Інтуітивно-логічний екстраверт (Дон-Кіхот)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Найталановитіший чоловік

Чоловік ДОН КІХОТ зовні зазвичай худорлявий, стрімкий, з розумними і злегка наївними дитячими очима. Через інтуїтивність інколи здається декілька нескладним і з поганою координацією. У повсякденному житті вважає за краще носити джинси і ні до чого не зобов'язуючі светри.

Обличчя - інколи задумливо-зосереджене або розсіяне - часто різко приймає хлопчакові-завзяте вираження. Надзвичайно розумний і дотепний, схоплює все буквально на льоту. Ви ще тільки почали пояснювати, а він вже все зрозумів! Проте через своє нехлюйство вчиться не завжди добре і часто сперечається з вчителями чи викладачами, намагаючись довести, що він краще знається на предметі. Втім, це не заважає йому самостійно постійно і всесторонньо пізнавати світ.

Його голова завжди повна найнесподіваніших ідей. За вдачею він - допитливий дослідник, його відважний розум практично не знає меж. Захоплено розповідати про галактики і Велику Ведмедицю, про гени і клонування, а також про багато інших захоплюючих відкриттів і перспективи розвитку науки - все це в його дусі. ДОН КІХОТА приваблюють лише унікальні завдання, він прагне знати не одну теорію, а все, лише тоді у нього в душі на якийсь час настає спокій.

Природничо-наукова зацікавленість у поєднанні з романтичним ставленням до життя, а також постійне творче горіння створюють той драйв, який приваблює до нього безліч людей. З ним не лише цікаво вирішувати задачки, але й весело проводити час. Йому й самому подобається повеселитися від душі, погуляти на повну. Його швидкий розум і здатність тримати в пам'яті сотні анекдотів забезпечують йому незмінний успіх в компанії. Він подобається дівчатам, а оскільки і вони йому дуже подобаються - до того ж всі одразу - йому нелегко обрати подругу.

Якщо дівчина одразу відгукується на його пропозиції, він може деякий час з нею побути, але недовго. А швидше за все, втратить до неї цікавість після першого ж побачення. Його приваблює, хвилює і порушує опір, необхідність добиватися взаємності, доводити свою спроможність, вигадувати щось несподіване і свіжіше. Залицяння до дівчат для нього - творчий процес. Тут він справді здатний творити дива чи вже, щонайменше, час від часу радувати кохану справжніми сюрпризами.

З життя: «Одного дня я купив чотири відра троянд і вистелив дорогу до квартири трояндами до приходу моєї дівчини (вона потім стала моєю дружиною). Коли вона повернулася додому, я теж підійшов і влаштував невелику сцену ревнощів, мов, що це таке? Хто це? Багатий шанувальник?»

Але не лише цим він захоплює слабку стать. У небезпечних ситуаціях ДОН КІХОТ поводиться як справжній лицар - захищає слабих і несправедливо скривджених, до того ж часто не звертаючи уваги на перевагу в силах суперника. Це не означає, що він завжди лізе в бійку. Якщо немає гострої необхідності, він намагається уникнути небезпечної ситуації, але якщо у нього на очах загрожують дівчині, відвага і відчуття справедливості зазвичай не дають йому змоги просто стояти і дивитися на це.

Не дивлячись на прагнення підтримувати зі всіма гарні стосунки, ДОН КІХОТ, насправді, погано відчуває, як до нього ставляться оточуючі. Втім, він прагне не показувати цього, тримаючись весело і незалежно. Якщо щось в стосунках пішло не так, а він зацікавлений в продовженні контакту, може безпосередньо запитати, що сталося, чи просто прямо сказати людині, що він про неї думає. Часто, сам того не бажаючи, проявляє незграбність в спілкуванні, чим здатний зачепити оточуючих чи поставити їх в скрутне становище.

