Найкращі іграшки для дітей до року

Індустрія дитячих товарів представляє захопленим поглядам дітей та батьків все нові моделі розвиваючих іграшок. Яких їх зараз лише немає! При вході в дитячий магазин розбігаються очі, настільки сучасні іграшки гарні, яскраві та цікаві. Це непоганий спосіб грунтовно спустошити батьківський гаманець, але для дітей вони необхідні. Це не лише розвага, але й розвиток дитячого інтелекту, моторики і фантазії.

Брязкальце, напевно, найдревніша іграшка. Саме з неї починається пізнання світу іграшок у малюка. Лежачи на спині в ліжечку, дитина зачіпає ручкою брязькальці, які погойдуються над ним, з ніжним дзвоном. Пізніше він вже сам активно трясе іграшку, добуваючи з неї звук. Брязькальці можуть бути виконані з найрізноманітнішого матеріалу: дерева, металу, пластику, тканини. Кілечка і бубенчики, стукачись один об одну, і створюють той звук, який так подобається дітям.

Юла – доволі проста іграшка за своїм принципом, проте вона завжди подобається дітям. Раніше продавались в основному прості дзиги всіх кольорів, а зараз юла – це ціла споруда зі стрибаючими м'ячиками всередині або вершниками, які скачуть на коні. Популярна юла з прозорими стінками, скрізь які видно різні спецефекти. Подобається дітям і юла з музикою, тобто така, що починає награвати веселу мелодію при розкручуванні іграшки.

М'яч також проста іграшка, але навіть малюки 6-7 місяців з задоволенням кидають м'ячик і мнуть його в ручках. М'ячики також можуть бути найрізноманітнішими: маленькі, великі, гумові, надувні, з пухирчиками, смугасті, прозорі з іншими яскравими кульками всередині, м'які з тканини. Діти ближче до року вже можуть копати м'ячик ніжкою і кидати його об стінку.

Книжки-малятка з хрусткими сторінками, яскравими малюнками і звуковими ефектами дуже подобаються діткам. Читати дітям до року, звичайно, ранувато, але це ж лише початок! Зазвичай такі книжки оснащені різними кишеньками з «секретами», кнопками, випуклими малюнками, безпечними дзеркальцами та іншими цікавими деталями. Вони мають різну фактуру сторінок для навчання малюка тактильним відчуттям. Дитина буде з задоволенням мацати м'який живіт ведмедика або натискати пищачу кнопочку в книжці.

Кубики різних кольорів, матеріалу і розмірів сприяють навчанню малюка і розвитку його моторики. Спочатку незграбно складаючи кубик на кубик, дитина вчиться володіти своїми пальчиками. Яскраві пластикові кубики, м'які текстильні або дерев'яні з природними візерунками однаково подобаються малюкам.

Звичайно, це не вичерпний перелік можливих іграшок для дітей до року. Варто лише пам'ятати про обов'язкові умови безпечності (екологічність, відсутність гострих кутів, ріжучих кромок, дрібних деталей тощо), і тоді майже будь-які предмети побуту чи природні матеріали можуть стати чудовими іграшками для малюка, якщо вони задовольняють його пізнавальний інтерес.