Інтуітивно-логічний інтроверт (Бальзак)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Самий інтелектуальний чоловік

Хлопець БАЛЬЗАК, незалежно від того, чи на худенький екземпляр ви натрапили чи на повненький, нагадує маленького хлопчика, який виріс до розмірів дорослої людини. Можливо, це пов'язано з тим, що в дитинстві такі хлопчики приголомшують оточуючих неабияким розумом і не за віком ранньою енциклопедичною обізнаністю. Звикнувши до захоплень і похвал дорослих, вони так і зберігають на своєму обличчі вираження, характерне для вундеркінда.

БАЛЬЗАК завжди спокійний і незворушний, флегматичний і задумливий. Відмітною ознакою його обличчя є розумні сумні очі, повні безнадійного скепсису, часто оточені тінями. Улюблені кольори в одязі - темно-синій з сірим або коричневий з чорним - навівають асоціації з місячною ніччю на кладовищі. Улюблена зачіска - дуже довге волосся, скромно зібране в хвіст (частіше зустрічається у комп'ютерних БАЛЬЗАКІВ), або розбещені крупні кучері нижче плечей (характерніший для телевізійників, див., наприклад, у Андрія Максимова з «Нічного польоту»). Зустрічаються, звичайно, БАЛЬЗАКИ і з традиційними короткими стрижками.

Фігура у представників цього типу найчастіше невизначених форм, з округлими плечима, БАЛЬЗАК схильний до зайвої ваги. Навіть якщо в юності БАЛЬЗАК займався спортом, після тридцяти маленький БАЛЬЗАК все одно стає повненьким, а великий огрядним. Втім, інколи зустрічаються і досить підтягнуті БАЛЬЗАКИ, яким вдається зберегти худорлявість не лише в молодості, але й в зрілому віці. Але таких досить небагато.

Не дивлячись на свою надмірну вагу і значні габарити, БАЛЬЗАКИ не справляють враження стійких людей. Їх легко пересунути чи обійти. Вони немов не займають простору, а якщо і займають, то легко ковзають по ньому, як ковзає уздовж підлоги велика повітряна куля.

У дитинстві, як вже мовилося, ці хлопчики - справжні вундеркінди. Вони швидкі і кмітливі, начитані й по-справжньому захоплені процесом пізнання світу. В їх голові скупчується величезна кількість інформації з самих різних областей. Втім, в школі вони тримаються завжди на задньому плані, не поспішають афішувати свої багатющі пізнання, не намагаються привернути до себе увагу. І хоча хлопчики цього типу не відрізняються старанністю і охайністю, вчаться вони найчастіше блискуче, особливо ті, у кого є здорове честолюбство.

Як правило, з віком розум у БАЛЬЗАКІВ нікуди не дівається, а тільки збільшується в розмірах. Пропорційно йому у нього ростуть єхидство, дотепність і хитрість. БАЛЬЗАК здатний передбачати розвиток подій і прорахувати, яку користь йому принесе той чи інший захід. В його прогнозах і справді можна не сумніатися, якщо лише він захоче поділитися з вами своїми міркуваннями.

Річ у тому, що БАЛЬЗАКИ не вміють бути напористими і не сподіваються, що їх почують, а тому не поспішають нав'язувати іншим свою думку. Але вона у них є і, як правило, досить експертна, особливо з тих питань, якими вони займаються професійно чи які відносяться до сфери їх найширших захоплень.

У представників цього типу абсолютно особливі взаємини з часом. Вони бачать його як реально існуючу субстанцію, вміють працювати з ним. Їх свідомість здатна ковзати уздовж осі часу вперед в майбутнє і назад в минуле. Вони живуть в часі і погано розуміють, чому інші не використовують його можливості.

БАЛЬЗАК обтяжується повільністю протікання всіляких процесів, хоча сам по собі нікуди не поспішає і справляє враження повільного увальня. Чоловік цього типу може індиферентно сидіти в кріслі, читаючи чергову захоплюючу книгу, а потім миттєво встати, зібратися за якихось три-п'ять хвилин і вийти з дому в призначений час.

