Етико-сенсорний інтроверт (Драйзер)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Самий високоповажний чоловік

ДРАЙЗЕР - істота надзвичайно пристойна, гідна і консервативна. Він справляє досить позитивне враження. Солідний, доглянутий, перш ніж щось зробити завжди все добре обміркує. Одягається він скромно, але зі смаком. Одяг ніколи не висить на ньому як на вішалці, не натягнутий як на барабані, не стирчить в різні боки, абияк. Добре підібрані кольори, зручність, гарна постава - все це створює зовнішність традиційного чоловіка, а щільна фігура, манера триматися і розмовляти свідчать про силу і надійність.

Основні прикмети обличчя - його округлість і щільність, охайна коротка стрижка і добрі, ласкаві очі. Рухається чоловік цього типу солідно і повільно, його хода ніяк не навіває думок про легковажність чи (не дай Бог!) якусь фривольність.

У шкільні роки вже повною мірою виявляються сумлінність і старанність цих хлопчиків. Вони усидливі і відповідальні. Їх старанність і обов'язковість подобаються вчителям. Маленький ДРАЙЗЕР - це охайний в оформленні завдань і відповідальний, загалом, з усіх боків позитивний учень. Правда, йому потрібно дати достатньо часу на виконання завдання, не квапити і не смикати його. Але, на щастя, шкільні вчителі, як правило, і не вимагають від учнів великих швидкостей в оволодінні матеріалом. Переважними для хлопчиків цього типу є гуманітарні предмети.

З життя: «Учень одинадцятого класу ДРАЙЗЕР так боявся випускного іспиту з математики, що вирішив зламати собі руку. Він розігнався на скейтборді, зіскочив з нього на максимальній швидкості і зі всього маху налетів на парапет. Як він задумав, так все й вийшло. Від іспиту з математики хлопчика звільнили».

Втім, ДРАЙЗЕРИ цілком в змозі вивчити й математику, біологію, хімію і фізику, якщо поставлять перед собою таку мету.

Хоча маленький ДРАЙЗЕР охоче спілкується з іншими дітьми, друзів в класі у нього найчастіше не дуже багато. Якщо його оточує ціла купа народу, він від цього декілька втомлюється і намагається обмежити такий наплив охочих з ним спілкуватися. До того ж його цікавить не стільки кількість, скільки якість стосунків, а тому він ще не з кожним захоче спілкуватися. Отже при його вимогливості недивно, що претенденти на спілкування з ним проходять суворий відбір (звичайно ж, він робить це неусвідомлено!).

Хлопчики цього типу із задоволенням займаються спортом, часто віддаючи перевагу силовим видам.

ДРАЙЗЕРАМ подобається зустрічатися з близькими друзями, щоб народу було не дуже багато. Так йому зручніше вести свої тихі, спокійні розмови тет-а-тет. Хлопці цього типу можуть викликати велику зацікавленість у дівчат, але, не дивлячись на те, що ДРАЙЗЕР може весь вечір дивитися на вас своїм добрим, ласкавим поглядом, він не такий швидкий на активні дії. Йому подобаються швидкі, дотепні, кмітливі дівчата, які здатні трохи розворушити його.

Одружившись з ДРАЙЗЕРОМ, ви отримуєте в своє розпорядження домашнього, доброзичливого, відповідального, господарського чоловіка. Він любить, щоб удома було чисто. Сам може потурбуватися про смачну їжу. Ходить до магазину за продуктами. Але йому непогано було б сказати, що саме ви хочете. Пояснюйте детально, не поспішаючи. А ще краще хай напише список того, що потрібно купити. Так буде найкраще.

Інколи можете сміливо запрошувати додому гостей. Краще, якщо для цього буде традиційний привід, наприклад, річниця весілля чи якесь свято. ДРАЙЗЕР поклопочеться про те, щоб все було на висоті. Він знає, як виявити повагу до людей, правда, й у відповідь чекає на те саме. Отже буде краще, якщо до вас прийдуть ваші старі друзі, яким він довіряє, і ще щоб їх було не дуже багато.

Будучи суворим ревнителем моральності, ДРАЙЗЕР висуває серйозні вимоги до оточуючих і не приховує цього. Він добре уявляє, якими мають бути доброчесні стосунки між друзями, із співробітниками, а також з домашніми.

З чоловіків цього типу виходять гарні, дбайливі батьки. Вони - справжні друзі своїм дітям, хоча при цьому суворі і вимогливі.

У своєму розміреному, впорядкованому житті, заповненому господарськими турботами, ДРАЙЗЕР намагається уникати несподіванок, сюрпризів і взагалі будь-якої невизначеності.

Нестандартна ситуація, всілякі непорозуміння і розбіжності можуть спровокувати спокійного ДРАЙЗЕРА на несподіваний виплеск емоцій. До того ж він вміє демонструвати свій шляхетний гнів так, що оточуючі незбагненним чином починають його розподіляти. В цьому випадку знайте, що справа серйозно ускладнилася і потрібно приймати заходи.

