Інтуітивно-етичний інтроверт (Єсенін)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я і всі інші"

Чоловічий портрет. Найзагадковіший чоловік

Молодий чоловік типу ЄСЕНІН зазвичай миловидний. Це - істота лірична. У нього мрійливий, м'який погляд. Він то туманиться, то стає грайливий. На губах мерехтить мила посмішка. Задумливо схилена голова, волосся до плечей (інколи) і чорний светр з джинсами створюють сучасний романтичний образ ЄСЕНІНА. А взагалі наряди не входять до кола їх захоплень, якщо мова, звичайно, не йде про ЄСЕНІНИХ, які знаходяться на очах у всієї країни (наприклад, стилісти чи модельєри). В молодості хлопці цього типу найчастіше відрізняються стрункістю і худорлявістю, але з віком можуть погладшати.

В молоді роки ЄСЕНІН витончений і привабливий, боязкий і усмішливий, смішливий і капризний, непостійний і зухвалий. Він майстерно володіє своїми і вашими емоціями, так що ви і самі не помітите, як часом реготатимете над його милими і дуже смішними жартами, а часом сумувати разом з ним, якщо у нього з'явилося бажання посумувати .

Він досить товариський, охоче спілкується з людьми, але на передній план, як правило, не лізе, вважаючи за краще триматися в тіні. Він рідко проявляє ініціативу, частіше чекає, коли заговорять з ним. Може тихо, сором'язливо і трохи сумно стояти десь в сторонці, поки на нього не звернуть увагу. Якщо контакт відбувся, він починає і проявляти в розмові м'яку, ненав'язливу увагу, і посміхатися, і відпускати свої легкі немов вітерець жарти. І ще його відмітною особливістю є те, що при необхідності ви можете його пересунути праворуч чи ліворуч. Він не чинить опір вольовій дії (але вона, звичайно, не має бути грубою!).

Часто хлопці цього типу складають досить непогані вірші (любовна лірика, про природу) або ж можуть натхненно читати вам вірші улюблених поетів, бажаючи справити враження і розташувати до себе.

У школі хлопчики цього типу навчаються цілком добре, якщо дома отримали гарний загальний розвиток і хтось з батьків направляє їх твердою рукою. В цьому випадку у них будуть і цілком пристойні відмітки, і слухняність. Інакше все може бути навпаки. Вони із задоволенням ходять до школи, тому що у них там багато друзів. І навіть не це головне - тому що у них там багато подружок! Це дуже швидкі, дуже рухливі хлопчики, які буквально на льоту і на ходу вигадують різні шкодливі, хоча і досить нешкідливі розваги і розиграші. Вони не хочуть нічого поганого, просто їм подобається веселитися.

Якщо хлопчики цього типу займаються спортом, то віддають перевагу таким видам, де потрібна швидка реакція і швидкість.

Поки ЄСЕНІН вчиться в школі, йому краще за все орієнтуватися на гуманітарні предмети, хоча при відомій старанності він цілком в змозі освоїти й математику з фізикою. Але література, мови, а згодом образотворчі мистецтва привертають увагу хлопців цього типу все ж набагато частіше. Інколи вже в школі він також починає ходити до театрального гуртка, де може самовиражатися, знаходячи застосування багатому діапазону своїх емоцій.

Хоча ЄСЕНІН за вдачею своєю схильний до деякої самоти, все ж він полюбляє проводити час з іншими, бувати в компаніях. Друзів у нього зазвичай небагато, але він вміє швидко та ненадовго подружитися  навіть з малознайомими людьми і весь вечір вважати їх за своїх друзів.

Коли навколо збираються знайомі і незнайомі люди, щоб разом провести час, у ЄСЕНІНА підіймається настрій. А у гарному настрої, тобто коли він в ударі, він і сам веселитиме і розважатиме всіх від душі, благо чарівливість йому не позичати, а емоцій у нього достатньо. Але це - неголосний хлопець, отож бо якщо компанія зібралася дуже велика і дуже галаслива, він може залишитися непоміченим.