З життя: «Хлопець БАЛЬЗАК їхав у вагоні метро зі своєю знайомою, обидва були зайняті бесідою. Згодом вона розповідала, що коли поїзд під'їжджав до його станції, вона почала закінчувати розмову, чекаючи, що зараз молодий чоловік вийде. Але він продовжував обговорення цікавої теми. Поїзд зупинився, двері відчинилися, люди вийшли, потім увійшли інші, а він все продовжував говорити рівним голосом, і, здавалося, не збирався виходити. Коли двері вже почали зачинятися, він спокійно закінчив думку, попрощався і не поспішаючи вийшов».

БАЛЬЗАКИ недемонстративні і мовчазні, вони із задоволенням займаються улюбленою справою, сидячи в якомусь тихому кутку - в бібліотеці чи в Інтернеті, де відчувають себе як риба у воді (вдома чи на роботі - все одно). Вони не страждають від відсутності суспільства. Їх мало цікавлять люди, найголовніше для них - щоб їх розум був в постійній творчій напрузі. Але якщо знайдеться гідний співрозмовник, БАЛЬЗАК може годинами обговорювати з ним тему, яка цікавить його. Він схильний до відвернутих філософських міркувань і, як правило, заходить з горних вершин інтелекту.

Чоловік БАЛЬЗАК погано розуміє, як розвивати стосунки з протилежною статтю, і ще гірше орієнтується в світі почуттів, тому тримається рівно і індиферентно. Він і сам не розуміє, як виявляється втягнутий в стосунки, і помічає проблему лише тоді, коли треба вже щось з цим робити - одружуватися чи розбігатися.

Через те, що чоловіки цього типу погано орієнтуються в кохані, вони поводяться украй обережно. Їх марно питати, які почуття вони переживають, - вони і самі цього не знають. Орієнтуватися слід у справах. Але й ухвалювати рішення вони не полюбляють, прагнучи перевалити це на партнерку. Їм не подобається брати на себе відповідальність - адже краще за все їм видно негативні наслідки розвитку ситуації, яких завжди виявляється чомусь більше, ніж позитивних. Одним словом, рішучість і визначеність жінок в стосунках з БАЛЬЗАКОМ вітається.

Якщо ви все ж вийшли заміж за БАЛЬЗАКА, можете спати спокійно - матеріально ваша родина буде забезпечена. Спектр професій для БАЛЬЗАКІВ достатньо великий. Вони завжди знайдуть спосіб здобути грошей, не дуже убиваючись на роботі чи підшукавши собі прибуткове позаштатне заняття. Деякі з них, заробивши пристойну суму грошей, іноді дозволяють собі відпочити вдома три-чотири місяці, вдаючись до інтелектуальних досліджень. Але на це можна не звертати уваги, без коштів для існування ви не залишитеся. В потрібний час - не раніше і не пізніше - БАЛЬЗАК знайде спосіб заробити наступну партію грошей. Наприклад, беручи участь в якихось інтелектуальних іграх типу «Що? Де? Коли?» або «Своя гра», де можна виграти гроші.

Є серед представників цього типу і такі, хто відриває свій бізнес. Вони досить успішно справляються з ним, особливо якщо поруч гарні партнери, які можуть взяти на себе представницькі функції, служити обличчям фірми, спілкуватися з клієнтами. Сам БАЛЬЗАК вважає за краще працювати за кадром, не любить і часто не може змусити себе телефонувати, навіть якщо це потрібно по роботі.

Домашнє господарство, побут не дуже приваблюють цього чоловіка. Він шкодує сили і час на те, щоб наводити нікому не потрібний, з його точки зору, порядок - і так добре, аби було достатньо цікаве віртуальне життя. Отже не чекайте, що він активно вникатиме в побутові проблеми. Як батько чоловік БАЛЬЗАК неагресивний, любить пожартувати і найчастіше дружить зі своїми дітьми, але головним своїм завданням вважає їх інтелектуальний розвиток.

