Логіко-сенсорний екстраверт (Штірлиць)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Найнадійніший чоловік

ШТІРЛИЦЯ ви впізнаєте за упевненою, господарською манерою триматися. У нього бравий підтягнутий вигляд, тому що він має звичку займатися спортом і стежити за собою. Як правило, віддає перевагу короткій стрижці. Риси обличчя найчастіше чіткі, симетричні, погляд твердий. Це дуже представницький, імпозантний чоловік, завжди добре одягнений і поголений.

ШТІРЛИЦЬ зустрічається іноді також й у вільному одязі типу светра, але найорганічніше виглядає в костюмах і краватках.

При першому знайомстві ШТІРЛИЦЬ справляє не лише солідне враження, але ще й здається доброзичливим і привітним. Проте, як тільки справа доходить до роботи і роздачі завдань, він перетворюється на серйозного, зібраного, зосередженого керівника, і на його обличчі не залишається місця ніяким посмішкам.

В дитинстві - це солідний маленький хлопчик, розумний і грунтовний. Знаннями він оволодіває повільно, але вірно. Те, що відклалося у нього в голові, залишиться там назавжди, але процес засвоєння матеріалу у нього нешвидкий. Це дитя практичного складу, а тому шкільні премудрощі теоретичної користі не знаходять в його душі великого відгуку. Зате там, де треба ставити досліди або робити щось руками, його цікавість немає меж. Йому подобається бачити користь в тому, що робить, а не забивати голову відвернутими матеріями.

Цій дитині добре даються будь-які предмети, а посидючість і велике відчуття відповідальності дозволяє вчитися на відмінно, особливо якщо маленькому ШТІРЛИЦЮ (або його батькам) це для чогось потрібно.

Унаслідок гарної координації рухів хлопчики цього типу цілком успішні в спорті, особливо в тих видах, коли не вимагають гарної реакції і великої швидкості.

Чоловік типу ШТІРЛИЦЬ дуже товариський, як в дитинстві, так і в дорослому віці. По-своєму він співчутливий до оточуючих, прагне допомагати іншим, особливо у важких ситуаціях, оскільки у нього є співчуття до потерпілих.

З життя: «У піонерському таборі, де я працював вожатим, стався неприємний випадок з дівчиною із старшого загону. Вона пішла гуляти з одним вожатим, і завершилося все тим, що він її ледь не згвалтував. Як тільки я дізнався про це, я одразу ж розшукав її - вона поверталася з поля в стресовому стані - і надав їй необхідну допомогу. У таких випадках потрібно, щоб людина заспокоїлася. Тобто, треба, щоб вона розслабилася. Я зробив все необхідне: дав їй виговоритися, потім гарячий чай і в ліжко».

Люди за зазвичай його не цікавлять, але дружба йому необхідна, та й від компанії він не втікає. Особливо, якщо компанія збирається за якимось традиційним випадком, як, наприклад, день народження, ювілей, 8 березня чи запланована з минулого року рибалка. Серед присутніх разом друзів і гостей ШТІРЛИЦЯ не можна не помітити. Навіть якщо зустріч відбувається не на його території, він, як правило, бере кермо влади в свої руки. У належний час будуть вимовлені належні тости, запропонована якісна їжа, озвучені відповідні жарти. ШТІРЛИЦЬ сумлінно бере участь в загальній веселості, свідомо чи несвідомо направляючи її.

Дівчину він обиратиме собі сам. Їм важко крутити і вертіти, тому що це виключно тверезомисляча людина, яка стоїть на землі двома ногами. Його лише можна ненав'язливо і делікатно підштовхувати до вибору, який він зробить, врешті-решт, після того, як все обміркує. Більш за все в жінці він цінує порядність, делікатність манер, гарне виховання, душевну тонкість. І найцінніше, що ви можете йому запропонувати, - це гарне ставлення. Саме уміння жінки підтримувати гарні стосунки, як з ним, так і з його оточенням, викликає у нього прилив теплих почуттів і подяку до неї.

Для чоловіків цього типу дуже важливі традиційні цінності, такі, як родина, дім, діти. Вони прагнуть мати міцні позиції у себе в тилу. Якщо ШТІРЛИЦЬ одружується, то, швидше за все, не на рік. Як чоловік це один з найнадійніших і дбайливіших чоловіків. Він не лише заробляє гроші, але ще й піклується про те, щоб доручене йому приміщення було в ідеальному порядку. Тут ви не знайдете лампочок в люстрах, що перегоріли, або зламаних розеток. Будучи природженим дизайнером, ШТІРЛИЦЬ краще за будь-якого професіонала створить модний та елегантний інтер'єр в своїй квартирі.