Найкращий спосіб привабити ДОН КІХОТА - це смачно годувати його і піклуватися про нього. Як правило, він завжди худий і голодний. Поїдання їжі для нього - це процес і особливе задоволення. Можна без перебільшення сказати, що він гурман. У будь-яких кількостях приймається також турбота про тіло. ДОН КІХОТА можна закутувати в ковдру, дбайливо поправляти шарф на шиї, обіймати, цілувати, гладити, спати з ним в одному ліжку, одним словом, всіляко пестити в буквальному розумінні цього слова.

Копітка, рутинна робота, що вимагає простої дисципліни, не підходить для ДОН КІХОТА. Йому потрібні: політ фантазії, творчі завдання, які ніхто до нього не вирішував. Гроші самі по собі його не дуже цікавлять, він не відрізняється ні меркантильністю, ні жадібністю.

Проте, ДОН КІХОТ вміє заробити гроші, хоча так само легко й витрачає їх. Він досить легко може прогуляти свою зарплату в ресторані з друзями і гарними дівчатами чи подарувати своїй коханій букет з 100 троянд. Погодьтеся, це досить ефектно! Мало хто здатний на таке.

А потім він знайде спосіб заробити гроші знову.

Жіночий портрет. Найобдарованіша жінка

Дівчина цього типу найчастіше схожа на миловидного стрункого хлопчика. У дитинстві вона і поводиться не як дівчинка: часто бігає разом з хлопцями, лазить по деревах і гаражах, грає у війну, нехтуючи традиційними розвагами, які властиві дівчаткам. Як правило, вона на все життя так і залишається «хлопчиком». Стрункість і деяка худорлявість властиві більшості ДОНКАМ в будь-якому віці. Для жінок цього типу характерне активне ставлення до життя, і їх рідко влаштовує кар'єра мами, що довгі роки сидить вдома з дитьми.

Оскільки жінкам належить більше стежити за своїм одягом і виглядати добре, ДОНКИ бувають одягнені із зайвою ретельністю. Але це, звичайно, стосується офіційного чи святкового костюму, і тут ними особливо цінуються всілякі фірмові лейбли. А на кожен день цілком підійдуть і звичайні джинси з симпатичним светром (але ткож неодмінно фірмові).

Обличчя у жінки типу ДОН КІХОТ часто симетричне і гарне. Очі розумні, занадто серйозні, зосереджені і навіть дуже насторожені для хорошої дівчини. Втім, коли вона посміхається, це відчуття на якийсь час зникає.

За здібностями і розумовим розвитком ДОНКА не поступається чоловікам свого типу. Швидко розібравшись, що до чого, починає нудьгувати і обтяжуватися тривалими поясненнями. Якщо виховання не дозволяє їй перервати співрозмовника, вона буквально не знає, чим себе зайняти, доки вимушена дослухувати його до кінця.

Дівчина ДОН КІХОТ прагне бути ідеально привабливою, ідеально розумною, ідеально вихованою, одним словом, бездоганною в усіх розуміннях. Вона прагне стати втіленою досконалістю. Тримається ДОНКА холодно, неприступно, довгий час зберігаючи велику дистанцію зі своїми шанувальниками. З одного боку, вона знає собі ціну, з іншого, не розуміє, як будувати стосунки з чоловіками, вона не бачить, що відбувається. Їй хочеться, щоб її любили всі, і в глибині душі вона мріє про ідеальні, досконалі стосунки. Але вона не знає, що це за стосунки, та якщо партнер припускається хоч щонайменшої помилки, відступаючи від образу ідеальної (в її уявленні) поведінки, він суворо карається, а часто і відкидається взагалі.

Якщо ж лід проломлений і стосунки почалися, ДОНКА вмить переймає на себе роль принцеси, перед якою всі повинні впасти на коліна. Якщо партнер цього не робить, його поведінка сприймається як зрада.

