Логіко-інтуітивний екстраверт (Джек)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Самий заповзятий чоловік

В молодості ДЖЕК практично завжди худий і рухливий. Часто гарний і кокетливий, завжди привабливий, меткий, дотепний і загадковий. Не робить проблеми з одягу: віддає перевагу светрам і джинсам спокійних тонів. І лише ставши старшим і досягнувши високого положення, починає носити офіційні костюми і краватки. Носить лише коротке волосся, щоб з ним було менше метушні.

ДЖЕК зазвичай не стоїть на місці, він проноситься, не встигаючи привітатися з вами, що й недивно при таких високих швидкостях. У цій ситуації вам вдається помітити лише його витягнутий вперед ніс і вуха, які трохи стерчать.

Не дивлячись на всю свою рухливість, в справах ДЖЕКИ демонструють себе як дуже зібрані люди. Вже в дитинстві помітно, що вони талановиті, швидко схоплюють пояснення вчителя і, як правило, добре вчаться. Їм подобається займатися спортом, до того ж віддають перевагу екстремальним видам, де потрібна не стільки груба сила, скільки швидка реакція. Швидкість їх начебто зачаровує. Отже стрибати з гелікоптера на засніжений схил і виконати швидкісний спуск на лижах - це для них . Їм до вподоби відчувати адреналін в своїй крові.

А ось в буденному, повсякденному житті ДЖЕКИ погано координовані - вдома інколи можуть погано вписатися в двері та налетіти з розмаху на косяк. Також їх погану координацію доповнює неуважність. Вони можуть замислитися про роботу і проїхати потрібну зупинку чи забудуть вимкнути пральну машину і заллють сусідів.

У ДЖЕКІВ багато друзів і знайомих. Вони веселі і товариські, люблять посміятися, отже в компанії просто незамінні. Своїми швидкими глузливими зауваженнями вони можуть впродовж всього вечора дуже успішно веселити народ.

Дівчині не потрібно замислюватися над тим, як познайомитися з ДЖЕКОМ. Він сам потурбується про це. По-перше, у нього є чудова здатність бачити все і всіх навколо, варто вам з'явитися десь поруч, він вас одразу ж помітить. А по-друге, йому нічого не варто проявити ініціативу (що він, власне, завжди і робить) - ну, ось ви вже й знайомі!

Далі теж можна не турбуватися, тому що якщо спритний ДЖЕК обрав вас, він нікуди не подінеться, буде сам час від часу дзвонити і приїжджати. А ось про те, щоб йому було приємно з вами, доведеться поклопотатися вам, тому що ДЖЕКУ як повітря потрібні ваша порядність, вірність і гарне ставлення.

Не звертайте уваги, якщо часом вам здаватиметься, що він декілька невихований. У спілкуванні з людьми він і справді незграбний, то нагрубіянить, то на щось образиться. Інколи ДЖЕК схильний впадати в депресії. Це означає, що у нього немає справжньої, гарної роботи, на якій він мав би змогу максимально реалізувати себе. Ну що ж поробиш, у всіх свої недоліки, зате у нього є багато інших гарних властивостей.

Ще потрібно знати, що він не з тих, хто вирішує складні проблеми за допомогою кулаків. Це досить м'який, навіть трохи нерішучий чоловік, що не часто застосовує силові заходи.

З життя: «Одного разу ми поїхали з чоловіком відпочивати, знімали кімнату на першому поверсі. І ось одного дня серед ночі я чую, що хтось лізе до нас через кватирку. Я злякалася, почала його будити. Коли мені, нарешті, вдалося його розштовхати і пояснити йому, що відбувається, він обернувся до вікна і ввічливо запитав: «Пробачите, будь ласка, а що ви тут робите?»

Як чоловік ДЖЕК буває мало стурбований побутом. Йому не цікаво думати про те, щоб ваше домашнє гніздо стало затишним і комфортним. Він також не почне приділяти багато уваги їжі і піклуватися про своє (і ваше) здоров'я. Буде краще, якщо ви позбавите його від таких турбот.

