Іграшки з дерева своїми руками

Іграшки з дерева мають безліч переваг, і зараз в магазинах є широкий вибір практично на будь-який смак. Та все одно, куплена в магазині іграшка - це зовсім не те, що іграшка з дерева своїми руками. Адже іграшка своїми руками - це витвір твоєї фантазії, в яку вкладаєш своє старання, часточку своєї душі. Іграшки з дерева своїми руками часто не мають аналогів, існують в єдиному екземплярі, не схожі на інші, по суті є есклюзивними.

Але для того, щоб стати справжнім майстром та виготовляти дійсно шедеври, починати потрібно з самого початку, з найпростішого. Дана стаття і присвячена тому, як робити прості іграшки з дерева своїми руками.

Для виготовлення цих іграшок знадобляться різні дощечки, які можна купити в будь-якому будівельному магазині. Але ви можете виготовити іграшки також з пінопласту, гофрокартону, ДВП, ДСП, фанери чи навіть пластиліну.

Літак

Іграшки з дерева своїми руками. Літак Іграшки з дерева своїми руками. Літак

Твій іграшковий літак буде складатися з наступних деталей: верхнє крило (5х24х1,5 см), нижнє крило (5x15x1 см), фюзеляж (5х30х1,5 см) та кіль. Відповідних розмірів повинні бути і дошки, тому наперед підбери підходящі заготовки для цієї роботи.

Спочатку виконай ескіз майбутнього іграшки з дерева своїми руками. Чітко накресли основні частини літака та загальний вигляд. Краще всього, якщо малюнок буде співпадати за розмірами з майбутнім виробом. Після того продумай послідовність виготовлення іграшки своїми руками з дерева та прийоми з'єднання її частин. Приміряй основні деталі і збери їх без цвяхів. Власне кажучи, дерев'яний літак - це нескладний виріб, тому всі головні деталі напевно ти підготуєш швидко.

Щоб зробити хвостові крила, візьми дошку, відміряй половину і проведи лінію для відпилювання, тобто зроби точну розмітку. Після чого відпиляй деталь і зачисти розпил. Потім можна починати скріплення частин літаку цвяхами. В першу чергу збий верхні та нижні передні крила з основою, а потім хвостові скріпи з основою. Наперед відміть олівцем ті місця, куди станеш забивати цвяхи на крилах, і слідкуй за тим, щоб нижнє і верхнє крила знаходились на одному рівні на основі. Краще всього, якщо вони будуть прибиті на відстані третини довжини від носу літака.

Тепер треба цвяхами прибити кіль. Візьми для цього цвяхи без шляпок. Обережно з'єднай верхню частину з хвостовими крилами. Вбий шлях без шляпки до половини в середину хвостови крил і насади деталь кілю на другу половину цвяха, яка видніється над корпусом літака. Після цього в наперед відмічений отвір вбий цвях. Хоча, можна закріпити кіль й іншим способом: хвостові крила перевернути, поставити на верхню частину і акуратно цвяхами прибити під кутом. Краще забити 2 цвяхи в середину крил.

Кіль з хвостовими крилами помісти на основу і прибий. Після того, як основні деталі іграшки з дерева своїми руками будут скріплені, можна додати пропелер, колеса тощо. Розфарбуй виріб за своїм смаком, а також можна покрити іграшку столярним лаком.

Вітрильник

Іграшки з дерева своїми руками. Вітрильник

Кораблики та вітрильники з дерева своїми руками люди робили з давніх часів, це були улюблені іграшки дітей. Дерев'яний вітрильник можна пускати в «плавання» у водойму. Потренувавшись на одному кораблику, за бажанням можна виготовити цілу флотилію вітрильників.

Тобі знадобляться наступні деталі: корпус вітрильника розміром 10x25x1,5 см (він повинен бути загостреними з двох кінців) та рейка розміром 25x1x1 см. Крім того, потрібно ще підготувати тканину для вітрила та кольоровий папір.

Як і в попередньому випадку, спочатку зроби малюнок, зобразивши деталі та загальний вигляд вітрильник. Потім візьми дошку з загостреним кінцем та відміть на іншому його кінці олівцем лінії для відпилювання. Потім акуратно відпили куточки, направляючи полотно ножовки по проведеним лініям. Щоб виготовити виготовити мачту, відшліфуй рейку потрібного розміру, потім зафіксуй в тисках і підготуй шилом в ній отвір. Після цього обережно вбий в центр корпусу парусника цвях без шляпки (до половини) і насади на нього готову мачту. Для кращої міцності його можна попередньо змазати клеєм.

Для парусу підійде будь-яка тканина (можна використати навіть картон). Врахуй, що він повинен бути коротшим мачти. Вирізавши парус потрібного розміру, зафіксуй його на мачті за допомогою маленьких цвяшків або клею. Готовий виріб можна розфарбувати, покрити лаком і прикрасити кольоровим папером.

