Логіко-сенсорний інтроверт (Максим)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Самий впорядкований чоловік

Надійний, правильний, відповідальний МАКСИМ відрізняється гарною поставою і широкими прямими плечима - у нього справжня військова виправка. Йому підійде будь-яка форма. Правда, зі своєю короткою стрижкою він виглядає охайним і підтягнутим в будь-якому одязі. Рухається спокійно, розмірено, ніколи не метушиться. Відкрите, вольове, мужнє обличчя вселяє довіру - одразу зрозуміло, що така людина не почне займатися інтригами і робити підступні справи.

При першому ж контакті МАКСИМ виявляє себе коректним і доброзичливим співбесідником. Він привітно посміхається, демонструючи, як радий зустрічі з вами. У нього підкуплива посмішка, завдяки якій його похмуре, замкнуте обличчя чарівно змінюється.

Якщо немає конкретної теми для розмови, МАКСИМ не дуже балакучий. Він також не з тих, хто в колі гостей прагне взяти на себе роль тамади. У нього системне мислення, і якщо ви запропонуєте гідну тему, він підведе вам логічну базу під що завгодно, починаючи від роботи комп'ютера і закінчуючи мистецтвом і коханням.

Спробуйте трохи поторсати його, пожартувати і посміятися, і ви побачите, як він раптово розвеселиться і почне посміхатися у відповідь. Йому взагалі подобається атмосфера свята, карнавалу, театру. Він із задоволенням проведе час в ресторані, на яскравому, гарному шоу, увіллється в загальну веселість на дискотеці, бігатиме в червоному ковпаку і валятиме дурня під час святкування Нового року в офісі.

МАКСИМ не лише чуйний на веселості, але ще й зворушливо сентиментальний, хоча це і важко запідозрити в такій суворій, сухій людині. Він здатний настільки проникнутися співчуттям і жалістю до героя мелодрами, що не зможе не розплакатися. На службі з начальниками МАКСИМАМИ інколи трапляються напади несподіваної, невмотивованої жалості до співробітника, якого слід звільнити. Особливо якщо у того захворіли родичі, раптово помер собака чи пішла дружина.

Але насправді, головна мрія МАКСИМА - щоб в житті не було ніякого хаосу, ніякої невизначеності, щоб все навколо було просто, зрозуміло, надійно. Він планує своє життя і болісно ставиться до раптових змін. Крім того, йому складно зрозуміти, як розвиватимуться події, він насилу передбачає, звідки можуть взятися неприємності і при цьому не хоче слухати прогнози оточуючих. Все це призводить до того, що МАКСИМ зазвичай вчиться лише на своїх помилках.

Зате представники цього типу добре знають свої права і обов'язки і здатні неухильно виконувати їх, тому з них виходять чудові, надійні і відповідальні працівники. Напевно, це єдиний тип, який з обуренням відмітає навіть одне лише припущення про те, що можна завести роман із співробітницею. Співробітниця для нього - не жінка. Вона на роботі для того, щоб працювати, а не для того, щоб з нею романи крутити. Він ніколи не плутає службові і особисті стосунки.

МАКСИМ - надійна, відповідальна людина, на яку можна розраховувати і на службі, і в сімейному житті. Але він не почне діяти, поки йому не дадуть чітких вказівок або поки ситуація не стане абсолютно ясною. Він у всьому прагне до повної ясності - і в справах, і в стосунках.

З життя: «Чоловік 38 років протягом трьох років жив з улюбленою дівчиною. Оскільки йому здавалося, що стосунки у них гарні, він запропонував їй вийти за нього заміж, а тим часом почав будувати будинок для своєї майбутньої родини. Проте раптом з'ясувалося, що дівчина дозволила собі якусь романтичну пригоду з молодим чоловіком з іншого міста. Першим поривом МАКСИМА було розірвати з нею стосунки, але в душі були сумніви: було незрозуміло, як таке могло статися, якщо, як йому здавалося, все у них було добре. І він вирішив спочатку «провести розслідування»: поговорити з нею відверто; як слід у всьому розібратися; зрозуміти, що сталося і наскільки її захоплення носило випадковий, ненавмисний характер; з'ясувати, як вона оцінює ситуацію, що склалася; наскільки серйозно ставиться до нього і що збирається робити далі. Без цього він не міг зробити ніяких кардинальних кроків».