Оскільки ДРАЙЗЕРИ відмінно знаються на людях, вони вміють з ними працювати. Їм підійде будь-яка робота, пов'язана з дітьми чи дорослими. З них виходять гарні лікарі-педіатри, ведучі на телебаченні, менеджери з HR. Вони також можуть працювати менеджерами з продажів, журналістами, служити в міліції та в армії.

Жіночий портрет. Найправильніша жінка

Ставна, міцна і струнка ДРАЙЗЕРКА чудово володіє своїм тілом, рухається упевнено і гарно, сидить рівно. У неї відмінна постава. Одяг виглядає на ній охайно і доречно. Вся її зовнішність справляє дуже гарне враження. Проте деяке оголення її ніскільки не псує, а тільки прикрашає - їй не доводиться соромитися  свого тіла. До того ж вона дуже граціозна.

Найчастіше, у неї правильне обличчя, округле, досить важке підборіддя і незвичайно виразні, теплі і хвилюючі очі. Вона вміє обрати відповідну зачіску і досить професійно користується макіяжем.

У дитинстві це тиха, правильна, але сувора дівчинка. Та й старанності їй не позичати. Вона знає, що означає: «добрі вчинки» , як треба і як не треба себе вести. У неї лад в голові, на письмовому столі і в портфелі, зошити оформлені гарним почерком.

ДРАЙЗЕРКИ вимогливі до себе, володіють силою волі і можуть змусити себе робити багато того, що дітям зазвичай робити не хочеться. Але вони проявляють вимогливість також і до інших. Отже не всі охочі можуть стати подружками і друзями цієї дівчинки. ДРАЙЗЕРКА дуже вимоглива до інших. І нікому не спускає ніякої безвідповідальності. Уроки вдома вона робить відповідно до плану, як, втім, і багато чого іншого. Вона любить розмірене життя з самого дитинства і може хвилюватися, якщо в її планах щось пішло не так. Іноді в таких випадках несподівано буває навіть сцена із сльозами. Отже не треба ніяких несподіваних виходів в зоопарк чи в дельфінарій. Краще планувати заходи заздалегідь.

При загальній посидючості і старанності можна бути впевненим, що ДРАЙЗЕРКА добре вчитиметься. Інколи з них навіть виходять медалістки. І хоча їм все ж значно більше подобається займатися гуманітарними предметами, ніж математикою і природознавством, дівчата цього типу часто йдуть в технічні вузи і, завдяки своїй посидючості, навіть працюють потім інженерами.

ДРАЙЗЕРКИ не мають нічого проти серйозних занять спортом. У них сильне, витривале тіло, тому з них виходять відмінні гімнастки, плавчихи (синхронне плавання), фігуристки і навіть циркачки.

Великі компанії, де дуже багато незнайомих людей, ДРАЙЗЕРКА не любить. Вона з самого дитинства заводить одну-дві близькі подруги. Наступна хвиля поповнення дружнього корпусу припадає на інститут. Але і тут набереться від сили 1-2 подружки. І хоча подруг у неї дійсно небагато, та вона, як правило, тримає їх біля себе все життя. Саме з ними вона ділитиметься своїми радощами і смутком.

Але той факт, що у неї зазвичай мало близьких друзів, звісно, не означає, що вона не любить іноді розважитися. Ці дівчата добре танцюють і до того ж дуже гарні і граціозні. Отже успіх в будь-якій компанії їм забезпечений. Але не сподівайтеся, що ДРАЙЗЕРКА швидко почне вам довіряти. Вона зверне на вас серйозну увагу, якщо ви перспективні, молоді і при грошах. Їй також подобається, коли чоловік відрізняється швидкістю та кмітливістю. Якщо все це про вас, тоді можете не сумніватися, що вона одружить вас на собі досить швидко, тому що ДРАЙЗЕРКА - дівчина виключно цілеспрямована і послідовна. І від своїх цілей вона ніколи не відступає.

Коли ви одружуєтеся на ній, то виявите, що у вас відповідальна, працелюбна дружина, яка старанно стежить за господарством. Вона прагне до ідеальної чистоти, так що старанно чистить і прибирає свій будинок, доводячи його майже до стерильності. Час від часу ви переставлятимете їй меблі, тому що інколи вона бажає якихось змін.

Приготуйтеся до того, що ходити з нею до магазину буде не таким вже легким заняттям. Річ у тому, що ваша дружина погано орієнтується там, де потрібно обирати з двох і більше предметів. Тому замість того, щоб стояти разом з нею біля прилавку і по півгодини слухати, як вона коливається і сумнівається, краще шляхетно вирішіть самі, позбавивши її від цієї необхідності. В решті-решт, взагалі-то немає ніякої різниці, купите ви рожевий кухонний рушник чи жовтенький. Втім, ДРАЙЗЕРКА - істота достатньо скромна і любить обходитися малим, так що не дуже часто ви потраплятимете в такі ситуації. І ще вони люблять економити, але своєрідно - можуть витратити багато, а заощадити рубель.