З дітьми батько цього типу товаришує, віддаючи перевагу старшим, з якими йому набагато цікавіше. Що ж стосується молодших, то їх присутність в будинку завжди супроводжується якимись фізіологічними проблемами - мокрими памперсами, газами, відрижкою, а це ДЖЕКУ не подобається. Отже санітарно-гігієнічні процедури краще теж візьміть на себе, намагайтеся якомого менше навантажувати його доглядом за немовлятком, хіба що лише у невідкладних випадках. Можливо, це не дуже зручно... Що ж, радійте тому, що з ним весело! А також тому, що він завжди вигадає, як заробити багато грошей.

На роботі ДЖЕК буквально «горить». Він весь в справах, весь в русі. Якщо він зупиниться, ви побачите, що у нього розсіяний погляд, періодично блукаючий по стінах і стелі. Ваша особа, відповідно, лише зрідка потрапляє до поля зору ДЖЕКА. Та й дійсно, коли йому дивитися на вас? Йому ж працювати треба! А працювати він не просто вміє, а ще й любить! Адже саме ДЖЕКІВ найчастіше називають працьовитими людьми.

Ті ДЖЕКИ, які обдаровані не лише розумом, але й організаторським талантом, віддають перевагу стабільній роботі, де вони, як правило, досягають найвищих посад, стають директорами і власниками підприємств. Інші ДЖЕКИ, яким більше властивий мисливський дослідницький азарт, прагнуть працювати в консалтингу чи як кризисні менеджери, де теж досягають чудових результатів.

Без роботи ДЖЕК скисає, йому стає нудно жити. Але уявити собі, що чоловік цього типу якось раптом залишився без роботи, можна лише теоретично. Річ у тому, що зазвичай ДЖЕК йде з фірми вже за декілька місяців до того, як там починаються неприємності, до того ж на більший оклад. Він ніколи не залишиться незатребуваним: з його здібностями і зв'язками у нього завжди є великий вибір місць, де він може реалізувати свій практичний талант і неймовірну працьовитість.

Труднощі з ДЖЕКОМ (як вдома, так і на роботі) починаються тоді, коли у нього починаються напади формалізму. А таке буває зазвичай в тому випадку, якщо щось йде не так. Його незадоволеність і бурчання свідчать про внутрішню напругу. От тоді й починаються всілякі зачіпки на зразок «Я не розумію, що ти мені кажеш», чи «Спочатку поясніть мені, чому ми повинні вчинити саме так», чи навіть «Сформулюй те ж саме тільки більш коректно».

У такі хвилини вам навряд чи вдасться знайти з ДЖЕКОМ спільну мову. Намагайтеся перенастроювати його, зробіть так, щоб він відчув, як добре насправді ви до нього ставитеся. Після того, як він заспокоїться, через якийсь час можна буде продовжити дебати, на цей раз досить успішно.

Жіночий портрет. Найшвидша жінка

Худенька і струнка, легка і стрімка, натягнута як струнка - такий зовнішній вигляд ДЖЕЧКИ. У будь-якому одязі завжди справляє охайне враження. Все на ній чистесеньке, таке, що добре лягає по фігурі. Але одяг без претензії на оригінальність, ніяких експериментів, ніяких незвичайних поєднань кольорів. Її стиль більше схожий на пристойний офісний, добре, що фігура дозволяє їй до самої старості бути стрункою і підтягнутою. Але навіть її повсякденний одяг охайний і простий. Вона носить лише чисті джинси, а звичайні футболочки на ній не бувають розтягнутими і невиразними, і вона ніколи не натягне їх, абияк, одну на одну. І навіть вдома ви не побачите на ній заношених халатів чи рваних тапочок.

