Етико-інтуітивний екстраверт (Гамлет)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Чоловік-ловелас

Хлопець ГАМЛЕТ з тих, хто насамперед привертає до себе увагу в новій компанії. Його шляхетна зовнішність вдало поєднується з артистичними манерами. Можна сказати і навпаки: артистична зовнішність вдало поєднується з його шляхетними манерами. Одним словом, яскраві очі, ефектні жести, дуже багато чарівливості - все це справляє враження на дівчат.

ГАМЛЕТ - він і є принц, хоча одяг на ньому може варіювати від похідного до екстравагантного прикиду. Серед хлопців цього типу зустрічаються такі, яким подобається прикрашати свою часто і без того ефектну зовнішність. Тоді в хід йдуть сережка в усі, ланцюг на шиї, щось чорне, наприклад, бандана. Ну і звичайно, перстень з черепом чи брелок у вигляді скелету - все це використовується для прикраси, особливо в молодості. Волосся може бути як довгим натурального кольору, так і коротким, але фарбованим - аж до зелених.

ГАМЛЕТ з перших же хвилин в змозі розважити знайомого цікавою бесідою. Очі при цьому сяють, теми знаходяться дуже швидко. Товариськість у чоловіків цього типу супроводиться яскравою емоційністю і непідкупним натхненням. А їх мова, як правило, складається з дивних описів і безлічі чудових епітетів. Як правило, навколо них - величезна кількість людей, хоча їх знайомства можуть бути поверхневими. І навіть якщо ГАМЛЕТУ не зі всіма вдається постійно спілкуватися, якщо йому знадобиться, він у будь-який момент може відновити контакт.

У школі це веселі, життєрадісні діти, які з більш великою зацікавленістю спілкуються, ніж навчаються. Хоча в принципі вчитися ГАМЛЕТ може цілком добре. Вся біда в тому, що він володіє слабкою волею, а тому часто не може змусити себе займатися тим, що вважає нецікавим. Слабовілля інколи настільки долає його, що вранці він не може змусити себе встати з ліжка, внаслідок чого прогулює школу.

Найбільш улюблений предмет у нього - історія. До того ж він добре пише і володіє багатою уявою, даючи трактування літературних образів. Отже твори у нього виходять краще, ніж у інших. Його також приваблює географія, оскільки, коли він виросте, його улюбленим заняттям стануть подорожі. Його вабить невідома далеч, невідомі стежки, романтика далеких шляхів. Тому вже в школі він часто стає членом туристичного клубу. ГАМЛЕТУ подобається командувати і керувати, адже в душі цей хлопець - справжній лідер, і саме там він починає відпрацьовувати необхідні навички. Туризм забезпечує йому і романтику, і спілкування, без якого він себе просто не уявляє. Додайте сюди його незмінну супутницю - гітару, під яку він гарним голосом співає свої і чужі пісні, і образ романтичного серцеїда буде довершений. У зв'язку з цим згадується одна дуже стара пісня «Бригантина», де в романтичному ключі згадуються «флібустьєри і авантюристи...». Мабуть, в більшості своїй це були ГАМЛЕТИ.

«Хлопець ГАМЛЕТ завжди продумував всі дрібниці похідного життя і напередодні чергового походу нагадав кожному, що потрібно взяти по запальничці. Будучи майстром розпалювати вогнище, він як завжди зайнявся цим сам, та у нього були й інші справи, так що час від часу без його догляду вогнище згасало, а чергова запальничка зникала в повній темноті в траві поряд з вогнищем. Тоді він у когось брав ще одну запальничку і знову розпалював вогнище. І так продовжувалося кілька разів протягом вечора. На наступний ранок, коли всі вилізли з наметів, то побачили навколо вогнища цілий розсип запальничок.»