Оскільки цей чоловік гурман, він також серйозно і відповідально ставиться й до їжі. Отже намагайтеся забезпечити йому якісну і різноманітну їжу. Інколи він і сам із задоволенням буде щось готувати для родини, особливо на вихідних, і це завжди буде дуже смачно.

У своїх розмовах з чоловіком прагніть обходити теми, пов'язані зі всілякими перспективами. Не треба обговорювати з ним, як він бачить в майбутньому ваші стосунки, коли він хоче завести дітей, через який термін вам вдасться купити нову квартиру чи придбати дачу. Може, вас це дуже цікавить, але йому такі розмови не до душі. І хоча він робитиме розумний вигляд і загадково відмовчуватися, ви повинні знати, що він і сам не знає, коли все це трапиться. Так що ж він може сказати вам? Адже йому не хочеться втрати свою гідність у ваших очах!

Для дітей ШТІРЛИЦЬ - суворий і вимогливий батько, який терпляче привчає їх до порядку і організованості в житті. Йому також не байдужі успіхи дитини в школі. І він неодмінно простежить за тим, щоб син чи дочка вступили після школи до нормального вузу.

Господарський і відповідальний, ШТІРЛИЦЬ володіє талантом підтримувати ідеальний порядок, як у себе вдома, так і на своєму робочому місці. Окрім цього, він вміє і полюбляє проявляти турботу про своїх близьких, а також про співробітників. Якщо вам знадобиться кваліфікований порадник з лікування і правильного харчування, звертайтеся до ШТІРЛИЦЯ. Але це - на перерві. Тому що під час роботи він за звичай працює, і його краще не відволікати.

Якщо ШТІРЛИЦЬ - ваш начальник (і чоловіки, і жінки цього типу часто бувають саме начальниками), то від вас вимагається правильно виконувати те, що він вам скаже. Він завжди знає, що робити, і готовий пояснити іншим, в чому саме полягають їх обов'язки і чого від них чекають. Звичайно, каже він про це іноді занадто прямо, ризикуючи цим когось образити. Коли сердиться може навіть накричати. Отже якщо не хочете собі неприємностей, намагайтеся просто не звертати на це уваги. Так вже він влаштований.

За усебічністю ШТІРЛИЦЯ завжди стоїть прагнення навести лад спочатку в голові, а вже потім діяти. Отже спочатку надайте йому повну інформацію, а потім дайте час з'ясувати умови завдання. Головне - не квапити його і не збивати з пантелику додатковими відомостями, не казати йому нічого під руку. Порядок у всьому для ШТІРЛИЦЯ - річ просто необхідна. І пам'ятаєте, ніякого поспіху і метушні!

Якщо вам все ж вдалося вибити його з колії, чекайте причіпок за формальною логікою. Ви отримаєте повний комплект: «На якій підставі ви вирішили, що можете...?», «Де документи, підтверджуючі правомірність таких наших дій?» або будь-що в тому ж дусі. Якщо до цього насправді дійде, не сперечайтеся, вам все одно не вдасться переконати його в цю хвилину. Відкладете розмову до кращих часів.

У професійному плані ШТІРЛИЦІ придатні і бажані практично скрізь, де є робота, що вимагає серйозних знань, високої кваліфікації та відповідальності. З них виходять відмінні архітектори, дизайнери, фармацевти, хірурги, стоматологи, бізнесмени, хіміки, фізики, видавці і так далі З них навіть виходять філологи. Єдине, чим їм краще не займатися, це психологією.

Жіночий портрет. Сама практична жінка

Дівчата цього типу помітні, представницькі, гарні. Кидається в очі грунтовність і гарна постава. У них міцне, добре оформлене тіло, потреби якого вони чудово відчувають. Вони стежать за собою, підтримуючи організм здоровим і своєчасно забезпечуючи йому необхідний догляд. Вони також професійно підходять до свого зовнішнього вигляду: майстерно фарбуються, охайно вкладають волосся, уміло підбирають одяг, віддаючи перевагу якісному і дорогому. Не забувають і про аксесуари, які завжди виглядають престижно.