Він уникає (тому що дуже не любить) бурхливого прояву почуттів і галасливих компаній з порожньою, безглуздою балаканиною. Яскраві емоції з боку інших людей також йому не до вподоби, так що не намагайтеся розігрувати перед ним драми і трагедії, які, як вважається, досить пасують жінці. Якщо ви надмірно захоплюватиметеся такими уявленнями, що театралізуються, чи дуже часто з'ясовувати стосунки, одного дня він просто зникне з вашого життя. Якщо ж він вже став вашим чоловіком, то відчуватиме себе безмірно нещасним.

А ось для того, щоб ви не відчували себе нещасною з БАЛЬЗАКОМ, вам потрібно навчитися надихати і активізувати його, тому що він потопає в справах і часто не в змозі змусити себе вчасно зробити необхідні дії. У нього немає на це ні ентузіазму, ні рішучості, а тому його слід стимулювати ззовні. Інакше він завжди зуміє довести вам, що немає ніякої можливості здійснити ті непотрібні справи, які ви замислили.

Жіночий портрет. Найкмітливіша жінка

Зовнішність дівчат цього типу буває дуже різною, так що описання одного конкретного типу майже неможливе. Загальною рисою обличчя БАЛЬЗАЧКИ є темні круги під очима, та й ті є не у всіх представниць цього типу. До того ж у жінок інших типів теж можна інколи зустріти такі круги. Мабуть, це єдиний тип, у якого дуже різні зовнішні дані.

За своєю статурою БАЛЬЗАЧКИ теж відрізняються одна від одної - трапляються і худенькі, і повненькі. Одним словом, різноманітна зовнішність представниць цього типу не дає можливості ідентифікувати соціонічний тип за зовнішніми даними.

У гардеробі у цих жінок частіше переважають однотонні речі непомітних кольорів. Переважно синій, сірий, коричневий, чорний - кольори місячної кладовищенської ночі. У поєднанні з вищеописаними кругами під очима ця загадкова дівчина, мабуть, краще за інших утілює в собі дух третьої квадри, який виражається в смерковому стані свідомості на межі двох світів - реального і потойбічного. У ній є щось містичне. Таке враження, що вона «щось знає»...

БАЛЬЗАЧЦІ не подобається виділятися. Вона тримається скромно, немов у тіні, ніколи не вискакує на перший план. Проте гострий, критичний розум і приголомшлива здібність до передбачення стають помітні досить швидко - щойно ви починаєте спілкуватися з цією дівчиною у справі.

Для неї характерний скептичний настрій по відношенню буквально до всього. Ніякого ентузіазму, захопленого образу думок, бурхливих емоцій. Вона - спостерігач, скептик, а її прогнози частіше носять яскраво забарвлений негативний характер, хоча вона сама називає їх здоровим глуздом.

При всій її м'якості і дружелюбності вона цілком добре обмежується невеликою компанією або однією-двома подружками і анітрохи від цього не страждає. При цьому вона не проти підтримати компанію, часом любить бувати з людьми, проте, її оточення - це завжди розумні, інтелектуальні, розвинені люди, з якими є про що поговорити. Дискотеки, багатолюдні зборища, де багато шуму і сміх, але немає ніякого сенсу, швидко набридають їм. Якщо під впливом того, що так прийнято, вони все ж ходять туди, то більшість з них відновлюється після цього один-два дні.

БАЛЬЗАЧКА, як правило, справляє враження добре вихованої дівчини, не дозволяє собі особливої грубості у виразах, хоча часом, якщо сильно розсердиться на чиюсь тупість, цілком може вживати ненормативну лексику з особой, вишуканою отруйністю. Це у неї такий злий гумор, але він буває досить смішним.