Серед захоплень цього хлопця, який тонко відчуває, з самого дитинства можуть бути музика, література (зокрема, поезія) і малювання, в рамках яких він намагається (часто небезуспішно) проявити свій талант. Але більш за все його приваблює самовираження на сцені. Він полюбляє і вміє входити в самі різні образи, насолоджуючись лицедійством, а також чудово виглядає як естрадний співак.

Якщо ви опинилися в одній компанії з ГАМЛЕТОМ, вам не доведеться проявляти ініціативу, щоб познайомитися з ним. Ну, якщо тільки ви натрапили вже на зовсім сором'язливого, зовсім боязкого ГАМЛЕТА (такі теж зустрічаються). Але зверніть увагу на те, що цьому хлопцеві, незалежно від того, чи має він романтично-ліричний характер чи володіє веселою вдачею, не подобаються вертихвістки. Його приваблюють серйозні, навіть суворі дівчата. Саме до такої дівчини, яка вірно чекатиме його все життя, він хоче завжди повертатися зі своїх далеких подорожей.

Якщо ви обрали собі в супутники життя ГАМЛЕТА, очікуйте на те, що навколо вас сама собою влаштується веселе, відчайдушне, трохи божевільне життя. Вам ніколи не буде з ним нудно. До того ж у вашій оселі завжди буде багато друзів, а за святковим столом ви навіть ризикуєте зустріти незнайомих вам (і малознайомих йому самому) людей.

Серйозно присвячувати себе господарству? Ні, це, звичайно, не його стиль. За вдачею він романтик і кочівник, а тому його інтереси завжди стоять вище за побут. Втім, іноді зустрічаються і такі ГАМЛЕТИ, які непогано вміють користуватися дрилем. Тільки не чекайте, що ваш чоловік впродовж всього життя із захватом робитиме ремонти в квартирі чи чіплятиме картини в прагненні до ідеального затишку і неперевершеної краси. Все ж його більше займає в житті щось більш піднесене.

Як правило, ваш супутник веселий і оптимістичний, готовий підтримати вас своїми яскравими емоціями. Але якщо стосунки не складаються, він завжди зуміє виразити вам своє незадоволення у вигляді холодного презирства, за допомогою драматичного пояснення чи просто збільшивши дистанцію. До того ж він досить легко може перекинути на вас почуття провини, навіть якщо ви зовсім ні в чому не винні. Отже будьте пильні!

Своїм дітям він буде намагатися передати свій ентузіазм в підкоренні простору. Всією родиною ви постійно виїжджатимете на природу, в інші міста і країни. Він обожнює подорожувати, їздити по всьому світові, а також (неодмінно!) фотографувати і знімати фільми про свої подорожі. Адже йому так необхідно все бачити, скрізь бути присутнім, а головне - розповісти потім про все це, щоб захопити своїми враженнями інших. Він неодмінно покличе друзів - а інакше навіщо ж він тоді подорожував? - і показуватиме і розповідатиме, розповідатиме, розповідатиме! На багатьох це справляє враження, і вони спалахують ідеєю повторити незвичайний маршрут. А вже натовп народу, який може охопити своїм впливом і дією ГАМЛЕТ, може бути досить великим. Він - справді великий лідер, ведучий всіх через пустелі, гори, поділи, ліси і поля! Вперед, туди, за горизонт! Де ще не ступала нога людини! Хоча, чесно кажучи, мало хто здатний повторити його маршрути.

Оскільки ГАМЛЕТ невибагливий в побуті і не розташований до затишку, він схильний поміщати себе в екстремальні умови. Це його розважає. Екстремалізм може приймати різні форми: від походу з мінімальною кількістю продуктів і відсутністю компанії, щоб перевірити свої можливості виживання, до подорожі на велосипедах по горах чи по пустелі Гобі, де замість води доведеться пити верблюжу сечу. Одним словом, ГАМЛЕТ готовий затіяти що завгодно, аби такого до нього ніхто ніколи не робив.

