Логіко-інтуітивний інтроверт (Робесп'єр)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Самий вчений чоловік

Худорлявий, підтягнутий і злегка сутулуватий, коректний РОБЕСП'ЄР справляє приємне враження. У чоловіків цього типу часто бувають великі блакитні очі, бліде обличчя, тонке, не дуже густе, але інколи пишне волосся. Їх стиль - м'які пуловери і добре відпрасовані брюки, хоча і костюми теж неначе створені для них .Вважає за краще носити лише коротке волосся.

Будучи людиною інтелектуальною, зануреною в себе і декілька відвернутою, РОБЕСП'ЄР поводиться м'яко і обережно. Якщо він розташований до вас, очі у нього стають добрими і зворушливими, а на губах з'являється обеззброююча посмішка.

Досить багато часу РОБЕСП'ЄР зайнятий важливими справами і розумними думками, а тому найчастіше занурений в себе. Але якщо йому є з ким поспілкуватися, він розквітає, робиться товариським і артистичним, розповідає смішні історії, жартує, взагалі поводиться жваво.

З найранішого віку маленький РОБЕСП'ЄР проявляє незвичайні здібності. Його аналітичний розум прагне до знань. Йому подобається читати, осмислювати і систематизувати все, що потрапило до його голови.

Діти цього типу розумні, начитані, ерудовані і в школу ходять для того, щоб вчитися і отримувати знання. Як правило, у них гарна пам'ять і чудова здатність розуміти матеріал, структуруючи його в своїй талановитій голові. Хлопчики цього типу демонструють чудові здібності до точних і природничих наук. Більш того, їх захоплює сам процес пізнання. У них є для цього все необхідне: зацікавленість предметом, енциклопедичний розум і дисциплінованість. Саме ці діти часто закінчують школу із золотою медаллю, перемагають на олімпіадах з різних предметів, складаючи гордість класу та школи.

З іншими дітьми РОБЕСП'ЄРИ зазвичай доброзичливі і делікатні, прагнуть підтримувати рівні стосунки, уникаючи конфліктних ситуацій, особливо таких, де в хід можуть піти кулаки. Їм менш за все подобається вирішувати спірні питання за допомогою силових заходів.

Якщо РОБЕСП'ЄР займається спортом, то швидше обирає такі види, які пов'язані зі швидкістю. Найчастіше це біг, картинг, інколи бадмінтон або дельтапланеризм. Командні ігри не дуже приваблюють його через силову боротьбу, яка так чи інакше виникає на полі. Але взагалі РОБЕСП'ЄРА значно більше приваблює ідея розвивати свій кругозір, ніж свої фізичні дані.

Знаходитися в компанії з РОБЕСП'ЄРОМ - одне задоволення. Він відмінний кавалер, галантний, дотепний, товариський. Витончений і легкий, він із задоволенням підтримує настрій інших за допомогою каламбурів, жартів та анекдотів, охоче танцює, мило дуріє.

РОБЕСП'ЄРИ небайдужі до жінок, із задоволенням знайомляться і підтримують стосунки. Вони вміють сподобатися, оскільки позбавлені агресивності, доброзичливі, добре виховані і розумні. Своїми шляхетними манерами і делікатністю чоловік РОБЕСПЬЕР зазвичай справляє враження декілька несучасної, інколи академічної людини. В процесі залицяння його обраниця швидко виявить, що це незахищений, романтичний і мрійливий чоловік.

Але якщо ви вирішили завоювати серце цього інтелектуала, приготуйтеся поводитися досить активно і рішуче. Запал відчуттів теж вітається. Адже саме цих рис не вистачає в характері вашого обранця. Одним словом, не сумнівайтеся: все це знайде відгук в його серці.

Чоловіки цього типу рідко бувають ревниві. Зазвичай вони пишаються своїми подругами і бувають цілком задоволені, якщо їх жінка подобається не лише їм, але й іншим.

При всій своїй зовнішній м'якості РОБЕСП'ЄР - істота цілком надійна. Він - людина відповідальна, впорядкована і обов'язкова, хоча, буває, не завжди схильний доробляти нудні, на його думку, починання. Він уникає робити те, що вважає недоцільним. Піднесене, романтичне ставлення до життя чудово поєднується у представників цього типу з обачністю і тверезістю. В цілому, не будучи жадібним, РОБЕСПЬЕР завжди схильний до розумної економії.