Візочок

Іграшки з дерева своїми руками. Візок Іграшки з дерева своїми руками. Візок

Виготовити дерев'яний візочок також доволі просто. Для цього тобі знадобляться такі деталі: корпус візочку розміром 9х15х1,5 см та колеса товщиною 1,5 см і діаметром 4 см.

Як і в інших випадках, на першому етапі зроби малюнок майбутнього виробу. Деталей у візка буде небагато: основа, 4 дерев'яних колеса, цвяхи та мотузка.

Щоб виготовити колеса, візьми брусок циліндричної форми, відміряй на ньому відстань товщиною 1,5 см та відміть олівцем. Після цього зроби ще 4 такі помітки (щоб вийшло 4 колеса) і відпиляй по лініям ці деталі. Отримані кругляші акуратно відшліфуй.

Також тобі знадобиться дошка, від якої потрібно буде відпилити основу візка потрібного розміру. Отриману раму відчисть від шероховатостей і заусениць за допомогою наждачного паперу. Після цього відміть на ній олівцем місця кріплення колес на однаковій відстані від країв рами і пророби в них неглибокі отвори для забивания цвяхів.

Колеса повинні обертатися. Щоб це відбувалося, прибивай їх цвяхами з широкою шляпкою, які при цьому повинні виступати на 3 мм. Покрути колеса навколо цвяха-вісі та перевір, як вони обертаються.

Спочатку прикріпи колеса з однієї сторони. Коли ти будеш забивати колеса з іншої сторони рами, вони стануть спиратися на вже прикріплені колеса, і у них вісь може увійти до кінця, тоді вони стануть нерухомими. Щоб цього не відбулося, тобі потрібно вкласти між ними і рамою шпильки діаметром 2–3 мм, і тоді колеса збережуть свою рухомість.

В кінці роботи прибий в центр передньої частини рами цвях, зігни його за допомогою кусачок таким чином, щоб вийшов крючок, і прив'яжи мотузочку.

Автомобіль

Іграшки з дерева своїми руками. Автомобіль

Навчившись робити візочок на колесиках, ти можеш змайструвати і автомобіль. В цьому випадку тобі будуть потрібні такі деталі: основа розміром 8х20х1,5 см, кабіна розміром 8х16х2,5 см і колеса товщиною 1 см і діаметром 4 см.

В першу чергу накресли малюнок і продумай послідовність виконання роботи. Підбери необхідні дерев'яні заготовки, відчисти і добре відшліфуй їх за допомогою наждачного паперу.

Колеса для майбутнього автомобіля виготов за таким же принципом, як і для візочку. Ти вже знаеш, як їх зробити. Потім потрібно підготувати основу автомобіля. Для цього на дошці за допомогою лінійки відміряй необхідну відстань та відміть її олівцем. Затисни заготовку в тиски і випиляй основу. Після цього потрібно прикріпити верхню частину (кабіну). Для цього забивай цвяхи зі сторони основи, попередньо відмітивши ці місця олівцем. Потім в колеса забий цвяхи, пока вони не вийдуть з іншої сторони, і прибий їх до основи таким же чином, як і у випадку з візочком.

Коли всі частини будуть з'єднані, виріб потрібно розфарбувати. Крім того, ти можеш зробити на своєму автомобілі фари, прикріпити номер тощо.

Трактор

Іграшки з дерева своїми руками. Трактор Іграшки з дерева своїми руками. Трактор

Тепер попробуй зробити з дерева трактор. Виготовляючи цю іграшку, ти навчишся відпилювати колеса великого діаметру. Для трактора потрібні такі деталі деталі: кабіна розміром 5,5х6,5х7 см, основа розміром 14,5х6,5х1,5 см, мотор розміром 9x4х3,5 см, брусок розміром 1,5х6,5х1,5 см, переднє колесо шириною 0,8 см і діаметром 4 см та заднє колесо шириною 1,5 см і діаметром 8 см.

Спочатку зроби малюнок трактора і добре роздивись загальний вигляд іграшки. Визнач основні деталі виробу і наміть послідовність його збірки. Потім підбери необхідний матіриал для частин трактора, тобто для кузова, кабіни, основи і мотору. Для колес використай кругляші різного розміру. Як виготовити колеса, ти вже знаеш. Проте при відпилюванні великих колес не спіши, виконуй цю операцію акуратно і обережно.

Після цього приступай до збірки трактора. Підбери підходящі бруски для деталей і відшліфуй їх наждачним папером. Основу з'єднай з кабіною і мотором, при цьому обережно забивай цвяхи. Після цього прибий невеликий брусок в передній частині основи для кріплення колес.

Потім прикріпи задні та передні колеса, використовуючи при цьому шпильки, і перевір, чи нормально вони крутяться. Коли виріб буде готовий, розфарбуй його, дай висохнути і покрий лаком. Кріме того, ти можеш приробити невеличку трубу (наприклад, з металічного стержня).