З цієї ж причини - бути оригінальним і знаменитим - ГАМЛЕТИ часто знімають фільми. Серед режисерів і операторів багато людей цього типу. Вони мало орієнтовані на комфорт і дуже мобільні, а тому будь-якої хвилини разом з гарною компанією готові віирушити на зйомки абикуди на самий край світу.

Але є й інші професії, де люди цього типу із задоволенням реалізують себе. До того ж, мова йде не лише про акторів, співаків, художників чи поетів. З них виходять чи не кращі Pr-щики і копірайтери. Вони також бувають чудовими, небайдужими вчителями, тому що їм подобається грати роль лідера перед дітьми і до того ж вони дійсно вболівають за них. Також вони досить непогано можуть впоратися і з викладацькою роботою у вузах, оскільки наділені природженим артистизмом і їм подобається і вдається впливати на будь-яку аудиторію. Звичайно, всі тільки виграють, якщо предмет буде гуманітарним чи якщо це буде географія! Втім, вони можуть інколи також викладати математику чи інформатику (краще в школі).

Та не всі представники цього типу дають собі змогу закінчити інститут: життя, кохання, весь світ з ранніх років кличуть їх і приваблюють значно більше, ніж нудне навчання. І якщо батьки не зуміли вчасно виховати у маленького ГАМЛЕТА силу волі або хоча б почуття відповідальності, йому важко змусити себе вчитися цілих п'ять років. Втім, зустрічаються і такі добросовісні представники цього типу, хто здобуває навіть інженерсьу освіту. Але, як показує практика, ГАМЛЕТ завжди знайде, куди піти з посади інженера в таку сферу, де він буде помітніший і зможе проявити свій яскравий, неабиякий артистичний талант.

Жіночий портрет. Найвишуканіша жінка

ГАМЛЕТКА - це вишукана худорлява жінка з шляхетним обличчям і піднесеним, шляхетним поглядом. Звертає на себе увагу королівська постава - пряма спина і гордо посаджена голова. При цьому вона легка, витончена, елегантна і може залишатися такою до самої сивини. Здається, що ця дівчина не може не бути злегка гордовитою і зарозумілою, і, можливо, десь в глибині душі вона такою і є. Але вона посміхається! І вона настільки підкупливо просто тримається з оточуючими, що це сприймається як милість, надана вам високою персоною. І хто ж залишиться байдужим?

Одягається ГАМЛЕТКА вишукано і стильно. Якщо вона працює в пристойному місці, то прагне до офісного стилю. Вона із задоволенням вбирається в елегантні ділові костюми, підбираючи під них відповідні краватки, мобільні телефони під колір і інші «ділові» аксесуари.

ГАМЛЕТКА здається самодостатньою і чарівною з її вражаючим умінням на людях бути в чудовому, підведеному настрої. Вона ніколи не почне реготати як ненормальна, заходжуючись гучним сміхом у невідповідний момент. Вона насправді добре вихована, стримана, інтелігентна. Прояв її почуттів завжди під контролем, а її емоції настільки гарні, що поряд з нею неможливо не піддатися її гарному настрою. ГАМЛЕТКА мимоволі веде за собою, варто лише людині потрапити в поле її тяжіння. Але якщо вона не в дусі - о горе всім, горе! Але не загострюватимемо на цьому увагу.

Діти, господарство, прибирання, прання і готування їй зовсім нецікаві. Справді, вона створена для того, щоб блищати, привертати до себе увагу і... розважатися. Їй цікавий світ, тому що він повний людей, а люди дуже приваблюють її, тому що вона володіє неймовірною, магнетичною здатністю притягувати їх до себе. Власне, від них вимагається лише одне - захоплюватися, обожнювати, кохати! Адже вона така гарна, така мила, така приваблива - невже хтось може залишитися байдужим? А якщо такі і знайдуться, то проти них буде пущений в хід весь її неперевершений артистизм, який в змозі переконати будь-кого! Ну, майже будь-кого!

