Етико-сенсорний екстраверт (Гюго)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Самий імпозантний чоловік

Великий, імпозантний, ставний ГЮГО вміє із смаком одягатися і приділяє цьому певний час. Частіше вважає за краще стригтися коротко, своє гарне волосся намагається тримати в порядку.

Всю його зовнішність виділяє милосердя, веселість і оптимізм. Він енергійний і діяльний. Рухи в нього вільні і впевнені, але тримається він з скромною гідністю. Його посмішка радує оточуючих, і він легко входить до контакту де завгодно і з ким завгодно. Йому нескладно показати співрозмовникові свою щиру зацікавленість його справами. Яскрава емоційність ГЮГО створює поле, в якому приємно знаходитися.

Легко підтримуючи стосунки з великою кількістю знайомих і малознайомих людей, він все про всіх пам'ятає! Люди насправді дуже цікавлять його, і він вміє не лише тусуватися з ними, але й піклуватися про них. Якщо ви прийшли до нього в дім, він клопотатиме навколо вас, годуватиме, поїтиме, розважатиме. Йому приносить щире задоволення думка про те, що вам добре, і він не пошкодує сил на те, щоб оточити вас комфортом.

Вже в дитинстві маленький ГЮГО із задоволенням ходить до магазину (пам'ятає всі ціни!), допомагає удома по господарству, охоче возиться з молодшими сестрами і братами. Він не проти навіть дещо приготувати, щоб порадувати домашніх смачним сюрпризом.

До школи ходить із задоволенням, тому що у нього там, як правило, цілий клас друзів. Не враховуючи, звичайно, купи знайомих з паралельних, старших і молодших класів. Він гарний товариш не лише в іграх, але й в навчанні - завжди дасть списати, якщо треба. Зате і йому в тому ж ніхто не відмовить.

Привабливий, добрий і недріб'язковий, ГЮГО зазвичай користується загальною любов'ю в компанії. Він веселий, бадьорий, товариський. Разом з ним добре і Новий рік зустрічати, і день народження святкувати, і за місто виїжджати. Без їжі вже точно ніхто не залишиться, та і без гарного настрою теж!

Хлопець ГЮГО зазвичай сам проявляє ініціативу, якщо дівчина йому сподобалася. А приваблюють його, як правило, дівчата розумні, тонкі і романтичні. Головне, щоб вона підтримувала компанію, була весела і чуйна на його пропозиції, полюбляла ходити на концерти і на дискотеки. В процесі залицяння енергії і ентузіазму у ГЮГО вистачить на двох, а ось про те, щоб ваші зустрічі були цікавими і різноманітними, краще поклопотатися його партнерці. Якщо у вас багата фантазія, ваші пропозиції будуть з ентузіазмом підхоплені.

Лише не сподівайтеся, що він приходитиме на зустрічі з вами хвилина в хвилину. Від вас буде потрібен весь ваш такт, щоб не дорікати йому в непунктуальності. Якщо ж він приходить вчасно, то знайте, що, швидше за все, це вимагає від нього великих зусиль, наприклад, він приходить хвилини за 30 до призначеного часу. Враховуючи це, і ви намагайтеся не спізнюватися до нього на побачення!

З чоловіків ГЮГО виходять господарські і дбайливі чоловіки. Вони, як правило, шанують родичів дружини, а також її подруг, знайомих і товаришів по службі, як рідних. На свята в будинку ГЮГО досить часто збирається велика, весела компанія. Йому подобається посміятися, так йому веселіше і цікавіше жити.

ГЮГО стежить за тим, щоб холодильник в домі завжди був повний, щоб дружина і діти не хворіли. Чоловіки цього типу всією душею хвилюються за своїх домашніх, прагнуть зібрати всіх разом, щоб всі відчували себе однією родиною. Вони з тих, хто особливо цінує те, щоб під час вечері чи недільного обіду всі сіли за стіл разом. Коли родина в зборі, ГЮГО буде із задоволенням спілкуватися, піднімаючи настрій своїм рідним. Якщо хтось не повернувся додому до призначеного часу, хвилюватиметься, розшукуватиме його, а коли він з'явиться, влаштує йому професійно виконаний скандал по повній, соромлячи за безпечність та байдужість.

Емоції у людей цього типу настільки сильні, що від переживань вони можуть навіть втратити свідомість, до того ж як жінки, так і чоловіки. Саме це і трапилося з Сашею Панайотовим (ГЮГО), одним з учасників конкурсу «Народний артист» 2004р., коли його друзі влаштували йому занадто натуралістичний розіграш. Як писав журнал «7 днів», вони купили ляльку на зріст, як людина , натягнули на неї одяг Гомана (переможець того ж конкурсу), уклали на підлогу і полили бутафорською «кров'ю».

