Інтуітивно-етичний екстраверт (Гекслі)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Найпривабливіший чоловік

Худорляві і підтягнуті, з легкою стрімкою ходою, зазвичай чоловіки цього типу до самої старості залишаються такими, зберігаючи майже юнацьку фігуру. Для обличчя ГЕКСЛІ характерні великі очі і рот, готовий посміхнутися будь-якої хвилини. Втім, при загальній привітності ГЕКСЛІ в цілому справляє враження серйозної і спокійної людини.

Доброзичливість і весела вдача, підбадьорююча посмішка і нескінченний ентузіазм - все це відрізняє сьогодення ГЕКСЛІ. Пишна шевелюра - в короткому чи довгому варіанті - найчастіше утворює на голові художній безлад. Той же самий безлад може панувати і в одязі. Недбало накинута поверх футболки сорочка, розкрите пальто з шарфом, що вільно висить, - все це виглядає невимушено та елегантно, відображаючи деяку відчайдушність, властиву його характеру.

Зрідка зустрічаються охайні і дисципліновані чоловіки цього типу, але більшості з них все ж таки властива деяка незібраність і досить неточні уявлення про порядок. Але вони вміють подобатися оточуючим. Завдяки цьому, як правило, і влаштовуються всі їх справи.

ГЕКСЛІ щирий, безпосередній, меткий, привабливий, і він досить легко, за допомогою невимушених жартів і привітних поглядів, може увійти до контакту з ким завгодно і де завгодно - на вулиці, в транспорті, магазині, інституті, банку, міністерстві і так далі. Він не відчуває субординації і цілком природно поводиться в кабінеті у будь-якого начальника, точно знаючи, що будь-яка посадова особа - це, перш за все, людина. І люди - як на вулиці, так і у високих кабінетах - найчастіше готові відгукнутися на прохання цієї доброзичливої, спокійної, щирої людини. А вже він ніколи не забуде подарувати їм свою привабливу посмішку.

З життя: «В центрі Будапешта в пункті обміну валюти сидить гарний привітний хлопець середніх років. Він старанно рахує на калькуляторі і не забуває розвернути його віконцем до клієнта, щоб той побачив остаточну цифру. Він посміхається відвідувачам, тепло дивлячись їм в очі, і розмовляє з ними на сторонні теми. Окрім всього іншого, це, напевно, єдиний пункт обміну валюти у всьому місті, де поряд з віконцем стоїть коробочка, а в ній - крихітні цукерочки в гарних різнокольорових обгортках. Вам не лише обміняють гроші з доброзичливою посмішкою, яку неможливо забути, але і запропонують пригоститися. Хіба когось залишить байдужим таке ставлення? Звісно, наступного разу йдеш знову туди».

У дитинстві це весела, мрійлива і заповзятлива істота, якій ніколи не буває нудно. Насправді, адже в світі стільки цікавого! А з цього, звичайно, найцікавіше - люди. У школу він ходить переважно для того, щоб спостерігати за вчителями, намагаючись вивчити їх характери, а також для того, щоб спілкуватися з друзями. Спілкування для нього завжди повно сенсу. Що ж до змістовної частини, то навчання краще всього вдається тим хлопчикам ГЕКСЛІ, у яких гарна пам'ять. Інакше таблицю множення їм доводиться вчити все літо, цим самим отруюючи собі життя.

У підлітковому віці ГЕКСЛІ починає приділяти певний час накачуванню м'язів, щоб виглядати як «справжній чоловік». Багато потім - з тих же міркувань - час від часу займаються спортом, хоча це для них сумнівне задоволення.

Вибір вищого учбового закладу болісний. Річ у тому, що ГЕКСЛІ дуже пізно дорослішають (десь так в років сорок!), а вступати до інституту потрібно значно раніше (ідея служби в армії не користується популярністю у більшості представників цього типу). У віці ж 17-18 років мало хто з ГЕКСЛІ уявляє собі, чим би він хотів займатися все життя. Мехмат МДУ чи Бауманський університет - найбільш важкі варіанти цього вибору. Адже ГЕКСЛІ призначений для того, щоб прожити життя, витягуючи максимум можливостей зі свого спілкування з людьми, а не для того, щоб зубрити якісь відвернуті, сухі і нікому не потрібні формули чи брати мляві інтеграли.

На щастя, не всі хлопчики ГЕКСЛІ можуть похвалитися гарною пам'яттю, так що їх скоріше можна зустріти на гуманітарних факультетах вищих учбових закладів. Тут вони вчаться з набагато більшим задоволенням, якщо в їх розумінні навчання взагалі можна вважати задоволенням.