Вантажівка

Іграшки з дерева своїми руками. Вантажівка Іграшки з дерева своїми руками. Вантажівка

Якщо ти вже змайстрував легковий автомобіль, то зможеш зробити також і вантажівку. Для цього тобі будуть потрібні такі деталі: основа розміром 24х8х1,5 см, кабіна розміром 5x6x8 см, мотор розміром 6x4x4 см, кузов розміром 13x8x4 см та колеса товщиною 0,8 см і діаметром 3,6 см.

Виконай на чистому листі паперу малюнок вантажівки з накресленою лінією, що дорівнює висоті кабіни. Потім визнач, скільки деталей тобі знадобиться, щоб вийшла вантажівка. Підбери підходящі дерев'яні бруски потрібного розміру і форми. Продумай, в якій послідовності ти будеш збирати частини виробу.

Спочатку тобі треба відпилити 4 однакові колеса для вантажівки та відшліфувати їх. Після цього випиляй решту деталей потрібних розмірів і також оброби їх напильником та наждачним папером.

Основу з'єднай з мотором за допомогою 2 цвяхів. Потім аналогічним чином зафіксуй кабіну і кузов. Після цього закріпи колеса так, щоб вони крутились, не забудь при цьому про шпильку. Передні колеса розташуй на відстані 2 см від краю основи, а задні — на 6,5 см. Коли всі частини будуть з'єднані, приступай до оформлення іграшки. Розфарбуй свою вантажівку, дай їх висохнути і покрий столярним лаком. Кріме того, ти можеш приробити до нього номер або прапорець.

Вертоліт

Іграшки з дерева своїми руками. Вертоліт Іграшки з дерева своїми руками. Вертоліт

Змайструвати вертоліт з дерева буде дещо складніше. Але якщо ти благополучно справився з попередніми іграшками, то зможеш виготовити й цю. Тобі потрібно буде підготувати наступні деталі: кабіна (її кути спили до осьової лінії на відстані 2 см від країв під кутом 22,5 градуси), редуктор розміром 2х2х1 см, мотор розміром 8x5x4, винт підйому (4 симетрично розташовані лопасті довжиною 18 см, шириною в центрі 1,5 см, кільце в центрі — діаметром 2 см). Крім того, знадобляться тобі хвостова балка розміром 16 х 3 х 1,5 см, брусок хвостового винта розміром 8 х 1,5 х 1,5 см, хвостовий винт (3 симетрично розташовані лопасті довжиною 5 см), бруски для закріплення колес розміром 9x2x3 см та 4 колеса діаметром 3 см і товщиною 1 см. Також тобі треба підготувати клей, шило, ножиці і щільний картон.

Спочатку із щільного картону виріж 4 симетрично розташовані лопасті винта підйому з кільцем в центрі, проколовши в його середині отвір за допомогою шила. Аналогічним чином зроби хвостовий винт. Після цього зроби детальний малюнок іграшки. Чітко накресли всі частини вертоліта та загальний вигляд. Добре роздивися фотографію справжнього вертоліта, тоді ти зможеш представити, для чого потрібна та чи інша деталь.

Як і в інших випадках, підбери або виготов бруски потрібних розмірів. Відпилюй їх, попередньо затиснувши в тисках та відмінивши місце розпилу олівцем. Колеса виготов вже знайомим тобі способом. Коли всі деталі будуть готові, приступай до збірки іграшки.

На відстані 1 см від прямої між кутами і 2 см від країв кабіни вбий 4 цвяхи наполовину. Киянкою насади на них бруски кріплення колес. Після цього на брусок хвостового винта прикріпи цвяхом хвостовий винт. Цвях не треба вбивати повністю посередині передньої бокової поверхні бруска. В готовому вертольоті винт повинен знаходитися на відстані 1 см від краю. Можна також додатково закріпити винт клеєм.

Потім в брусок хвостового винта вбий цвях посередині задньої поверхні на глубину бруска. Попередньо спочатку в бруску наколи отвір шилом, щоб не розколоти його при забиванні. Після цього хвостову балку постав вертикально і прибий до верхнього зрізу брусок з хвостовим винтом. Для більшої міцності зріз бруску можна змазати клеєм. Потім двома цвяхами посередині бруска мотора прибий редуктор і наперед наміть шилом отвір для цвяхів.

Переверни брусок мотору і постав на прикріплений до нього редуктор, потім наполовину вбий 2 цвяхи без шляпок на відстані 1 см від країв, переверни деталь і киянкою прибий її до кабіни. Після цього кабіну разом з прибитими до неї деталями постав на бік і прибий цвяхами колеса з лівої і правої сторони, не забудь підкласти шпильку. Прибий до кабіни хвостову балку. Щоб не пошкодити колеса, постав кабіну на невеликий брусок і 2 цвяхами прибий до кабіни винт підйому. Після того, як всі деталі будуть скріплені, розфарбуй вертоліт і покрий його лаком.