«Приходить Саша Панайотов додому, відчиняє двері і бачить... бездиханне тіло Гомана в калюжі крові. Вразливий Панайотов - раз! і непритомніє.»

Настрій, емоції у людей цього типу є своєрідними і досить вигостреною зброєю, за допомогою якої вони часто досягають того, що їм потрібно.

Розповідь чоловіка ГЮГО: «Мені давно не підвищували зарплатню, але я не знав, як сказати про це. Два дні я ходив на роботі похмуріше хмари. У мене був такий поганий настрій, що навколо «померло все живе». В кінці другого дня начальник змолився: «Ну, так не можна! Що у тебе трапилося? Адже працювати ніхто не може!» Я пояснив. Він сказав: «Все! Я підвищую тобі зарплатню! Тільки благаю: припини людям настрій псувати!»

На ниві професійної діяльності чоловік ГЮГО активний і енергійний. Більш за все йому підходить і подобається робота, де доводиться мати справу з людьми. Люди його не стомлюють, а навпаки, викликають нескінченну цікавість. Йому підійде робота кінооператора, конферансьє, начальника кадрового агентства, не кажучи вже про найбажанішу для нього - кар'єру актора чи співака. Гірше, якщо він стає інженером чи бухгалтером. Він, безумовно, впорається, проте витратить на це стільки сил, що його гарний, яскравий темперамент неминуче постраждає і значною мірою опиниться пригнічений.

Жіночий портрет. Найенергійніша жінка

Дівчина ГЮГО представницька, з добре оформленою, міцною фігурою і чудовою поставою. Їй властива особлива стать і упевнені рухи. Недивно, що цю дівчину чоловіки часто проводжають поглядами.

Риси обличчя у жінок цього типу чіткі, очі яскраві, емоції виражаються дуже ясно, що теж робить їх помітними серед інших дівчат.

У ГЮГО особлива енергетика - вона жива, весела, бадьора. Розмовляє голосно, енергійно. Метка під час флірту, за словом в кишеню не лізе, глузлива, полюбляє посміятися. Знає собі ціну і може за себе постояти.

ГЮГОШКА, як правило, завжди доглянута. Своїм зовнішнім виглядом вона займається цілеспрямовано і усвідомлено, приділяючи цьому багато уваги і часу. У неї завжди чудова зачіска, а якщо волосся довге, то воно вміло зібрано в охайний хвіст чи гарно розкидано по плечах. Ніяких безглуздих зачісок, скуйовдженого волосся або брудних бурульок на голові, ніяких промахів із забарвленням волосся.

Одягається ГЮГОШКА теж з великим смаком. Шопінг приносить їй задоволення і здійснюється практично професійно. Одяг і взуття підбираються за критеріями як краси, так і зручності. Окрім цього її гардероб продуманий з погляду поєднань кольорів, фактури тканин, стилів і форм.

У школі це одна з найстаранніших учениць. Вона старанна, охайна і, найчастіше, улюблениця вчителів. Там, де їй не вдається як слід вивчити матеріал, вона бере чарівливістю. Хоча багато ГЮГО отримують гарні відмітки з математики, фізики та хімії, все ж вони, як правило, більше полюбляють гуманітарні предмети (з них менше всього історію). Їх займають люди, про яких вони знають і пам'ятають все, тому вони, наприклад, цілком кваліфіковано, з розумінням справи і дуже захоплено пишуть твори.

ГЮГО спортивні, вважають за краще займатися художньою гімнастикою, фігурним катанням, синхронним плаванням чи танцями (будь-якими, від бальних до сучасних). А ще вони із задоволенням грають в шкільному театрі - їх приваблює можливість проявити свої яскраві емоції. Це дозволяє їм хоч на якийсь час зануритися в атмосферу справжніх пристрастей. У душі дівчини цього типу відчувають себе артистками, тому для них підходить будь-яка робота, де вони можуть проявити свій артистизм.

Якщо ГЮГОШЦІ треба схуднути (заради гарної спортивної форми чи для того, щоб відповідати сценічному образу), вона, володіючи сильною волею, легко може змусити себе не торкатися до їжі. Те ж саме стосується й емоцій, які дозуються цілком свідомо.

У компанії серед друзів вона абсолютно незамінна: охоче сміється над чужими жартами, випромінює радість сама, створюючи навколо себе атмосферу свята і веселості і заряджаючи всіх позитивними емоціями.

Більш за все їй подобаються розумні кавалери. За розум вона може багато чого пробачити, навіть не дуже мужню зовнішність. Аби її кавалер насправді опинився здатний розважати її інтелектуальними розмовами, був ввічливий і охайний. Тоді вона починає благоговіти і... стає ще веселішою. Якщо контакт відбувся на вечірці, то в такий момент з веселою ГЮГОШКОЮ добре піти потанцювати. Не треба постійно напускати на себе нудний, розумний вигляд. Той, хто може її привабити, повинен вміти не лише вести бесіди на інтелектуальні теми, але й отримувати щире задоволення від веселості. А вже якщо вона зовсім розійшлася і станцювала канкан на столі, це повинно викликати у нього не ревнощі, а захоплення!