ЄСЕНІНИ симпатичні, м'які, неагресивні, так що вони часто дуже подобаються дівчатам. Їх досить легко завоювати, тому що вони бувають поступливі і піддатливі, якщо дівчина поводиться напористо і наполегливо. Втім, потрібно враховувати те, що спочатку хлопець ЄСЕНІН цілком може захопитися, піддатися і під настрій навіть запропонує вам завтра ж вийти за нього заміж. Але так само легко, як він обіцяв вам сьогодні, завтра він може передумати. А якщо він передумає, то у нього цілком вистачить впертості й завзятості, щоб ухилитися від своїх обіцянок. Хлопці ЄСЕНІНИ досить обережні і намагаються уникати застосування сили. До того ж у них є талант передбачати розвиток подій, який і допомагає їм оберігати себе від непотрібних посягань.

Якщо ви вийшли заміж за ЄСЕНІНА, беріть кермо влади до своїх рук, тому що рішення про крупні покупки, ремонти, обмін квартир та інші серйозні побутові справи доведеться приймати вам. Але у вас дбайливий, ніжний чоловік, який ніколи не відмовиться допомагати вам у всіх ваших починаннях. Ну, майже у всіх, оскільки до ремонту та інших відповідальних справ його буде залучити все ж надзвичайно важко.

З життя: «Я давно казала чоловікові (ЄСЕНІН), що нам потрібні нові меблі на кухню. Коли з'явилися гроші, я запропонувала відправитися в суботу вранці до магазину і купити те, що мені сподобалося. З самого ранку він встав в поганому настрої, а як тільки я сказала, що вже час їхати, почав нервово ходити по кімнаті і казати, ламаючи руки: «Як же ми ось так поїдемо і витратимо одразу стільки грошей?! Ти думаєш, нам дійсно потрібні ці меблі? Навіщо так швидко приймати такі рішення? Треба ще як слід все обговорити, підрахувати. Куди ми поспішаємо?» Побачивши, що він дуже хвилюється, я пішла йому назустріч і запропонувала відкласти покупку. Всі два вихідних ми обговорювали необхідність цього кроку, і в неділю увечері він вже був в стані повної прострації. Понеділок приніс полегшення: чоловік пробув весь день на роботі, мабуть, відволікся і заспокоївся. Після роботи ми зустрілися в магазині і купили нові кухонні меблі».

Та ваш чоловік тримає абсолютне лідерство в родині по підтримці емоційного клімату. В гарному настрої він зігріває всіх домашніх своїми іскрометними жартами, вміє підбадьорити і надихнути. Ще він обожнює розиграші, йому подобається подуріти, посміятися, повеселитися і поспівати. Дружина і діти поряд з ним почуватимуть себе однією родиною. А теплота, вірність і відданість завжди цінуються дуже дорого.

Стиль життя в родині ЄСЕНІНА особливий. Тут люблять виїжджати в нові, незнайомі місця. Як тільки у нього з'явиться бажання (а бажання абикуди з'їздити виникає у нього досить часто), ви будете всією родиною зриватися з місця без попередніх довгих зборів і приготувань. Під керівництвом цього невтомного мандрівника ваша родина побуває в таких місцях, про які деякі навіть і не чула. До того ж він любить не лише дивитися, але і розповідати про історичне минуле побаченого. ЄСЕНІН чудово відчуває особливості стилю різних епох, може знатися на архітектурних стилях, захоплюватися історією.

Зрозуміло, що ці поїздки приносять в родину багато радості, а також сприяють до постійного духовного оновлення.

Треба сказати, що ЄСЕНІН любить не лише подорожувати, але й просто ходити, бродити, гуляти. Тому може трапитися так, що в недільний день з ранку ви послали його за хлібом, а він повернувся тільки увечорі. В цьому випадку ви повинні знати, що він просто вирушив трохи погуляти по навколишнім вулицям, а потім замріявся і зайшов досить далеко, ось тому так все і вийшло. Свої промахи і помилки ЄСЕНІН ретельно приховує, так що не сподівайтеся, що він прямо скаже вам правду. Швидше за все, він схитрує, напустить на себе загадковість і значність, а потім з найсерйознішим виглядом довго морочитиме вам голову. Розповідати якісь надзвичайні історії, досить далекі від реальних подій він уміє майстерно, тому що він великий фантазер і володіє чудовою здатністю складати захоплюючі і неймовірні сюжети - талант є талант. Напевно, з цієї самої причини, ЄСЕНІН полюбляє «навести тінь на пліт» і привести інших в стан легкого очманіння. Швидше за все, його це розважає. Втім, не лише розважає, але й захищає. Адже якщо вся його поведінка буде оповита ореолом туману і таємничості, то інші не будуть нічого знати про нього напевно, а, отже, не зможуть використовувати це знання проти нього.