І ось уявіть: це ефемерна, неземна, істота, що летить може безсоромно спізнюватися на побачення (а також на роботу, ділові зустрічі і наради). І не тому, що не в змозі розрахувати час! А просто ГАМЛЕТКА завжди знає, що легко викрутиться з будь-якої ніякової ситуації за допомогою своєї чарівливості. До того ж, у неї незвичайні здібності до усної мови, так що сказати вона може все, що завгодно. А розмовляє вона гарно, швидко, натхненно і переконливо. І на її обличчі при цьому написано таке натхнення і така щирість, які мало кого можуть залишити байдужим. Загалом, ви повірите всьому, що вона скаже в своє виправдання!

Окрім цього в ній живе дух легкого хуліганства, так що вона дозволяє собі інколи не бути «гарною дівчинкою». Так, принцеса Діана, коли вона ще не була принцесою, а була просто гарною молодою дівчиною, гуляла одного дня з подружками по Лондону. І оскільки їм захотілося трохи розважитися, вони взяли і зіпсували чиюсь машину, припарковану на вулиці, заливши її клеєм з балончика (величезною кількістю клею з безлічі балончиків) зовні і усередині - просто так, з пустощів. Звичайно, це нетипово. Та все ж дівчата цього типу полюбляють різні витівки, хоча - звіісно- кожна вигадує щось своє.

У школі багато дівчаток цього типу бувають допитливими і старанними ученицями. Вони всі могли б бути такими, якби вчителі не цікавили їх тільки як люди, якби вони не стежили з напруженою увагою за особистим життям своїх однокласників, не занурювалися б по самі вуха у всі шкільні романи, а вдома не висіли б весь час на телефоні. Адже якщо розібратися - коли їм вчитися? Навколо вирує таке життя, киплять такі пристрасті! Не можна ж пропустити! Постріляти очима і усміхнутися, щоб отримати свою п'ятірку або четвірку, і жити повноцінним життям далі! Втім, і серед ГАМЛЕТОК зустрічаються відмінниці.

Що  ж стосується спорту, то улюблений вид спорту у ГАМЛЕТОК, це... театр. Все починається з театрального гуртка в школі, а потім цілком може продовжитися вступом до театрального вузу. Ще їм подобається співати і танцювати, одним словом, виступати на сцені, тому що в душі у них - буря емоцій. Ну, може, бурі трапляються все ж не щодня, але вже відносно моря переживань можна не сумніватися.

Гарна і глибока емоційність складає основу чарівливості ГАМЛЕТКИ, і, покладаючись на свою невідхильність, вона може познайомитися з ким завгодно і де завгодно. У компанії з нею буває дуже весело. По-перше, в ній немає гидотної настирності, а лише милі, ввічливі манери. По-друге, вона артистична, і з нею приємно базікати і сміятися, тому що вона робить це мило і невимушено. Вона і сама обожнює все це натхнення і сміх, які витають над гарною компанією. Але пам'ятаєте, що їй подобаються серйозні чоловіки з розгорненими плечима. Саме з таким партнером вона може відчувати себе як за кам'яною стіною. А її справа - розвеселити його в потрібний момент. Тому що якщо скинути на чоловіка все домашнє господарство разом з дітьми на додаток, то потрібно ж щось дати йому в обмін на це!

Насправді, ця ефемерна істота не лише прагне звести до мінімуму турботу про домашніх, не лише уникає навантажування себе побутовими проблемами, але навіть до свого здоров'я ставиться без особливої уваги. Вона може забути поїсти, може не помітити, що захворіла, може довгий час не висипатися і довести себе до нервового зриву. Зрозуміло, що пологи, здоров'я дітей і багато інших питань теж не потрапляють до її поля зору.