Зробившись заміжньою пані, ГЮГОШКА з усіх боків поводиться виключно позитивно, з головою занурюючись в родинні турботи і клопоти. Це приносить їй задоволення і навіть насолоду. Думка про те, що вона - господиня оселі і мати сімейства, наповнює її гордістю і дає додаткові сили. А вже енергії у неї вистачить на трьох!

ГЮГО ніяк і ні за яких обставин не можна назвати ледачою. При цьому її працездатність багато в чому залежить від емоційного настрою. Якщо настрій поганий, то вона вважає за краще взагалі ні за що не братися - все одно все валитиметься з рук. Якщо ж натхнення і ентузіазму вистачає, все буде зроблено швидко і якісно.

Одним словом, вдома ГЮГОШКА забезпечить вам повний лад і чистоту. Білизна у неї пахне приємними ароматами, сорочки у чоловіка завжди випрасувані, сніданок, обід і вечеря з'являються звідки не візьмися, як на скатерті-самобранці. Каструлі у неї завжди знають своє місце. Якщо в будинку на три тижні відключили гарячу воду, на плиті з самого ранку стоятиме велика каструля з гарячою водою. Якщо на одязі з'явилася пляма, ця дивна жінка обшиє його ниткою, а потім пратиме до повного її зникнення.

Жити в будинку у ГЮГО - означає жити в хлібосольному будинку. Готує вона швидко, вправно, смачно і багато. Їй нічого не варто заради своїх домашніх встати о 5 годині ранку, напекти пирогів, наварити борщу, наготувати плову, котлет чи інших кулінарних шедеврів. Аби всі були нагодовані і задоволені. В господарстві, а особливо у тому, що стосується їжі, у неї завжди все передбачено. У її оселі існує поличка з недоторканним запасом продуктів, який опиниться як не можна до речі, якщо раптом в її розпланованому житті трапляться якісь накладки. Голодним все одно ніхто не залишиться. Той же недоторканний запас буде використаний, якщо раптово посеред ночі з'являться якісь непередбачені гості чи родичі з провінції.

Жінка ГЮГО дуже активно бере участь в житті своїх дітей, стежить за їх розвитком - фізичним і розумовим. Вона завжди у контакті зі своїми дітьми, дружить з ними і прагне бути в курсі всього, що з ними відбувається. Ця мама своїм ентузіазмом намагається запалити їх, зацікавити життям, надихнути на героїчні вчинки в ім'я науки (яку дуже поважає) або, щонайменше, просто зробити з них пристойних людей. Для неї дуже важливо, щоб все її життя, родина, діти, взагалі все було не гірше, ніж у інших. І заради цього вона готова працювати з потрійною енергією.

Характерне те, що вона робить все граючи, залишаючись при цьому гарною, веселою, доброзичливою і енергійною. Чесно кажучи, мати одну дитину для неї цього, безумовно, мало. Вона легко може впоратися з трьома, а то й більше.

Будучи дбайливою мамою, ГЮГОШКА довго не відпускає від себе дітей, погано відчуваючи той момент, коли вони вже подорослішали і більше не потребують її опіки. Ще досить тривалий час (якщо не все життя) вона бере участь в їх справах, допомагає фізично (продуктами і по господарству), а також нескінченними порадами. Але у всього є своя позитивна сторона: зате на неї можна цілком і повністю розраховувати, якщо знадобиться посидіти з онуками. ГЮГО - не з тих бабусь, які залишаються в стороні від їх виховання. До того ж можна не побоюватися, що вона нагодує їх чимось не тим, не вчасно укладе спати чи пропустить ОРЗ, що починається. У справі догляду і виховання на неї можна розраховувати цілком і повністю.

З домашніми ГЮГОШКА, як правило, інтригує: про щось умовчує, щось повідомляє чоловікові і дітям лише коли в них гарний настрій, за допомогою емоцій непомітно примушує їх робити те, що вважає за потрібне. Їй здається, що так вона утримує контроль над ситуацією і щонайкраще про всіх піклується, тому що «вона краще знає!».

У професійній діяльності представниці цього типу не знають втоми, особливо якщо вона пов'язана з людьми, організацією якихось заходів для людей, доглядом за людьми, навчанням людей чи виступом на сцені. Гарячий ентузіазм і прагнення захопити за собою всіх роблять ГЮГО невтомними активістками і пропагандистами, здатними загітувати і повести за собою всіх, хто трапився на їхньому шляху. Треба сказати, що своєю енергією ця дівчина здатна запалювати величезні натовпи людей.