Готує ваша дружина за стандартними рецептами, обкатаних століттями чи отриманим від мами. Вона віддає перевагу перевіреному і надійному, а не всіляким новинкам. Ваша дружина також шанує традиції, тому приготуйтеся відзначати вдома всі традиційні свята і приймати у себе родичів і тісне коло близьких друзів.

ДРАЙЗЕРКА - стримана і вихована жінка, з великим відчуттям власної гідності. Правда, якщо ви виведете її з себе, вона може влаштувати вам бурхливу емоційну сцену, яку ви запам'ятаєте надовго. Що ж, так вона захищає свої позиції в житті.

Вона любить, щоб всі вдома жили за встановленим нею непорушним порядком, який вона щоденно впроваджуватиме всіма силами. Сумісні справи в її родині плануються заздалегідь, тому що вона погано переносить невизначеність. І вже якщо вона щось вирішить, то завжди намагається дотримуватися вирішеного.

Розповідь дівчини ДРАЙЗЕРА: «Якщо з вечора я приготувала собі одяг, а зранку погода опинилася не та, яку обіцяли, і мені довелося швидко надіти щось інше, то у мене весь день може піти не так, тому що настрій створювався не під цей одяг».

ДРАЙЗЕРКИ - суворі, але люблячі мами. Вони вимагають від дітей слухняності і привчають їх до порядку. В будь якому випадку, фізичний стан дітей, підготовка уроків і спілкування з друзями завжди знаходитимуться під суворим контролем ДРАЙЗЕРКИ. Вона повинна знати, з ким дитина спілкується, куди вона пішла і коли повернеться. Річ у тому, що будь-яка невизначеність для неї нестерпна. Одним словом, вона буде намагатися зробити так, щоб наміри всіх домашніх були прозорі, а вчинки відомі.

Унаслідок своєї посидючості і старанності ДРАЙЗЕРКИ можуть бути визнані одними з найнадійніших співробітниць, тому що, окрім всього іншого, вони ще й вболівають за свою справу. Але якщо робота для ДРАЙЗЕРКИ нова, то не забудьте дати їй докладні інструкції, що і як робити, інакше справа не зрушиться з мертвої точки. Буде ще краще, якщо вона запише що, як і в якій послідовності робити. А ось за ту роботу, з якою вона вже добре знайома, можна не хвилюватися. Все буде зроблено сумлінно, охайно і вчасно.

І, проте, на будь-якій роботі ДРАЙЗЕРОК насамперед займають люди з їх проблемами. А тому буде краще, якщо вони оберуть собі роботу, яка безпосередньо пов'язана з людьми. ДРАЙЗЕРКИ - чудові вчителі (особливо молодших класів), вихователі в дитячих садках, психологи, медсестри, дитячі лікарі, моделі. З них також виходять чудові коректори, редактори і викладачі іноземної мови.

Фрази

Чоловіки типу ДРАЙЗЕР

- Математика - це нудно. Математику я не любив. Там не було людини. Це непривабливо.

- Я часто піддавався моді: мені подобалася та дівчинка в класі, яка подобалася всім.

- Якщо дівчина дуже спокійна, мені це не дуже подобається. Інтелект теж має значення.

- Мені не подобаються командні ігри. Коли друзі починають сваритися через дрібниці - це недобре.

- Етичний прогрес нестримно падає. Народ практично стає стурбований лише матеріальним. Хоче мати якомога більше благ для себе. Зараз такий ідеал. Увімкніть телевізор - все самі побачите.

- А що етичний прогрес? Що тут незрозумілого? Всі 6 мільярдів людей, які живуть зараз на Землі, спускаються в пекло. Ніякого етичного прогресу немає. Ми всі знаємо, що потрібно робити і як чинити. Але вважаємо, що зробимо це потім. Ми щодня відкладаємо на другий план те, що важливе.

Жінки типу ДРАЙЗЕР

- У будинку повинно бути прибрано. Якщо ти живеш в чистоті, то й душа у тебе буде чистою. Людина повинна прагнути до чистоти - фізичної та етичної.

- Я в своїй квартирі все контролюю, у мене скрізь чисто. Є лише два місця, куди для мене немає доступу. Мені важко забратися на антресолі, щоб протерти там пил. Адже коли в квартирі протяг, він летить зверху. І ще я не можу відсунути шафу. Там теж було б добре навести чистоту. Ось ці два місця мене дуже турбують.

- Кефір - це живий організм. Його робить апаратниця. Закваску внесе з душею - кефір буде смачний. Технологія - це люди, особливо в молоці. Якщо вона помилиться, я зрозумію цю апаратницю.