Головна ж незручність в спілкуванні з ЄСЕНІНИМ полягає в тому, що він часто підрізає ваші ініціативи, меланхолійно передрікаючи, що все одно з ваших починань нічого не вийде.

З ЄСЕНІНИХ виходять відмінні журналісти, оскільки їм властивий письменницький талант і вони можуть легко виражати свої думки. Часто вони знаходять себе як художники, стилісти, модельєри, артисти і співаки. Люблять фотографувати чи знімати фільми, що інколи теж стає їх професією. При загальній зацікавленості історією вони також можуть присвятити себе її вивченню чи викладанню.

ЄСЕНІНУ як нікому іншому подобається, коли робота приносить йому радість, а для цього вона має бути різноманітною. Він завжди прагне уникнути нудьги і рутини. Із задоволенням їздить у відрядження, зустрічається з новими людьми. Менше всього йому подобається одноманітність повсякденної роботи, в якій немає місця для фантазії, а також надії на щось новеньке, на постійну зміну вражень.

Жіночий портрет. Найтонша жінка

Жінка цього типу - втілення загальноприйнятих уявлень про жіночність. Вона загадкова, невловима, мінлива, емоційна, смішлива, приваблива. І ще вона здається такою зворушливою, крихкою і беззахисною, що будь-який чоловік одразу ж розгортає плечі і відчуває в собі непереборне бажання її захистити.

Миловидна, гнучка ЄСЕНКА одягається дуже стильно. Обличчя у неї по-дитячому ніжне, а варто їй залитися легким і дзвінким, як дзвіночок, сміхом, воно стає зворушливо-веселим. У неї стрімка, але не дуже цілеспрямована хода. Здається, що вона в будь-яку мить може змінити напрям і піти зовсім не туди, куди збиралася спочатку.

У школі це звичайно худенька, весела і смішлива дівчинка, яка часто буває душею невеликої (або навіть великою) компанії. Хлопчики рано починають закохуватися в ЄСЕНОК і втрачати через них голову. Вона цілком в змозі робити успіхи на терені навчання, хоча її цікавлять найчастіше лише гуманітарні предмети - література та історія. Але якщо вона і з решти предметів отримує гарні оцінки, то це найчастіше заради мами, яка, наприклад, хоче, щоб її скарб закінчив школу без трійок. Втім, частіше виходить так, що бурхливе особисте життя і спілкування з подружками і хлопчиками по телефону віднімають у неї дуже багато часу, так що вчитися як слід зовсім немає коли.

Дівчаткам цього типу не дуже подобаються заняття спортом, вважаючи за краще бути учасницями літературного гуртка, театральної студії чи археологічної групи. Хоча часто їх унаслідок доброї гнучкості, рухливості і миловидності віддають займатися фігурним катанням, гімнастикою чи в школу бальних танців. Подорослішавши, ЄСЕНКА може обрати теніс, тому що це престижно, чи бадмінтон, тому що це швидко, а інколи навіть стрільбу з арбалету або з пістолета, тому що це круто, коли дівчина вміє стріляти. По мірі того, як ЄСЕНКА підростає, у неї з'являється схильність до деякого екстремалізму і прагнення відриватися від землі. Студенток цього типу можна зустріти в секціях парашутного спорту чи дельтапланеризму.

ЄСЕНКА - істота дуже товариська і легка на підйом. У неї багато подружок, з якими їй завжди є що обговорити, а також завжди багато кавалерів. З нею завжди весело, тому що ця легка, невимушена дівчина може пожвавити своєю присутністю будь-яку компанію. Може повеселити народ чи поворожити, передбачити долю. Любить почитати вірші, інколи свої.