Обличчя у ДЖЕЧКИ моложаве, підтягнуте, симетричне. Посмішка привітна, очі великі. Їй ніколи не даси її років. Носить виключно короткі стрижки. Ніяких кучерів нижче плечей, ніяких експериментів з перефарбовуванням волосся. Ніякого макіяжу. У всій зовнішності помітний деякий мінімалізм: є все, що потрібно, але нічого зайвого.

Ходить вона швидко, нестримно, легко. Це хода людини, якій завжди є чим зайнятися, а часу на все не вистачає. Ледача хода перевалюючись - не її стиль.

Успіхи в школі у ДЖЕЧЕК бувають чудові. Їм подобається вчитися, тому що це цікаво. Дається їм все доволі легко, тому що вони швидкі, кмітливі і старанні. Загалом, вони з великим бажанням займаються і точними, і природничими, і гуманітарними предметами. І все встигають. До спілкування з однокласниками теж досить чуйні, хоча й не нехтують заради цього навчанням.

Займатися спортом ДЖЕЧКАМ не дуже подобається. На уроках фізкультури їх успіхи значно нижчі, ніж в тих областях, де потрібний інтелект.

Якщо ви опинилися в одній компанії разом з ДЖЕЧКОЮ, то неодмінно звернете увагу на цю скандальну, активну, дотепну дівчину, яка так влучно жартує і так добре підтримує загальну веселість. Для неї, втім, буде краще, якщо відповідальність за звеселяння гостей лежатиме все ж не цілком на ній, оскільки вона від цього втомлюється. Їй подобаються позитивні, традиційного складу чоловіки, які поводяться ненав'язливо і гідно.

Якщо ваша дружина - ДЖЕЧКА, можете розраховувати на те, що порядок і корисна їжа в будинку будуть вам забезпечені. Турбота про комфорт тут мінімальна, чистота підтримується в розумних межах, але регулярно. Якщо перед нею стане вибір: прибрати чи піти на виставку, яка, як виявилось, завтра вже зачиняється, вгадайте, чому вона віддасть перевагу. До їжі теж ставлення особливе - вона, на думку ДЖЕЧКИ, має бути насамперед корисною. Крім того, вона має бути свіжою. І ще вона повинна готуватися просто і швидко. Звідси можна зробити висновки, що на кухні жінка цього типу довго не затримується. Це просто не приносить їй задоволення - в житті так багато важливіших і цікавіших справ!

З життя: «Я десь в ресторані з'їм якусь смачну річ, потім виникає сильне бажання приготувати її вдома для дітей! Перемішаю, в муці обваляю, обсмажу, спеціями посиплю. Діти їдять і ввічливо кажуть: «Дуже смачно, мамо!» А потім додають: «Ти наступного разу просто картоплю посмаж, добре?»

Вона не захоплюється з'ясуванням стосунків з чоловіком. Їй потрібно просте і зрозуміле сімейне життя, щоб в ньому були конструктив, позитив, перспектива і нормальні стосунки. По відношенню до дітей вона виключно відповідальна, доброзичлива, привітна і дбайлива. У неї сильно розвинене почуття відповідальності за свою родину.

Регулярно робити уроки разом з дітьми вона не буде - у неї просто немає на це часу, оскільки вона багато працює. Але вона вміє навчити їх вчитися самостійно, час від часу перевіряючи уроки і допомагаючи, якщо в цьому раптом з'явиться необхідність.

ДЖЕЧКИ - це допитливі, активні дружини і мами, які із задоволенням і самі виходять в світ, і витягують своїх домашніх. Їм подобається подорожувати в ті рідкі тижні відпуски, які іноді виділяють. А по вихідних періодично витягують всю свою родину на виставки і в музеї, щоб дізнатися і подивитися щось цікаве, новеньке, наприклад, архітектурний комплекс, який щойно відкрився, чи пам'ятник. Можуть запропонувати всім махнути покататися на лижах, з'їздити на тиждень в гори. А потім бадьоро і з гумором будуть розповідати про найцікавіше, ділитися своїми враженнями з друзями і знайомими.