Взагалі з властивою їм манерою все критикувати і по відношенню до всього тримати опозицію, від БАЛЬЗАЧОК часто можна почути обурене шипіння з того чи іншого приводу: «Ну, це ж неможливо! Неможливо!» Їм важко припустити, що люди насправді можуть бути такими дурними, що не в змозі передбачати на два кроки вперед наслідки своїх дій.

Сама БАЛЬЗАЧКА добре уявляє собі ситуацію зі всіма її потенціями і знає, як вона розвиватиметься, на багато кроків вперед. Вона до всього підходить продумано і ніколи не почне пов'язувати свою долю з чоловіком, який не зможе виправдати її надій. Вона твердо знає, що для того, щоб створити родину і завести дітей, потрібні гроші і квартира, а зовсім не почуття, фізична привабливість або чарівливість партнера, як вважають дівчата деяких інших типів.

Саме через свій прагматизм ці дівчата рідко залишаються смотніми, без родини. У них, як правило, немає завищених уявлень про себе і дуже романтичних вимог до партнера. Це дозволяє їм досить тверезо дивитися як на себе, так і на свого обранця. А оскільки у них вистачає розуму не виставляти на перший план свої інтелектуальні здібності, їм з успіхом вдається обійти чоловіче упередження, що жінка не має бути дуже розумною. БАЛЬЗАЧКА може доволі спокійно знаходитися поряд з чоловіком і самостійно ухвалювати продумані рішення з будь-яких життєвих ситуацій - а він і не помітить, що його супутниця розумніша за нього. Йому взагалі може здаватися, що справи робляться самі або що все це - завдяки йому.

БАЛЬЗАЧКА - дівчина не лише розумна, але ще й обережна і передбачлива. Вона ніколи не зробить нічого такого, що могло б їй зашкодити. І якщо партнер не влаштовує її в чомусь істотному, то він, рано чи пізно, буде без особливого жалю залишений як неперспективний. Звичайно, це не означає, що БАЛЬЗАЧКИ не можуть кохати, просто вони добре розуміють, наскільки важлива матеріальна сторона життя, і не можуть не враховувати її при виборі партнера. Навіть якщо вам здається, що БАЛЬЗАЧКА погодилася на «рай в курені», придивіться до її партнера. Можливо, він поки що студент, але не виключено, що вона вже давно розгледіла в ньому чудового чоловіка з великими кар'єрними можливостями і, звісно, грошима.

При знайомстві з БАЛЬЗАЧКОЮ не варто дуже сильно реготати - так ви не справите на неї гарного враження. Краще зробити ставку на інтелект і дотепність, це знайде у представниць цього типу відгук і розуміння, і вони будуть впевнені, що не даремно втрачають з вами час. Попрацюйте над своїм зовнішнім виглядом і станом душі - цим дівчатам подобаються престижні, але не дуже виряджені партнери. Якщо знайомство відбулося і стосунки почали розвиватися, уникайте будь-яких драматизацій і намагайтеся якомога рідше з'ясовувати стосунки.

Річ у тому, що за логікою БАЛЬЗАЧКА дасть вам сто очок вперед, ви все одно нічого не зумієте їй довести, а ось стосовно емоцій, це може викликати у неї неприязнь до вас. Ці дівчата ненавидять бурхливі з'ясування стосунків. Вони важко переносять чужі яскраві емоції, оскільки не знаються на них, а саме загострення пристрастей їх дуже сильно стомлює. Отже намагайтеся підтримувати гарні, доброзичливі, спокійні стосунки, на які ця дівчина дуже чуйна.

Інтелектуальні БАЛЬЗАЧКИ чудово вчаться, до того ж для їх гнучкого розуму практично немає обмежень. Їм під силу і технічний вуз, і архітектурний, і гуманітарний, і навіть ті сфери, де можна працювати руками. Часто їх приваблюють народні промисли, шиття, виготовлення ляльок, ювелірна справа.