Розум дівчини ДОН КІХОТА не менш теоретичного складу, ніж у чоловіків того ж типу. Можна сказати, що її мало займає повсякденне життя, вона налаштована на пізнання. Її хобі - сполучати те, що не сполучається, оперувати глобальними категоріями, відкривати нове у вигляді найзагальніших закономірностей. Цілісний підхід в осмисленні світу властивий людям цього типу незалежно від статевої належності.

Але якщо чоловік ДОН КІХОТ цілком прийнятий суспільством, то жінка завжди залишається чужою в культурі. Вона йде врозріз зі всіма традиційними уявленнями про те, що жінка завжди дурніша за чоловіка, і до того ж повинна сидіти за піччю і варити борщ. Ні те, не інше невірне, коли мова йде про чудових представниць цього типу.

Також погано поєднується з образом жінки її постійна готовність заступитися за інших, щоб відновити справедливість. Не дивлячись на всю свою крихкість, дівчина цього типу може навіть вплутатися в бійку, захищаючи подругу, вагітну жінку, дитину чи собаку. Одним словом, людина, що несе в собі соціальну загрозу, не зупинить її, якщо вона вважає за потрібне відновити справедливість.

З життя: «Я (дівчина типа ДОН КІХОТ) сиділа у вагоні метро і раптом бачу: напроти мене неприємного вигляду чоловік витягує гаманець з нагрудної кишені сплячого хлопця. Всі сидять, дивляться і ніяк не реагують. А я саме збиралася виходити, але до станції ми ще не доїхали. Я дивлюся на злодія впритул, а він дивиться на мене. І ніхто не втручається. Тоді я рішуче встала і підійшла до дверей, опинившись поряд з ним. Я йому кажу: «Поклади на місце» і дивлюся прямо в очі. І знаєте, вийшло! Він не витримав, засунув гаманець назад і вискочив з вагону (ми саме під'їхали до станції). Я теж вийшла. Розумієте, я ж отримала над ним перемогу!»

Соціальні стереотипи роблять існування ДОНКИ не дуже простим. Вона, сама не розуміючи чому, завжди «якась інша», не схожа на оточуючих. І ця її несхожість часто обертається відокремленим положенням і складнощами при виборі партнера. Втім, гарна компанія справжніх друзів, де до неї ставляться як до розумної дівчини і готові слухати її нестандартні міркування, часто є для неї відмінним виходом.

Хоча ДОНКА завжди намагається по-доброму і з розумінням ставитися до інших, вона втомлюється від людей, від необхідності спілкуватися з ними, стежити за тим, як проходить розмова. Їй важко зрозуміти, як і чому обриваються стосунки, за якими вона так старанно стежить. Вона, як і чоловік ДОН КІХОТ, схильна до того, щоб в незрозумілій етичній ситуації прямо висловити свої претензії в обличчя партнерові, щоб щонайшвидше розставити всі крапки над "i". З цієї ж причини у дорослих представниць цього типу часто виникають труднощі в стосунках з дітьми.

Турбота і догляд необхідні цій дівчині як повітря. Без їжі і уваги з боку близьких до її фізичних потреб вона стає ще більш суворою і самотньою. Якісна їжа, вчасно відмічене нездужання, улюблений пиріг, гарячі напої і шкарпетки з гірчицею під час хвороби викликають у неї подяку до тих, хто потурбувався про неї.

Працювати і заробляти ДОНКА вміє, але не завжди хоче. Розмірена, регулярна робота, в якій немає цікавих, по-своєму унікальних завдань, дуже скоро починає обтяжувати її. Можливо, її більше влаштує фрі ланс, де вона, принаймні, не відчуватиме себе прив'язаною. Та все ж таки, на відміну від чоловіків цього типу, ДОНКИ проявляють набагато більше старанності на роботі, деяких з них можна сміливо назвати дуже працьовитими. У роботі вони знаходять віддушину, прагнучи довести оточуючим, що гідні любові і пошани, оскільки розумні та успішні.