Де б не працювала жінка ГЮГО, її, перш за все, цікавлять люди, які знаходяться навколо. Це знаходить свій прояв в її яскравому, суспільному темпераменті, в тому, як охоче і кваліфіковано вона встановлює атмосферу навколо себе, організовує святкові заходи.

Втім, в більшості випадків, ГЮГО - гарні працівники. Вони сумлінно і з душею виконують свої обов'язки. Але краще за все, якщо вони працюватимуть з людьми, а не чахнутимуть, наприклад, в бухгалтерії.

Розповідь дівчини ГЮГО: «Що у мене тут з комп'ютером робилося! Жах! То я його ногою штовхала, щоб він увімкнуся! То раптом знову екран згасне! Я його вмикаю, а він не працює. Я його знову ногою, так він взагалі вирубався. Довелося вимикати з розетки. Загалом, я з ним три дні мучилася, але терпіла! Раптом приходить мій начальник РОБЕСП'ЄР і питає: «Ти подивилася, що я тебе просив?» Я кажу: «Та у мене тут таке робиться! Я його ногою штовхаю, а він не вмикається! Весь час екран гасне. Жах якийсь!» Він вислухав без всіляких емоцій і каже: «Зламався». Одразу ж кудись подзонив і почав казати якісь загадкові слова: «Апгрейд, материнська плата». А я якось одразу заспокоїлася».

Болюче питання для ГЮГО - час. Вона постійно кудись не встигає, не може розрахувати, скільки часу знадобиться на дорогу, на ту чи іншу справу. За розмовами час теж летить непомітно, і ГЮГО, як правило, ніколи не шкодують його на спілкування. Отже якщо ви поспішаєте, то в цій ситуації краще візьміть час під свій контроль.

Фрази

Чоловіки типу ГЮГО

- Точно, мені подобається продавати! Це ж творчий процес! Адже продаєш не річ, а історію! Якось ми продавали велосипед. Дівчина хотіла отримати за нього 1500 крб., а в результаті нам заплатили 2800 крб. Це я так добре його продавав. Я сказав: «Ось, бачите, який у нас велосипед, ми його продаємо. На ньому ось ця гарна дівчина каталася. Можете подивитися на неї - бачите, яка гарна! Беріть, поки на нього немає іншого клієнта!» Ну, ось так ми і продали його дорожче, ніж збиралися. Це я вмію!

- Звичайно, я можу умовити будь-якого клієнта! Хто ж мені відмовить?

-Якщо я в настрої, я все можу, а якщо у мене немає настрою, то ніхто до мене не підходь і нічого не проси!

- У кожного члена родини має бути своя постільна білизна. Я так хочу!

Жінки типу ГЮГО

- Якщо каструлі немає на місці, звичайно, я теж гуманіст - не вб'ю. Але я обов'язково знайду її і поставлю на місце!

- Я приходжу додому і починаю мамі скаржитися, що я погано почуваюся. Мені щось здається, що у мене температура піднімається, голова болить. Загалом, втомлена я якась, погано себе почуваю. Мама мовчки встає і приносить мені стакан з водою і аспірин. Навіщо мені пігулка? Я ж просто порозмовляти хочу, поскаржитися на погане самопочуття, щоб мене вислухали, щоб мені поспівчували! А вона мене лікувати починає! Навіщо?

- У мене на кожних плечиках - чохол, а під ним - сукня, пояс, а до них прикраса висить чи шарф. Називається капсула. Вранці мало часу, я знімаю чохол і одразу надягаю капсулу. Це дуже зручно.

- У мене є поличка, де лежить НЗ. Дочка і чоловік знають, що якщо вони щось звідти взяли, то повинні покласти щось замість цього.

- Якщо я насправді розсерджуся, вони ладні крізь землю провалитися.

- У мене тут в Греції 150 кдбешників танцювали. Деякі спочатку не хотіли, але я ж завжди знаю, що всім потім сподобається. Так і вийшло!

- Мені не подобається кататися на лижах стрімголов. Я люблю зупинитися, подивитися, як інші катаються...

- З цього предмету я не могла собі дозволити отримати трійку. Мені було б соромно перед собою.

- У Шереметьєво такий поганий ресторан, я дивуюся, навіщо він (РОБЕСП'ЄР) туди ходить. А він каже: «Там же з вікон видно злітне поле!» Уявляєте!

- За зовнішнім виглядом сирого м'яса можна визначити, для чого воно придатне.

- Як я розмовляю з чоловіком? Дивлячись що я хочу отримати. Якщо треба розжалобити, то я починаю бути такою нещасною: «Я для тебе все, а ти...» А якщо хочу зачепити - іронія, уїдливість діють краще. А грубість - найостанніша справа.