Ці жінки ніколи не здаються безглуздими. Тримаються спокійно, впевнено, з гідністю. Сидять зручно, стоять зібрано, у них гарна координація рухів. У них руки і ноги ніколи не розлітаються в різні боки, і вони не натикаються на меблі.

ШТІРЛИЧКИ активні, дуже діяльні та, можна сказати, невтомні. Це пов'язано з тим, що вони завжди відмінно уявляють собі характер і об'єм роботи, знають, як її краще організувати. Вони вміють розподілити фізичне і розумове навантаження, знають, коли час відпочивати, ніколи сильно не перепрацьовують.

У дитинстві це зібрані, слухняні дівчатка, вони знають свої обов'язки і відрізняються впорядкованістю і завзятістю в досягненні своєї мети. У них вольовий характер, вони не ледачі, і батьки цілком можуть на них розраховувати, якщо їм раптом знадобиться допомога з господарства чи з молодшими дітьми.

У них немає великих труднощів з навчанням, тому що вони ставляться до нього з відповідальністю. Навіть маленькі дівчатка цього типу - втілення охайності та порядку, зошити в них оформлені правильно, завдання виконуються вчасно. Вони однаково добре даються як гуманітарні, так і точні та природничі науки. Перевага віддається одному з напрямів відповідно до схильностей і обдарованості в тій чи іншій сфері.

Часто займаються спортом чи танцями, досягаючи гарних результатів. Приємне фізичне навантаження приносить їм задоволення.

При всьому своєму серйозному і відповідальному ставленні до життя ШТІРЛИЧКА зовсім не зануда. Вона відмінно володіє своїми емоціями, особливо в перші моменти спілкування, привітна і часто посміається. Вона завжди охоче підтримує компанію, сміється у відповідь на ваші жарти, і це робить контакт з нею дуже приємним.

Познайомившись з дівчиною цього типу, намагайтеся продемонструвати їй своє гарне ставлення. Крутість не дуже цікавить її в чоловікові - гроші і положення в суспільстві вона з неминучістю добуде собі сама. А ось тонкість партнера, його увага до її внутрішнього світу, делікатність в обігу вона оцінить за самим вищим балом.

Вдома представниці цього типу - одні з кращих господарок. Домашні можуть розраховувати на бездоганний смак ШТІРЛИЧКИ, завдяки якому вона може зробити затишним, гарним і зручним для життя будь-яке житло. Творчо і майстерно вона створює гармонійний інтер'єр, де кожна річ знаходиться на своєму місці, немає нічого зайвого, всі предмети підібрані за кольором, фактурою, розміром. Тут нічого не розкидано, немає недофарбованих плінтусів, непідшитих штор, підвіконь, що облупилися. Одним словом, в її будинку приємно знаходитися.

З життя: «Ні, у мене не ідеальний порядок. Але в квартирі є зони. У вітальні, в кабінеті, у ванні і туалеті у мене завжди порядок. Ми з чоловіком зайняті люди, багато працюємо, тому якщо до нас раптом увечері захочуть зайти друзі, ми цьому тільки раді. Але ж не запросиш людей, якщо скрізь розкидані речі. А ось у спальні дозволяється все, що завгодно. Зона кухні - теж особлива. Там може залишитися після сніданку брудний посуд - ми не встигаємо. Але вважаю, що це нормально, це може бути. Стосовно порядку я скажу так: чим більше речей розкидаєш, тим більше часу витратиш на прибирання».

Окрім цього ШТІРЛИЧКА - чудова кулінарка. Вона обирає найякісніші продукти, готує дуже різноманітно і смачно, ніколи не роблячи з цього помпи і не заносячи це собі до заслуг. Все робиться просто і природно, швидко і смачно, в найкоротші терміни, одразу після роботи. Недільні ж обіди чи звані вечері завжди супроводяться незвичайними сюрпризами на столі і виявляються справжнім святом смаку.

Діти у жінок цього типу, завдяки їх старанням і працьовитості, завжди вмиті, ситі і добре одягнені. Вона також простежить за тим, щоб дитина добре навчалася. І в той же час жінки цього типу схильні до гіперпіклуванню, погано відчувають, коли потрібно надати дитині деяку свободу і самостійність. Вони дуже якісно доглядають як чоловіка, так і дітей. І якщо чоловікові це не дуже може зашкодити і навіть приємно, то діти за таких обставин можуть вирости несамостійними і розпещеними. У якийсь момент ШТІРЛИЧКА повинна зрозуміти, що час зупинитися.