При спілкуванні з ДОН КІХОТОМ - як з жінкою, так і з чоловіком - як непереборна перешкода найчастіше виступає те, що у них хронічно не вистачає часу. В результаті може вийти так, що, знаходячись десь поруч, ДОН КІХОТ практично зникне з вашого кола зору. Якщо ви вже у котрий раз чуєте: «Давай зробимо це іншим разом, сьогодні мені ніколи» чи ні, тільки не зараз», тоді все погано. Терміново смажте м'ясо в духовці і починайте смажити смачні пиріжки, і тоді улюблений ДОН КІХОТ або ДОНКА неодмінно завітають до вас на вогник, внісши свіжий струмінь до вашого одноманітного життя. ДОН КІХОТ (стать не має значення) буде з апетитом їсти й натхненно розповідати про щось таке, про що ви ніколи й не чули. Одним словом, ви обидва гарно проведете час.

Демократичні, надають оточуючим самим обирати зі всієї великої кількості можливостей, розраховуючи на їх розумність.

Фрази

Чоловіки типу ДОН КІХОТ

- Дача - вона для повітря, щоб шашлички посмажити, відпочити, розслабитися, а не для того, щоб там весь час працювати.

- Я кинув пити. Це не сила волі - це страх перед смертю.

- Захоплень багато, різних... переважно, жінками...

- Перша моя дівчина, як автовідповідач, все казала: «Ти мене кохаєш? Ти мене кохаєш?..» І коли я врахував цей досвід в спілкуванні з іншою своєю дівчиною і почав їй казати, що я кохаю її, вона мені похмуро відповіла: «Я знаю».

- Людина повинна прагнути бути автором своєї долі, а не жертвою.

- Спочатку для мене всі хороші, добрі. Потім людина поводиться не так. Я про себе це відзначаю, так би мовити, ставлю помітку. І все - до побачення!

- Не вмію встановлювати відношення з людьми. Наприклад, охоронець працювати увечері не хоче і грошей не бере. Що потрібно тонкій душі охоронця? Квітів йому принести?

- У мене так: якщо я наймаю на роботу людину, а інші його ніяк не сприймають, він у мене і займається розподілом штрафів. Хай вживаються.

- Чим холодніше ставишся, тим краще ставляться до тебе. Чим більше розкриваєшся, тим люди ствляться зневажливіше.

- Та ви що, я - панікер!

- У мене є певна методика пошуку в своїх паперах, дихотомічна. Наприклад, серед наукових журналів я не шукатиму еротичний.

- Секс без кохання - це добре!

- Так, схоплюю все на льоту. За декількома фразам вже розумію, про що йде мова. До речі, часто неправильно.

- Так, в школі я захищав всіх в класі. Просто пройти і зробити вигляд, що нічого не помічаю я не можу.

- Одного дня взимку я прийшов до її будинку хвилини за 15 до того, як вона повинна була їхати на роботу, поклав троянду на капот її машини, а сам сховався і дивився, як вона реагуватиме.

- Моя б воля, я б не вітався! Та це не слаба етика! Просто навіщо це потрібно?

Жінки типу ДОН КІХОТ

- Я не забороняю своїм дітям нічого, я тільки пропоную їм оцінювати те, до яких наслідків можуть призвести їхні дії. Не треба робити те, що потім не можна змінити. Хочеться пофарбувати волосся в зелений колір - будь ласка! Захочеться - потім перефарбуєш. Можна проколоти дірку в пупку - вона потім заросте. Але якщо зробиш татуїровку - це вже не виправиш, вона так і залишиться на все життя. Можна і дитину народити в 18 років, але треба розуміти, що це - назавжди.

- Він - мій колега. Ми були з ним у відрядженні 3 дні. На третій день він сказав, що кохає мене і що я йому потрібна. Я подивилася на нього і раптом побачила, що це для нього дуже важливо. Я погодилася вийти за нього заміж. Нам вже за сорок, і я тільки зараз вперше зрозуміла, що таке справжнє життя.