Проте у ГЕКСЛІ дуже велика кількість друзів, а ще більше знайомих. Він всім подобається, і всі готові час від часу проводити з ним час, тому що від нього йде позитивна енергія і навколо нього завжди кипить життя.

Взагалі, неформальні стосунки - це його стихія. Через друзів і знайомих він пізнає життя, до того ж саме спілкування дозволяє йому розширити кругозір і придбати знання в самих різних областях. Це не означає, що він знає про все лише з чуток (хоча частково це і так). Просто друзі і знайомі підказують, що краще почитати, де що подивитися, на що звернути увагу. Йому не подобається лише ідея казенної освіти, коли потрібно регулярно відвідувати заняття і складати іспити. Але у нього є величезна цікавість до всього, що його оточує, і він готовий пізнавати світ в самих різних його проявах (а потім - звичайно ж - обговорювати це з друзями). Адже ГЕКСЛІ не лише цікавий, але і вдумливий хлопець, і для нього важливо не лише дізнатися, але й зрозуміти те, що його зацікавило.

Оскільки ГЕКСЛІ рухається по життю з незвичайною легкістю, його може вдало зрівноважити спокійна, незворушна і грунтовна дівчина. Від неї вимагається лише уважно слухати його міркування та із задоволенням підтримувати його ідеї.

У компанії часто саме ГЕКСЛІ - кращий розповідач, вміє завести всіх, захопити, розважити. Буває, що гості зберуться і сидять, і лише коли приходить ГЕКСЛІ, починаються веселощі.

Взагалі цей хлопець не розгубиться ні за яких обставин, не впаде духом ні в яких колотнечах. Навпаки, ситуація, де потрібно швидко знайти вихід, напруга сил, мобілізація всієї своєї чарівливості і винахідливості допомагають йому бути в тонусі. Якщо ж в житті трапився застій, друзі кудись роз'їхалися або постійно зайняті, на роботі щодня одне і те ж, то тут недалеко і до депресії.

Серйозно і надовго ГЕКСЛІ одружуються зазвичай досить пізно. Років до 40 їх приваблює свобода і величезна кількість невикористаних можливостей, які у них завжди як на долоні. Познайомитися і з головою поринути в кохання для нього не складає труднощів. Якби гарних дівчат було не так багато, може, він зупинявся б декілька раніше. Отже якщо навіть ГЕКСЛІ одружився рано «за великим коханням» (а він часто закохується), то найчастіше незабаром буде й розлучення, а за ним - жадана свобода і нові, яскраві перемоги на любовному фронті.

Якщо ж ГЕКСЛІ все ж затримався в родині, то знайте, що у вас м'який, поступливий чоловік, як правило, дуже далекий від чоловічого шовінізму. Він ставиться до дружини як до рівної істоти, не проти допомагати по будинку, охоче возиться з дітьми, особливо з маленькими, із задоволенням розважає і розвиває їх. Його оптимізм і уміння легко ставитися до всього на світі роблять його веселим і коханим татом.

Якщо хлопець ГЕКСЛІ привчений в батьківській родині до чоловічої ручної роботи, то цілком в змозі підтримувати деякий порядок в будинку. Не відмовиться він також принести продукти і зробити ремонт. В цілому він - господарський чоловік, правда, йому потрібно буде допомогти впоратися з останніми дрібницями, тому що коли все в загальному вигляді вже завершено, доводити справу до кінця йому вже не цікаво. Він вважає, якщо основна робота зроблена, то те, що залишилось можна буде доробити потім. В результаті в його квартирі можуть на довгі роки залишитися не дофарбовані плінтуси і батареї чи не причеплена люстра.

Оскільки ГЕКСЛІ налаштований на оригінальність, йому подобається щось винаходити та удосконалювати, але цей майстер на всі руки - з числа Кулібіних. Отже вдосконалений ним предмет інколи може вийти винятковим, й іншого такого ви дійсно ніде не зустрінете, але він не завжди буде доведений до робочого стану.

Головний ворог в житті ГЕКСЛІ - формальності у будь-якому вигляді, від заповнення квитанцій по квартплаті до всіляких правил і домовленостей. Отже цю частину побутових проблем краще узяти на себе дружині.

Чоловікові цього типу не дуже легко вписатися в розмірене стандартизоване життя соціуму. Річ у тому, що він насилу переносить регулярну, рутинну роботу. Йому необхідна хоч би деяка свобода, тому йому більше підходить робота, пов'язана з відрядженнями, переїздами, або вільний графік, який дає, наприклад, викладання. Він знаходить застосування своїм талантам в багатьох гуманітарних областях, чудово працює як з дорослими людьми, так і з дітьми.