Розповідь чоловіка РОБЕСП'ЄРА: «Думка про те, що мені доведеться їхати на машині через все місто зустрічати батьків в аеропорт Домодєдово, мені неприємна. Як уявлю, що за парковку треба платити 50 крб. за годину.. І гроші начебто невеликі, але якось неприємно. Мені не подобається платити за повітря. До того ж звідти до Москви ходить спеціальний поїзд-експрес - по-моєму, зовсім непогано. Вони ще швидше доберуться».

Час від часу у впорядкованого РОБЕСП'ЄРА, що живе за планами і розпорядками, бувають справжні напади авантюризму. Тоді він раптово (так здається з боку) зривться з місця і вирушає, наприклад, в далекі країни - на постійне місце проживання або з метою помандрувати. Проїхати на електричках по всій Європі - цілком посильне для нього завдання. До того ж одна думка про те, як він зможе реалізувати цю задумку і скільки на цьому заощадить, вже зігріває його.

З РОБЕСП'ЄРІВ виходять гарні, дбайливі чоловіки і батьки. За рідкими виключеннями вони в більшості своїй схильні до сімейного життя. Вміють заробити гроші, цінують тепло домівки, чистоту, порядок, бувають вдячні за турботу з боку близьких. За ними потрібно наглядати, годувати, дбати про нього, коли вони хворіють. Їм це буває надзвичайно приємно. Якщо про РОБЕСП'ЄРА не дбати, він худне, виглядає голодним, покинутим і нещасним, хоча сам цього навіть не помічає.

Вдома чоловіки цього типу поводяться м'яко, трохи пасивно, чуйні на прохання домашніх. Вони не ледачі, до того ж прагнуть виконувати взяті на себе зобов'язання. РОБЕСП'ЄР не відмовиться і дітей няньчити, і пелюшки прати, і до магазину ходити. Чого він не виносить, так це грубого натиску, нетактовності і хамства з боку близьких йому людей. Будучи беззахисним проти цього, в ситуаціях, де він не в змозі уникнути агресії, може піти в себе, припиняючи будь-який контакт з кривдниками на тижні й місяці.

Взагалі, РОБЕСП'ЄРУ подобається ідея мати багато дітей. Батьківські відчуття до дітей у чоловіків цього типу добре проявлені. Вони люблять своїх дітей, щиро прив'язані до них, хоча інший раз не дуже багато ними займаються, якщо серйозно залучені до улюбленої роботи.

Маючи розвинене відчуття справедливості, батько цього типу рідко карає дітей, прагнучи не вдаватися до дисциплінарних заходів, а, насамперед, звертатися до їх розуму. Якщо потрібно, він ніколи не відмовиться допомогти дітям з уроками. Пояснює матеріал дуже добре, ясно і зрозуміло. Робить це без роздратування, м'яко і терпляче.

Інколи буває повчальний і надмірно докладний в своїх повчаннях, коли починає вчити дітей розуму. Любить розмовляти про те, як правильно будувати стосунки з людьми, як проявляти до них пошану, щоб уникнути грубості і насильства з їх сторони. Інколи буває суворий і принциповий, вимагаючи від своїх чад виконання деяких наказаних їм правил, а також порядку і свідомості у вчинках.

Не лише від дітей, але і від дорослих людей РОБЕСП'ЄР чекає, що вони поводитимуться по-розумному, відповідно до розумних загальнолюдських правил. Він хотів би, щоб інші осмислювали те, що відбувається навколо, аналізували б факти і робили з них висновки. Часто буває розчарований, коли стикається з недомислом, необміркованістю дій, поверхневими оцінками, погано обгрунтованими і продуманими ідеями.

На роботі при певному рівні обізнаності РОБЕСП'ЄР може виконати будь-які завдання, хоча більш за все його приваблює все ж науково-дослідницькаа діяльність. Проте довго знаходитися на одному і тому ж місці, коли для виконання всіх завдань більше не потрібна ніяка розумова діяльність , йому нецікаво. Тому, вичерпавши всі можливості при засвоєнні тієї чи іншої діяльності, він із задоволенням піде працювати в інше місце, де буде цікаво.

Із співробітниками РОБЕСПЬЕР рівний і доброзичливий. Прагнучи підходити до людей справедливо і об'єктивно, він прагне нікого не засуджувати, не схильний робити для когось виключень, мати улюбленечків.

