та виконувати при виготовленні розвиваючих іграшок для дітей своїми руками:

  • Міцно прикріпіть всі дрібні елементи. Малюк може не тільки тягнути в рот цікаве, але й жувати, і це треба врахувати.
  • Іграшка не повинна мати гострих кутів, дряпаючих поверхонь, ріжучих кромок, щоб не поранити малюка.
  • Матеріали не повинні містити шкідливих речовин.
  • Самостійно перевірте готову іграшку, щоб нічого не заїдало, не могло прищемити шкіру, відірватися.

Якщо виконувати ці правила, іграшка буде безпечною та служитиме довго, а ваш малюк з задоволенням буде не тільки бавитися, але й розвиватися під час гри.