Жіночий портрет. Найоригінальніша жінка

Дівчина цього типу зазвичай не володіє добре розвиненими фізичними формами. Вона найчастіше буває худенька і струнка, погано координована, з дивною, незграбною пластикою. Довгі роки продовжує залишатися моложавою.

Обличчя подовжене з великими очима і досить повними губами. Зовні ГЕКСЛІЧКА спокійна, доброзичлива, ввічлива, привітна. У спілкуванні весела, легка і невимушена. У душі - жаліслива, завжди готова підтримати та утішити людину, що занепала духом, або хоча б посміхнутися тому, хто цього потребує. Будучи чуйною і дбайливою, відгукується на чужі проблеми, прагне бути корисною іншим, до того ж не лише тим, хто входить в її близьке (і досить обширне) оточення, але й досить часто зовсім випадковим людям.

Одягається яскраво і нарядно, прагнучи виглядати незвично, так що її одразу можна помітити серед інших жінок. Але її наряди не стільки помпезно-нарядні, скільки химерні, такі, що складаються з дивних поєднань яскравих кольорів і форм. Вона рідко одягається традиційно і пристойно, як більшість жінок, свідомо підбираючи дивний одяг. Їй подобається вигадувти для себе екстравагантні наряди, щоб злегка здивувати публіку і одночасно принести собі задоволення. Часто її одяг виглядає кумедним, смішним, дивним або навіть невідповідним до випадку. Вона немов прагне хоч трохшки розвеселити оточуючих своїм зовнішнім виглядом, показати, що не варто надто серйозно ставитися ні до одягу, ні до життя взагалі.

В дитинстві дівчинка цього типу - весела, життєрадісна дитина, яка володіє добре розвиненою уявою й осягає життя з жадібною цікавістю. В разі хорошої пам'яті і вихованої батьками старанності може вчитися дуже добре. Якщо ж хоча б одна з цих умов не виконується, зазнає труднощі з природничими і точними науками, особливо в старших класах.

Маленькою ГЕКСЛІЧКЕ не дуже подобається приділяти багато уваги нудній і одноманітній справі з оформлення зошитів і щоденників. Фізкультура теж отруює їй життя. Але вона прагне не робити зі всього цього проблеми (так само як і з багато іншого), відносячись до всього весело і з неабиякою часткою пофігизму. Вчителі, як правило, вибачають їй її недоліки за хороший характер і вміння бути ввічливою.

Рідкі і травматичні для її психіки і самооцінки випадки, коли вона виявляється після школи в технічному вузі. Частіше їй все ж вдається потрапити в гуманітарну область, де вона повно і всесторонньо може розкрити свої здібності. Їй підходить все, що пов'язане з людьми і гуманітарними науками. Дівчата цього типу можуть працювати гідами, гідами-перекладачами, психологами, вчителями, викладачами, редакторами, копирайтерами, займатися PR, рекламувати будь-які ідеї, вести струм-шоу та інше. Але їм важко працювати в банці чи в бухгалтерії. Втім, інстинкт самозбереження найчастіше допомагає їм уникнути таких місць.

Люди потрібні ГЕКСЛІЧКЕ як повітря. Без спілкування вона чахне. Їй подобається постійно бути в курсі того, що відбувається в її оточенні і за його межами, відстежувати все нове і цікаве. Вона любить своїх друзів і часто із захопленням розповідає про них іншим своїм знайомим. Правда, при цьому вона може не виконати того, що обіцяла комусь зі своїх друзів, але якщо це була не дуже важлива справа, зазвичай їй це вибачають. Що ж до серйозних справ, то на неї можна розраховувати. Хоча досить часто її власні уявлення про серйозне і важливе можуть не збігатися з представленнями оточуючих.

Якщо вона постійно знаходиться в середині подій, якщо її голова повна ідей, чим би ще зайнятися, щоб було не нудно, у неї виникає відчуття повноти життя. Якщо ж в її житті настав період застою і вона починає відчувати дефіцит вражень, ситуація починає серйозно пригнічувати її. В цьому випадку вона гостро потребує змін.

Дівчина цього типу зазвичай прагне випробувати все на світі, скрізь побувати, набути найрізноманітнішого досвіду в самих різних сферах життя. Їй хочеться побувати і в справжньому корівнику, і на Канарах, поспілкуватися з самими різними людьми, починаючи від сільських жителів чи колишніх ув'язнених до академіків і великих письменників. Вона вміє поводитися адекватно в будь-якій ситуації і знаходити спільну мову з ким завгодно, а тому завжди і скрізь природна і доречна.