Це, як правило, гарний начальник. Він розумний, а по відношенню до людей проявляє неупередженість і гуманізм. При цьому РОБЕСП'ЄР - тонкий дипломат. Він обачливий, каже далеко не все, що знає, про велику кількість речей умовчує. Якщо на роботі складна ситуація, наприклад, йде боротьба за владу, він легко прораховує закулісні дії інших, передбачає ворожі ходи, прораховує можливі мотиви і наслідки вчинків суперника.

Стосунки на роботі часто представляються йому у вигляді задоволеного складного візерунку, в якому переплітаються інтереси інших людей, їх злий намір, а також можливі дії, які вони можуть зробити за тих чи інших обставин. РОБЕСП'ЄР намагається все прорахувати і передбачити, щоб не потрапити під удар. Це боязка і обережна людина, яка практично ніколи не здійснює необміркованих вчинків, не рубає з плеча.

Правда, інколи він може дозволити собі протестанські форми поведінки. Коли несправедливо зачіпають його інтереси, він починає проявляти жорстку принциповість і непоступливість.

Зате в домашній обстановці, де можна не лише смачно поїсти, але ще й посміятися в компанії своїх близьких чи друзів, РОБЕСП'ЄР відтає, розслабляється і стає веселим, славним, м'яким і зовсім домашнім.

Жіночий портрет. Найрозумніша жінка

Гнучкі як лоза, стрункі РОБЕСП'ЄРКИ частіше бувають астенічної статури. Вони вузькоплечі й інколи високі. Буває помітна невелика сутулість. Навіть постійні заняття спортом практично ніяк не відображються на їх фігурі.

Їх текуча, невизначена зовнішність добре доповнюється довгим волоссям і м'якою, плавною мовою. Подовжене обличчя, великі очі, романтичний образ думок - все це створює враження жіночності, крихкості, незахищеності. Тримаються мило, м'яко, ненав'язливо і ненапористо.

Одягаються вони досить скромно, не прагнуть сильно оголюватися. Кольорова гамма їх костюму спокійна, вибір часто робиться на користь однотонних речей. Одяг добре виглядає на дівчині цього типу за рахунок вдалих стильових рішень, а не за рахунок правильного поєднання тканин за фактурою чи кольорових комбінацій. Як будь-якому інтуїту, РОБЕСП'ЄРЦІ не вдається досягти того, щоб одяг ідеально сидів на її фігурі.

Для дівчат цього типу характерна погана координація рухів. Вони можуть натикатися на меблі, виходити в двері, обернувшись спиною, налітати на столи і стільці. Через свою неуважність інколи забувають речі чи беруть не те, що потрібно.

У школі зазвичай вчаться досить успішно. З однолітками поводяться боязко, нерішуче, сором'язливо, уникають галасливих зборищ, великих компаній, тримаються відокремлено, тихо, на задньому плані. Вони володіють певним педантизмом і, як слухняні дівчатка, завжди роблять уроки. Неабиякою мірою на них впливають очікування батьків, яких вони не бажають засмучувати. В основі цього полягає їх прагнення уникати конфліктних ситуацій вдома (як, втім, і у всіх інших місцях).

Цим дівчатам властиві підвищена мрійливість, деяка розбіжність (інколи досить значна) їх уявлень про життя з самим життям. Вони часто на довгі роки зберігають романтичне ставлення до дійсності або до коханої людини.

«Жінка РОБЕСП'ЄР, 1920 року народження (зараз їй 84 роки), людина виняткової порядності і високих етичних правил, розповіла таку історію про кохання всього свого життя: «В молодості я прийшла працювати в НДІ і зустріла там його. Це самий кращий чоловік з всіх, з ким мені довелося бути знайомій. Він був молодший за мене на 3 роки і між нами, звичайно, нічого не могло бути. Але ми стали гарними друзями. Пройшов якийсь час, і він познайомив мене зі своєю нареченою. Це була дуже мила жінка. Я сказала йому, що він зробив правильний вибір. Він одружувався, і ми почали дружити утрьох. Ця дружба пройшла через все наше життя. Після того, як померла моя мама, я вважаю їх найближчими людьми, своєю родиною. Я допомагала їм ростити їх сина, а потім онука. Я завжди робила для них все необхідне. І вони ставилися до мене так само. Три роки тому Ліда померла. Зараз Юрій - єдине, що у мене залишилося. Та і у нього, якщо розібратися, теж немає нікого, окрім мене».»