Вона так зацікавлено слухає і так всіх любить, що важко залишитися до цього байдужим. Фліртує вона творчо, проявляючи неймовірну винахідливість і швидкість. Не розгубиться ні за яких обставин. До того ж в ній є щось таке, що завжди дуже імпонує чоловікам. Адже це приємно - відчути себе сильним і мужнім, підійти до неї, взяти її за руку і повести за собою. А особливо - показати себе сильним і сміливим там, де їй буде страшно, де вона може опинитися в небезпеці, допомогти їй і підтримати її, бути поряд з нею.

Якщо склалося враження, що ЄСЕНКУ можна легко взяти, то насправді все йде не зовсім так. Перед вами зовсім не беззахисна істота, і вона цілком в змозі постояти за себе і досягти свого. ЄСЕНКА використовує емоції як найтонший інструмент для маніпуляцій оточуючими (що вона часто безсоромно робить). Поки їй все подобається, вона може ластитися до вас як котеня, але якщо щось, на її думку, не так, почне розпалюватися, погрожувати, шантажувати, обіцяти «розлучення» і кінець стосунків, якщо ви не погодитеся зробити те, що вона бажає.

До того ж вона дуже чуйна на всіляких дурощів і витівок, з нею дійсно не засумуєш. Будучи дуже хороброю і навіть відчайдушною, вона може запропонувати своїм друзям досить ризиковані розваги, які без неї, можливо, нікому б не спали на думку. Наприклад, посеред ночі залізти всією компанією на головну будівлю МДУ і пробратися на самий шпиль, куди немає доступу і де двері забиті дошками. Всім буде дуже срашно! І вся ця пригода супроводитиметься її незмінно легким кришталевим сміхом.

Горе тому, хто потрапить у водоверть її емоцій і авантюризму. А вже чоловіків вона вміє водити за собою як на мотузочці.

З життя: «Я вирішив розлучитися з нею (з ЄСЕНКОЙ) і увечері запросив її до кафе, щоб сказати це. Все пройшло добре. Вона поставилася до моїх слів правильно, з розумінням. Ми розлучилися друзями, і в 20.30 я пішов проводити її до найближчого метро і саме збирався їхати додому, щоб раніше лягти спати. Але тут їй подзвонила її мати і попрохала її терміново купити і привезти додому якісь ліки. Вона сильно хилювалася і сказала, що їй не хочеться додому, тому що вона у сварці з мамою. Спочатку ми купили ліки, поки аптека ще не зачинилася, але потім чомусь пішли гуляти. Додому до неї ми приїхали, коли було вже близько 12 ночі. Вона благала мене не їхати, почекати її на сходах. Не міг же я її покинути! Вона увійшла до квартири, і я чув, як мати кричить на неї, а вона плаче. Я зрозумів, що її не випускають. І тут вона подзвонила мені на мобільний і, вся в сльозах, благала, щоб я вигадав, як витягнути її з квартири. Я подзвонив в двері і дуже ввічливо попрохав її маму випустити її ненадовго, набрехав, що завтра вранці від'їжджаю і нам треба попрощатися прямо зараз. Вона мені повірила. Чомусь ми вирушили на дах, вона розвеселилася, ми сміялися, базікали, а о 2 годині ночі вона сказала, що треба їхати. Ми узяли машину і через все місто поїхали до мене. Пили чай, а о 3 годині ночі вона сказала, що тепер поїде до свого хлопця і що проводжати її не треба. А я пішов спати. Тому я запізнився на роботу».

ЄСЕНКИ полюбляють уявляти свої почуття в ліричній, романтичній формі. Наприклад, романтично спалити хустку коханої людини, з якою завершилися стосунки, - це в їх стилі. Інколи вона поводиться за принципом «чим гірше, тим краще», заганяючи себе в безвихідну ситуацію, а потім починає ридати і скаржитися іншим на важку долю. Полюбляють розповідати подружкам, як жахливо з ними поводяться інші. Насправді, їм просто не вистачає вражень і сильних, яскравих емоцій в цьому нудному повсякденному житті. І саме за допомогою емоцій вони й намагаються його прикрасити.