Оскільки ГЕКСЛІ розповідає про події свого життя весело і безтурботно, людям інколи здається, що у цієї дівчини немає проблем. Звичайно, це не завжди так, але вона, як правило, оптимістично настроєна, вміє підбадьорити інших і до того ж завжди готова розповісти що-небудь цікаве, піднімаючи людям настрій і проганяючи нудьгу.

Їй подобається бути в тонусі, відчувати себе потрібною іншим, демонструвати оптимізм і стійкість. Дівчина ГЕКСЛІ, не дивлячись на всю свою крихкість, цілком може постояти як за себе, так і за інших. Вона не спасує перед нахабою і хамом, якщо бачить, що ущемлені права слабкішої істоти чи її власні. Свідомість своєї правоти в таких ситуаціях вселяє в неї дивну силу і робить її одержимою. Можна не сумніватися, що вона завжди візьме верх і поставить особу, яка зарвалася, на місце.

З життя: «Якийсь молодий хлопець, водій, не лише некоректно повівся на дорозі, а ще й зробив грубий, паскудний жест у бік дівчини ГЕКСЛІ, яка сиділа за кермом своєї машини. Напевно, він думав, що це зійде йому з рук! Оскаженіла ситуацією, дівчина почала кричати на нього і кидати через вікно чим потрапило (під рукою опинилися яблуко і цукерки), а потім гнатися за ним. Вона гналася за його машиною через всю Москву не менше сорока хвилин, зовсім забувши про свої плани. Вже на околиці їй вдалося перекрити йому дорогу, коли він виїжджав з автозаправки. Не встиг він (звичайно, за необережністю!) вилізти з машини, як вона підскочила до нього та зі словами «Ти мерзотник! Брудна сволота!» відважила йому ляпас. Потім сіла в машину, розвернулася на очах у суперника, що ошаленів, і виїхала».

У компанії дівчина ГЕКСЛІ зазвичай не буває в центрі уваги, але завжди підтримує веселість, сміється над жартами, активно спілкуючись зі всіма одночасно. Ви навряд чи сподобаєтеся їй, якщо розпустите пір'я, сипатимете жартами, носитися біля неї кругами або почнете засипати її компліментами. Їй більше до вподоби трохи повільні, не дуже балакучі хлопці, які з деякою неприступністю сидять в далекому кутку на м'якому дивані. Дівчат ГЕКСЛІ підкуповує їх скепсис, незахоплений образ думок і непомітний одяг.

Несерйозне ставлення до всього на світі в першій половині життя і незліченні можливості спілкування призводять до того, що ГЕКСЛІЧКИ рідко прагнуть вийти заміж рано. Це пов'язано також з тим, що вони пізно дорослішають, досить довго залишаючись в душі маленькими безтурботними дівчатками, хоча при цьому цілком розумними і добре вихованими. Часто буває так, що їх ранні браки швидко розпадаються. Але якщо історія кохання виявилася глибокою і серйозною, а обранець - достатньо важким якорем, щоб утримати ГЕКСЛІЧКУ, то довге сімейне життя цілком можливе. Втім, інколи таке відбувається ближче до другої половини життя.

Дівчини ГЕКСЛІ легко вступають до психологічного контакту з чоловіками та інколи здаються доступними. Але вони майже з першої години знайомства дуже добре відчувають перспективи стосунків, і якщо їх щось лякає чи не влаштовує, вони легко можуть врегулювати дистанцію. Тоді флірт і дружба з чоловіком продовжуються, але зближення не відбувається, що часто спантеличує деяких представників чоловічої статі.

У сімейному житті ГЕКСЛІ проявляє себе як терпима, поступлива дружина. Звичайно, вона не дуже полюбляє займатися господарством, особливо щоденним готуванням, але, принаймні, час від часу можете сміливо розраховувати як на порядок, так і на гарячу їжу, адже вона кохає свого чоловіка і у міру можливостей прагне піклуватися про нього. Втім, робити це їй не завжди легко, оскільки у неї є звичка з ентузіазмом починати одразу багато справ, а по мірі настання втоми не доводити їх до кінця. Їй важко виділити головне, так що саме воно в результаті може залишитися незробленим.

Готувати ГЕКСЛІ взагалі-то не подобається. Вона може займатися цим для задоволення, щоб зробити дійсно щось оригінальне і продемонструвати свої неймовірні (як їй здається) кулінарні здібності, але повсякденна рутина стомлює її. І якщо домашні обов'язки перетворюються на текучку, якщо ніхто не звертає уваги на її старання і не хвалить її, для неї це дуже важко.