Проте саме час - її слабе місце, тому етапи розвитку дитини, етап дорослішання, а також інші сюжети, що пов'язані з часом, вона не помічає. Лише завдяки організованості і чіткості їй вдається компенсувати свої провали в цій області, та лише в тих випадках, коли мова йде про зовсім прості речі, наприклад, про прагнення не спізнюватися.

Родина представляє для жінок цього типу особливу, дуже важливу цінність. І якщо через 10-12 років з'ясувалося, що з першим чоловіком у неї не все добре складається, ШТІРЛИЧКА, як правило, виходить заміж ще раз.

Якщо комусь здалося, що ця жінка - мила господарка, готова сидіти вдома і клопотати навколо плити, то він погано уявляє собі тип ШТІРЛИЦЬ, нехай навіть в його жіночому виконанні. Жінка ШТІРЛИЦЬ анітрохи не менш успішна, ніж будь-який чоловік того ж типу. Це надійний співробітник, відповідальний і старанний. Вона - професіонал високого класу і, як правило, робить чудову кар'єру, при цьому, її сімейне життя ніколи не буває покинуте чи погано підтримане. Одним словом, якщо серед ваших співробітників є молода дівчина ШТІРЛИЦЬ, можете спати спокійно і доручити їй будь-які важливі функції, які тільки вважаєте за можливе на неї покласти. Вона впорається з будь-чим.

Жінки цього типу успішно працюють в самих різних сферах діяльності, і їх творча самореалізація може відбуватися в тих самих сферах діяльності, що й у чоловіків.

Фрази

Чоловіки типу ШТІРЛИЦЬ

- Чи важлива краса? Вона кожного разу заломлюється по-різному. Але все ж таки це не так важливо, тому що, мені здається, вона повинна рятувати світ зсередини.

- Коли я приїжджаю в інше місто чи країну, я завжди намагаюся знайомитися з людьми. Так, люди мені цікаві. Адже вони стільки розповідять про своє місто. І корисні для перспективи. Скрізь, де я був, у мене залишилися знайомі.

- Я спочатку дивлюся, що робити, а потім вже вплутуюся в бій.

- Навчання - це та сфера, де треба знати не що, а як. Це певна вистава. На іспиті з географії, наприклад, завжди була карта. Та інші чомусь не здогадувалися користуватися нею. Адже це - в певному розумінні система - з неї можна отримати 80% інформації.

- Мені не подобається створювати конфлікти. Я знайду спосіб переконання без лобового зіткнення. Це як вітка, яку не зламав сніг.

Жінки типу ШТІРЛИЦЬ

- Щось скажеш, потім люди перестають розмовляти. Думаєш: чому?

- Отримати гроші, скласти в одну стопку, потім розкласти на різні купки, розрахувати все до копійки, врахувавши при цьому всі можливі зміни (економічні, політичні і т. д.), і ще при цьому зберегти заначку (велику) - таке задоволення!

- На дачі все треба зробити, а коли все виросте - тоді й відпочивати.

- Два-три парники огірків виростити, а потім все це замаринувати і гостей пригощати!

- Ви відчуваєте, як до вас ставляться люди? - ШТІРЛИЦЬ: У мене це розвинено. - А як ви це розвивали? - ШТІРЛИЦЬ: Займалася музикою, танцями.

- А якщо ваш хлопець втомився працювати на грядці і прийшов до вас? - ШТІРЛИЦЬ: (Владним, командним тоном.) Назад!!! - Він же втомився! - ШТІРЛИЦЬ: Нічого! Хай доробляє!

- Жінка ШТІРЛИЦЬ пише на сторінці, їй не вистачає місця, вона підклеює шматочок, щоб дописати текст, завертає і пише зверху «Відігнути».

- Якщо я їду кудись в незнайоме місце, то мені завжди здається, що це години три, як мінімум. Отже я приїжджаю туди зазвичай раніше, хвилини на 30-40.

- Спілкуватися з людьми мені буває нелегко. Для мене щось одне є правильним. Я не розумію, чому вони вчиняють неправильно. І можу інколи сказати щось різке.

- Як я планую своє життя? Я збираюся віддати половину життя роботі, половину з половини - практиці, а половину з половини - управлінню.