Але відпочивати в загальноприйнятому сенсі слова вони не вміють. Їм нудно просто так лежати на пляжі і нічого не робити. Хворіти вони теж не люблять, хіба що зваляться з температурою 40, і лише тоді звернуть увагу на певні порушення в організмі. Їм подобається, коли їх життя заповнене осмисленими справами і цікавою інформацією.

Друзів у ДЖЕЧЕК небагато (як можна було б подумати). Якщо вона налаштована на роботу і стабільне сімейне життя, то живе (1) заради роботи і (2) заради родини. І тому, й іншому вона віддана до самозабуття, а тому на сторонніх, «кіно, вино і доміно» не залишається ніякого часу. Життя з ДЖЕЧКОЮ інтенсивне, цікаве, насичене масою найрізноманітніших вражень. Вона не киснутиме, сумуючи від неробства, і не дасть робити це своїм близьким. Справи затіваються і здійснюються, жарти сипляться, одним словом, життя кипить.

ДЖЕЧКА завжди зібрана і цілеспрямована, завжди готова залучитися до роботи. Робота - це її коник. Як правило, це справжня бізнес-леді, яка робить успішну кар'єру і заробляє хороші гроші як би між іншим, не вихваляючись цим. Працювати вона може практично у всіх місцях, де можна займатися серйозним бізнесом чи наукою. Єдиний напрям, який не приваблює її, це медицина.

На роботі ДЖЕЧКИ зазвичай швидко стають начальниками. Вони доброзичливі і справедливі, прагнуть підтримувати зі всіма гарні, рівні стосунки, уникають інтриг.

Фрази

Чоловіки типу ДЖЕК

- Ні, розсиджуватися за столом не для мене. Я знаю, що корисно повільно їсти, але у мене так чомусь не виходить. Я сяду, за три хвилини закидаю все до рота - і побіг далі.

- Вранці вийду на балкон, стою і не можу зрозуміти: «Холодно? Тепло? Холодно? Тепло?»

- Ви кажете, він щойно закінчив вуз,і вже одружився і йому потрібні гроші? Він, напевно, погано поміркував.

- Я теж можу полежати на дивані... Години дві... Якщо захворів.

- Дружина приготувала плов з курагою. Чоловік ДЖЕК з'їв ціле блюдо і каже: «Все добре, лише моркви мало».

- Дружина вирішила порадувати чоловіка ДЖЕКА і купила йому його улюблену свинячу шинку в банці, а на доданок поставила перед ним ще одну банку шинки з індички. Він сів за стіл, відкрив по черзі обидві банки та із задоволенням з'їв все, що в них було. Коли трапеза скінчилася, дружина запитала його: «Ти хоч помітив, що шинка була різна?» і почула у відповідь: «Звичайно, банки ж по-різному відкривалися!»

- Що людство реально зробило за останнє століття? У 60-х роках американці літали на Луну. Мені стало сумно.

- Час - самий непоновлюваний ресурс, який у нас є.

- От ці етичні недомовки! Сидимо в кафе. Вона питає: «Дуже смачно?» Я кажу: «Так і їм. А виявляється, я повинен був здогадатися дати їй спробувати. Вона питає: «Ти що, дійсно, не зрозумів?»

- Гарний друг перевіряється в справах.

- У моєму житті був складний період, коли я захоплювався грою. Але ви ж знаєте, в казино виграти неможливо. Довелося казино купувати.

Жінки типу ДЖЕК

- Вам подобається готувати борщ? - ДЖЕК: Ну, кому ж може подобатись готувати борщ???!!!

- Уявляєте! ДЮМА мені подарував махрове простирадло! Навіщо воно мені???!!!

- Я вірю в якийсь баланс в світі, тому вигравати не люблю. Обов'язково десь втратиш.

- Справі - година, потісі - 5 хвилин.

- З чого зроблений майонез? Не знаю. З солі, напевно. Мене зовсім не цікавить, з чого він зроблений.