З життя: «1 травня 1956 року ГАМЛЕТКА 40 років на сносях відправилася разом з чоловіком гуляти по Новому Арбату і, випадково опинившись біля пологового будинку ім. Грауермана, вирішила зайти і дізнатися, чому у неї вже 3 тижні підтікає якась вода. Почувши це, персонал був шокований: «У вас води відійшли! Негайно народжувати! Як можна! Дитина по сухому піде! Швидше!» Почувши це, пані здивувалася. «А там ще якісь води бувають?» - вимовила вона задумливо, хоча це була її друга дитина.

Коли дівчинка народилася, у неї був набряк голови, набряк обличчя, і вона 3 тижні не розплющувала очі. Через вікно палати ГАМЛЕТКА сказала своєму чоловікові: «Я засмучу тебе. У нас народилася сліпа дитина». «Ну, нічого, - утішив її він. - І сліпі діти бувають талановиті. Пригадай Гомера!» На щастя, через 3 тижні стало відомо, що дитина зряча.

Незабаром після того, як дівчинка трохи оговталася, молода мама вирішила відвезти її на дачу. Їй виділили для цього службову машину і дали офіцера в підмогу. Вона зібрала дитину, не помітивши, що неправильно наділа шапку, потім вбралася сама, уклала волосся і нафарбувалася. У машину сіла гарна і весела, у відмінному настрої. Погода була відмінна, їхали з вітерцем. Всю дорогу мама жартувала, сміялася і фліртувала з офіцером, не звертаючи уваги на те, що з відкритого вікна дитині надуло у вухо.

Через два дні до неї зайшов сусід, відомий на всю Москву лор, доктор Агроськін. Він сказав: «У вас дівчинка скрикує і довго плаче. У неї отит». «Та, я бачу, неспокійне дитя», - відповіла ГАМЛЕТКА. «Потрібно робити те-то і те-то, інакше вона у вас буде глухою». І в кінці додав: «Ви така мила пані, я з вас грошей не візьму».

Зате з ГАМЛЕТКАМИ вдома весело. Як тільки вона повертається з роботи, для домашніх немов запалюється лампочка. Ну, якщо тільки у неї не трапився напад поганого настрою, тому що у представниць цього типу є ще схильність драматизувати все що відбувається навколо них.

Проте всі ці здібності знаходять чудове застосування в театрі чи театральній студії (бібліотеці, дитячому садку, школі, інституті, будинку культури). Саме там найчастіше працюють ці незвичайні жінки, оскільки вони дійсно знають, як грати емоції і навіть можуть навчити цьому найбільш таланоитих. Вони настільки віддані ідеї театру, що щиро вміють захопити інших цією справою, згуртувати всіх однією ідеєю, надихнути, вселити упевненість, що всі разом вони роблять справу величезної важливості.

Серед інших професій, де ГАМЛЕТКИ знаходять собі гарне застосування, можна назвати професію вчителя чи викладача, взагалі, будь-які заняття, де вони можуть бути у всіх на очах, а не на задньому плані, запалювати і надихати, а також приносити користь людям. Не забудьте, що їм самим при цьому неодмінно потрібні любов оточуючих і їх щире визнання.

Фрази

Чоловіки типу ГАМЛЕТ

- Я працюю системним адміністратором. Прагну зробити так, щоб десь щось час від часу було не в порядку. Це для того, щоб директор не сказав мені: «У тебе все працює? Так тобі робити нічого? Треба тебе чимось зайняти».

Жінки типу ГАМЛЕТ

- Дівчинка ГАМЛЕТ: «Мамо, в чому мені йти?» - Мама: «Ти ж була на вулиці!» - Дівчинка ГАМЛЕТ: «Як на вулиці - я знаю. А що мені одягнути?» - Маленька донечка каже мамі ГАМЛЕТ: «Яка ти гарна! Як свято!» - Дівчинка ГАМЛЕТ: «Мама, якщо ти мене любиш, ти в цій сукні не підеш!»