Єдиний збій в нормальній життєвій програмі може трапиться, якщо БАЛЬЗАЧКА виявляється не в змозі опанувати себе і подолати дві речі: відсутність ентузіазму (звідси часті періоди ліні) і зарозумілість (мов, я все одно розумніше за всіх, так навіщо мені з дурнями за однією партою сидіти).

На роботі БАЛЬЗАЧКИ зовсім незамінні. Вони незвичайно кмітливі і тямущі, швидко навчаються і рідко плутаються в своїй роботі. Їм практично ніколи не доводиться повторювати двічі, що і як робити.

Оскільки кар'єра для них абсолютно реальна, а домашні обов'язки досить нудні, БАЛЬЗАЧКИ прагнуть оптимізувати свою участь в господарстві. Звичайно, їм буває приємно приготувати щось унікальне для гостей один вечір. Але взагалі-то готувати вони не люблять. І якщо почуття обов'язку запанувало і БАЛЬЗАЧКА бере це на себе, то в приготуванні їжі ставку буде зроблено на добре продуману технологію і швидкість приготування.

З життя: «Після того, як у мене вилка настільки прилипла до тарілки, що і те, й інше довелося викинути, я одразу зрозуміла, що мені не обійтися без хатньої робітниці».

Маленькі діти, яким постійно потрібні турбота і пестощі, не дуже приваблюють їх - відштовхує безглуздя немовляти і необхідність проявляти багато емоцій. Їм більше подобається, коли діти трохи підростуть, наберуться трохи розуму і з ними можна буде поспілкуватися, передати їм інформацію, обговорити цікаві проблеми, розповісти про правила життя.

Фрази

Чоловіки типу БАЛЬЗАК

- Перш, ніж дати грошей другові, я, звичайно, прорахую його кредитоспроможність.

- Якщо людина добре бреше, я, мабуть, не розберуся.

- Так, мені цікаво дивитися фотографії на кладовищах, хто коли помер...

- Як я лаю підлеглих? Неголосно.

- Дівчина: «Що це за життя?! Набридло! Ось візьму і стрибну з 12 поверху вниз головою!» - Хлопець БАЛЬЗАК: «Навіщо вниз головою? Краще випий отрути. Уяви, як ти виглядатимеш в труні, якщо впадеш з 12 поверху».

- Якщо хтось сидить і пиляє сук, на якому сидить? Чесно скажу: від такого шоу я не відмовлюся.

- Яка різниця, є годинник чи немає годинника. Час завжди поруч, і чути, як він йде.

Жінки типу БАЛЬЗАК

- Я звільнилася тому, що я точно знаю, що проживу два місяці. А коли гроші скінчаться, я знаю, що вони звідкись зваляться мені прямо на голову.

- Розмова ГАБЕНКИ і БАЛЬЗАЧКИ, які деякий час спостерігали за ЄСЕНКОЙ, яка реготала. - ГАБЕНКА: «Наші (ГЕКСЛІ і НАПОЛЕОНИ) так не регочуть». - БАЛЬЗАЧКА (похмуро): «Порожнє це все».

- Як я виставляю людину, яка мені набридла? Я стаю нудною. Починаю мити посуд, заводити будильник.

- Твір - це теорема, яку треба довести.

- Ви кажете компліменти, коли людина дійсно добре виглядає чи коли вона вважає, що добре виглядає? Або коли їй потрібно почути, що вона добре виглядає?

- Одного дня мене прямо наздогнало відчуття, що я закохалася. Я аналізувала, що у мене було і що стало, і зрозуміла - це кохання!

- Якщо я їду в таксі і водій зі мною намагається заговорити, мене це обурює. Ще не вистачало, щоб я за свої гроші його ще і розважала!

- Час - це процес. Енергетика. Крапка. Поняття. Спогад (були часи...) Час може текти - тоді відчуваються якісь процеси. Або він не відчувається. Значить, його немає.