Не дивлячись на свій ліричний характер і прагнення до самотності, РОБЕСП'ЄРКИ інколи полюбляють повеселитися у вузькому колі друзів. Їм взагалі властиві дружелюбність і доброзичливість по відношенню до тих, кого вони обрали для себе. У великій компанії вони поводяться тихо і достатньо непомітно. Хоча РОБЕСП'ЄРКИ бувають раді посміятися і підтримати загальну веселість, вони все ж рідко виходять на перший план, прагнучи не приваблювати до себе зайвої уваги. Ця дівчина ніколи не почне брати на себе роль тамади. Зате якщо серед друзів і знайомих знайдеться той, хто чудово справляється з цією роллю, їй це дуже сподобається.

Якщо ви вирішили узяти РОБЕСП'ЄРКУ в дружини, то повинні розуміти, що звалити на неї одну всі господарські проблеми буде несправедливо. Ця крихка дівчина потребує допомоги і підтримки близьких. Вона буде вдячна вам, якщо ви розподілите з нею господарські клопоти, візьмете частку домашніх обов'язків на себе. Добре також наглядати за її фізичним станом, піклуватиметься про те, щоб вона вчасно поїла і лягла спати, вжити рішучі заходи, щоб вилікувати її від застуди.

При всій своїй крихкості і неуважності ваша дружина раціонал, а тому певний лад в домівці дотримуватиметься неухильно. Вона також стежитиме за тим, щоб діти отримали гарний інтелектуальний розвиток і освіту. А ось фізичні покарання у вашій оселі будуть не в моді, оскільки ця мама завжди звертається до розуму дитини. РОБЕСПЬЕРКА глибоко переконана, що з дітьми можна і потрібно розмовляти. Навіщо ж доводити справу до рукоприкладства, вважає вона, коли все можна пояснити словами? Одним словом, вона прагне дружити зі своїми дітьми і, в міру можливостей, уникати неприємних сутичок.

Вона також схильна уникати конфліктів з чоловіком, не відчуваючи в собі сил відстояти свою «територію». Одним словом, якщо ви обрали в дружини РОБЕСП'ЄРКУ, поряд з вами буде послідовна, розумна і романтична, спокійна, злегка флегматична позитивна жінка.

З жінок цього типу виходять не лише гарні вчені, що працюють в науково-дослідницькій області, але також і чудові працівники гуманітарної сфери (наприклад, редактори чи копірайтери), юристи, аудитори. Інколи їх можна зустріти в школі, звідки вони, найчастіше, все ж йдуть унаслідок того, що їм важко підтримувати дисципліну в класі. З людьми РОБЕСП'ЄРКИ поводяться м'яко і дружелюбно. Вони, як правило, слухняні, дисципліновані, тямущі, привітні і зі всіма рівні. Досить сладно переживають, якщо хтось із співробітників ставиться до них несправедливо грубо. У таких випадках вони просто йдуть в себе, оскільки нічого не можуть протиставити цьому.

Якщо ви хочете підтримати дівчину РОБЕСП'ЄРА, то намагайтеся просто розвеселити її. Не дивлячись на свій тихий характер і прагнення завжди триматися в тіні, вона дуже чуйна на добрий жарт і щирий сміх. Ви побачите, як вона просяє і як буде вам вдячна за таку підтримку.

Фрази

Чоловіки типу РОБЕСП'ЄР

- Чоловік РОБЕСП'ЄР розповідав про свої успіхи на уроках фізкультури в школі: «Бігати - будь ласка! Стрибати - будь ласка! А кидати - не долітає і все!»

- Вияви людині повагу, вислухай її - і вона інакше до тебе ставитиметься.

- Якщо ГЮГО підкине або гарно стрибне - дуже подобається.

- Час завжди має бути!

- Залиш інтуїта на господарстві... Замість супу вийшла каша... Все википіло.

Жінки типу РОБЕСП'ЄР

- Дівчина РОБЕСП'ЄР: «Не подобається мені ходити на дискотеку. Мені здається, що мене там задавлять».

- Дівчина ГЮГО: «Холодно! Як мені набридло!» - Дівчина РОБЕСП'ЄР: «Просто холодно на вулиці, низька температура. Що ми можемо зробити?»

- Ну і що, що я експериментую з тим, скільки він мене чекатиме? Його ж не ріжуть!