Якщо вашою дружиною стала ЄСЕНКА, потурбуйтеся про те, щоб самому ухвалювати всі важливі рішення. Їй так простіше. А вам спокійніше. Якщо ж вийде так, що саме вона розпоряджається грошима в родині, то не розраховуйте на те, що вам вдасться уникнути боргів і кредитів. Гроші постійно «кудись зникатимуть» через тиждень-два після зарплати. Буде добре, якщо продукти купувати будете ви, мити посуд і підлогу будете ви, вставати ночами до немовлят будете ви і так далі Їй все одно доведеться погуляти з дітьми, поки ви на роботі. Звичайно, це не зовсім традиційний розподіл обов'язків, та поряд з вами - така чарівна істота, грайлива і смішлива, яке завжди готова підкорятися вашим рішенням, а також дуже прикрашає ваше життя. Правда, і зіпсувати настрій ваша дружина вміє майстерно, але як тільки їй набридне ображатися, одразу ж буде гарна сцена бурхливого примирення і все знову стане добре. ЄСЕНКИ розуміються на кохані і здатні підтримувати це полягання як в собі, так і у свого партнера на протязі довгого терміну.

ЄСЕНКИ віддані своїм дітям, піклуються про їх майбутнє, направляючи їх розвиток відповідно до їх схильностей і обдарованості. Вони вміють створити в родині легку і веселу атмосферу радості і свята. До того ж ваша оселя завжди буде відкритою для друзів і нових знайомих.

І ще вони дуже швидко водять машину і полюбляють подорожувати, так що нові враження в житті з ними вам забезпечені.

Вони знаходять собі застосування в житті як вчителі чи викладачі історії, літератури та іноземної мови. З них виходять успішні журналісти, психологи, музейні працівники, стилісти, художники і модельєри.

На роботі ЄСЕНКИ безумовно більше полюбляють спілкуватися з людьми, тому робота приноситиме їм значно більше задоволення, якщо вона буде пов'язана саме з людьми. Якщо ж це, наприклад, редакторська робота, яка вимагає самоти і зосередження, то прикрашати її тяготи ЄСЕНКЕ буде спілкування з оточуючими. Вона знає, як розсмішити співробітників, а тому її товариші по службі ніколи не відмовлять собі в задоволенні поспілкуватися з нею.

Фрази

Чоловіки типу ЄСЕНІН

- Що я роблю у вільний час? Грабую банки.

- З інтерв'ю з Сергієм Звєрєвим: - Ти часто працюєш із зірками. Вони платять за роботу чи для тебе це питання престижу? - Сергій Звєрєв: Це не та тема, яка мені цікава. Є спілкування між людьми, коли це вже не клієнти, а близькі тобі люди. У дружбі не все визначають гроші. Заробляти я можу іншим способом . І взагалі я про бізнес ніколи не думаю. Треба вирішувати - чи ти бізнесмен, чи - людина творча, яка не думає про фінанси.

Жінки типа ЕСЕНІН

- Я урочисто мучилася, несла цю важку сумку, нікого не просила. Але всі чомусь самі пропонували мені допомогти!

- Можна зупинитися посеред вулиці, побачити сонечко і почати мріяти. Мені так захотілося побачити його, я кинулася в машину і проїхала за 7 годин 570 км. Знаєте, це пристрасть! Вона кипить, вирує! А потім я вже думати почну.

- Коли я заходжу в провулки біля Пироговської вулиці, де зовсім немає сучасних будинків, я занурююся в мрії - я реально уявляю собі, що я - в іншому віці. Я просто бачу себе там!

- Я поверталася серед ночі додому, і раптом на мене напали двоє чоловіків! Вони вирвали в мене сумочку і зламали мені руку. Я була у нестямі від обурення, і коли вони кинулися тікати від мене, я побігла за ними, але, на жаль, не наздогнала.

- Скільки типів в соціоніці? Я знаю! Дванадцять, і плюс ще чотири було додано.

- Яка користь від відкладання грошей? Ти їх відкладеш, і раптом побачиш щось, що тобі дуже потрібно. Якусь третю сумку, без якої ти не можеш жити!