Часто завдяки її захопленню всілякими новими віяннями в кулінарії вона дивуватиме вас надзвичайними (найостаннішими) дієтами. Ви приречені спробувати і роздільне харчування, і обіди без супів, і супи без обідів, і фруктові салати, і страви самих різних національних кухонь. Це дозволяє їй небагато розважати себе, дивувати вас і вносити щось новеньке до процесу приготування їжі.

Окрім того, вашій дружині подобається читати і розмовляти про всілякі оздоровчі методики. Інколи вона навіть випробовує їх на собі, так само як і різні системи харчування. Але не лякайтеся, якщо вона серйозно почала займатися йогою чи ніші. Це буде тривати недовго. Вона кине це, коли їй набридне, і... займеться чимось новим. Одним словом, нудьгувати з нею ви не будете.

Діти також займають і розважають її. Вона вміє дружити з ними і жити їх інтересами, з самого народження і до тих пір, поки вони не стануть дорослими. При цьому треба мати на увазі, що їй не дуже легко доглядати маленьких дітей, коли вони хворіють. У цій ситуації вона може розгубитися. Буде добре, якщо ви допоможете їй гарною порадою чи запросите на допомогу кваліфікованого лікаркя.

Але, не дивлячись на те, що ГЕКСЛІЧКА буває глибоко залучена в процес виховання дітей, вона навряд чи захоче довго сидіти з ними вдома. Їй потрібні враження, так що краще не відмовляти її від ідеї вийти на роботу. Краще за все знайти компроміс у вигляді часткової зайнятості. Почавши працювати, ваша дружина трохи програє в самопочутті, оскільки втомлюватиметься, та зате вся родина виграє в емоційному кліматі, оскільки мама знову стане веселою і життєрадісною.

Їй підходить цікава, різноманітна і, за можливістю, престижна робота. Зрозуміло, вона також має бути хоч якось пов'язана з людьми. В цьому випадку є шанс, що ГЕКСЛІ залишиться на ній якийсь час (особливо якщо за це ще і добре платять). Але гроші все ж не є головними (у ГЕКСЛІ послаблене відчуття власності). Жінки цього типу можуть досить легко вирішити і раптово піти абикуди ще, де буде цікаво і більше перспектив. Робити щодня все життя одне й те ж їм важко, а нові можливості завжди приваблюють їх, обіцяючи новизну вражень.

На роботі жінки цього типу поводяться досить дисципліновано, хоча, як і чоловіки, віддають перевагу гнучкому графіку, адже повинен же в них, як вони вважають, бути вільний час для реалізації численних ідей, які постійно приходять їм в голову.

Важливою складовою частиною роботи для ГЕКСЛІ є спілкування. Жінки цього типу, як правило, доброзичливо настроєні по відношенню до більшості співробітників, встановлюють навколо себе хороший клімат, не дуже захоплюються плітками і інтригами. Якщо комусь погано або важко, вони завжди готові надати моральну підтримку.

Фрази

Чоловіки типу ГЕКСЛІ

- Не люблю гроші.

- Вчишся, коли вчиш інших.

- Начальник просить підлеглого ГЕКСЛІ: «Напиши мені структуру твого відділу». Збентежена розгубленність, лист відсовується: «Навіщо?! Адже завтра вона може змінитися!»

- Моє ставлення до цифр інженерно-технічне. Цифри - як крюки в стіні, на які ми можемо повісити ланцюги будь-яких процесів як завгодно.

- «Сім разів відміряй, один відріж» - я не уловлюю сенсу в цьому виразі. Адже скільки разів міряєш, стільки отримуєш різні цифри.

- Подобається вчитися? - ГЕКСЛІ: Жахливо! Так!

- Знайомитися з викладачами на іспиті мені не подобається.

Жінки типу ГЕКСЛІ

- Чи їм я солодке після солоного? Звичайно, і солоне після солодкого їм!

- Чоловік моєї мрії - надійний, порядний, добрий. Мені подобається, коли людина кожного разу по-різному поводиться. Щоб не було нудно, одноманітно!

- Кохання? Це коли людина може допомогти тобі в будь-якій біді, прийти на допомогу. Це й в дружбі є. А кохання - це пристрасть.

- Історія мене не захоплює. Дат багато треба вчити.

- Буває, мені треба виходити, а у цей момент може хтось подзвонити. Тоді я намагаюсь прискорити, закінчити розмову. Але припинити її - це незручно.

- Я якось їхала в метро. Навпроти сиділа жінка з хворою дитиною. А якісь молоді люди почали сміятися над нею. Я сказала їм, що це дуже недобре. Вони припинили.