Аплікації з кольорового паперу для дітей

Кольоровий папір - легкий та зручний матеріал для дитячої творчості, і аплікації з кольорового паперу - найпростіший та найпоширеніший спосіб використання цього матеріалу. Поруч з малюванням та ліпленням, створення аплікацій з кольорового паперу є одним з найулюбленіших занять для дітей. Малюкам подобається вирізати, а потім наклеювати фігурки з кольорового паперу, створювати з них зображення. Аплікація схожа на мультфільм або конструктор, і це теж приваблює дітей.

Різноманітні, цікаві, красочні та незвичайні аплікації з кольорового паперу сприяють розвитку творчого мислення у дітей будь-якого віку. В ході заняття аплікацією розвивається дрібна моторика, активується мислення та мова, тренується пам'ять та увага. Аплікації з кольорового паперу для дітей – це відмінний привід для фантазування та самовираження. З їх допомогою вирішуються також виховні та навчальні задачі, наприклад, діти легше засвоюють форми і кольори, числа і букви.

При виготовленні аплікацій з паперу своїми руками, дитина вчиться працювати з ножицями, розвиває дрібну моторику, акуратність, терпіння. Робота з клеєм також вимагає від малюка визначених навичок. Не завжди все виходить з першого разу так красиво і акуратно, як хотілось би, тому починати треба з найпростіших аплікацій, з якими діти можуть справитися самі або з невеликою допомогою дорослих. Хоч і простенька, але гарненька та вдала аплікація надихне дитину на подальші творчі досягення.

Скориставшись ножицями, клеєм, кольоровим папером та додавши трохи фантазії, дитина самостійно або за допомогою дорослих зможе створити оригінальну та неповторну композицію. Спочатку малюки вирізають з м'якого тонкого паперу або складають картинки з готових форм, вирізаних дорослими. Для найменших існують навіть спеціальні аплікації-мозаїки для дітей, для створення яких не потрібен клей. Якщо діти впевнено користуються ножицями, можна поступово познайомити їх з різноманітними формами аплікації:

  • Обривна аплікація. Цей спосіб добре підходить для передачі особливостей фактури образу (пухнасте курчатко, кучерява хмарка).  Розриваючи папір на шматочки, складаємо зображення. Дітям 5-7 років можна ускладнити техніку: не просто рвати папір, а вищипувати контурний малюнок (фігурки).
  • Накладна аплікація. Дозволяє отримати багатокольорове зображення. Послідовно створюємо картину, накладаючи і наклеюючи деталі шарами так, щоб кожна наступна деталь була менша за розміром.
  • Модульна аплікація (мозаїка). Образ викладається з множини однакових форм різного кольору – рваних папірчиків, вирізаних кружечок, квадратиків, трикутничків.
  • Симетрична аплікація.  Для симетричних зображень заготовку – квадрат або прямокутник з паперу потрібного розміру – складаємо надвоє, тримаємо за згин, вирізаємо половину зображення.
  • Стрічкова аплікація. Спосіб дозволяє отримати гірлянду з зображень.
  • Силуетна аплікація. Вирізання складних силуетів за намальованим або уявним контуром.

Вже в рік дитина здатна робити аплікації з кольорового паперу. Спочатку це шматочки кольорового паперу, які малюк приклеює на підготовлену, змазану клеєм поверхню, а потім - свідоме вирізання та наклеювання різнокольорових частин фігурок. І пік майстерності - мозаїка з кольорового паперу. А з 5-ти років можна вже запропонувати дитини робити поробки з кольорового паперу - об'ємні фігурки.

Мозаїка
Мозаїка
Аплікація