До чужих людей МАКСИМ ставиться з підозрою, з недовірою, але якщо втягнути його в бесіду про родину, може розговоритися і розповісти багато зайвого. Можна сказати, що представники цього типу відносяться до всіх недовірливо саме через свою велику внутрішню довірливість і готовність відкритися. Але оскільки в людях вони розбираються не дуже добре, то вважають за краще не відкриватися нікому, лише самим-самим близьким.

Зате якщо ви увійшли до цього кола (наприклад, вийшли заміж за МАКСИМА), сміливо можете починати відчувати себе як за кам'яною стіною. Ця на перший погляд серйозна і похмура людина обожнює своїх домашніх і здатна на повсякденні побутові подвиги заради них. Вдома це добрий, ніжний, дбайливий чоловік і батько, для якого інтереси родини завжди стоять на першому місці.

Звичайно, у МАКСИМІВ є не лише обов'язки, але й захоплення. Вони обожнюють збирати колекції, до того ж самі різні. Це можуть бути колекції монет, сірникових коробок, жетонів метро, автобусних квитків, марок, етикеток і так далі Чоловіків цього типу також приваблює історія і політика. І у тому, і в іншому вони непогано розбираються, в усякому разі, із задоволенням розмовляють про це.

Проявляти фізичну силу МАКСИМАМ не подобається, якщо тільки в крайньому випадку. Спочатку вони прагнуть відрмовити людину від його агресивних намірів, врегулювати справу мирним шляхом. І лише якщо це зовсім ніяк не виходить, б'ють так, що мало не буде.

Незручність в стосунках з МАКСИМАМИ пов'язана з їх наполегливим небажанням відгукуватися на ваші цілком серйозні ділові пропозиції, наприклад, завтра швиденько поклеїти вам шпалери на кухні. Не сподобається їм також і ваше раптове прохання позичити грошей.

Жіночий портрет. Найправильніша жінка

Струнка, підтягнута МАКСИМКА - одна з найсуворіших і самих визначених дівчат в соціоні. Моложава, худенька, але при цьому міцна і витривала - в юності вона справляє враження справжнього ельфа. У неї миловидне личко з симетричними рисами, так що недаремно її порівнюють з Мальвіною. При цьому її не сплутаєш ні з якою іншою дівчиною - варто лише звернути увагу на її чітку фігуру і тверду ходу.

В одязі віддає перевагу діловому стилю, закінченим лініям і приглушеним тонам. Ідея симетрії й уніформи (не обов'язково військової) близька її душі. Їй не подобається виділятися і виглядати екстравагантно, тому найчастіше обирає не лише спокійні кольори, але й традиційні форми. Ви ніколи не побачите на МАКСИМЦІ некласичну спідницю чи блузу з несиметричним вирізом.

Вона уникає несподіваних вчинків і досить передбачена не лише в одязі, але й в стосунках.

При першій зустрічі вам будуть забезпечені милі посмішки і кокетливі погляди. МАКСИМКА із задоволенням сміятиметься вашим жартам і якийсь час підтримує веселість. Вона вміє бути привабливою, а також здаватися ніжною, крихкою і беззахисною, якщо вирішить, що це їй потрібно.

Але не помиляйтеся, всередині у неї - справжній залізний стрижень. І як тільки вона відчує, що стосунки зав'язалися, вона рідше буде стріляти вам очима і частіше демонструвати свій вимогливий і власницький характер. При цьому в душі МАКСИМКИ часто бувають романтичними і піднесеними, а також їм подобається уявляти себе героїнями якогось роману чи фільму.

Якщо ви сподобалися МАКСИМЦІ, вона не буде цього афішувати, надаючи своєму партнерові першому проявити ініціативу. Його надмірна пасивність може призвести до згасання відчуттів у цієї дівчини. Вона орієнтована на те, щоб її доглядали, її добивалися, доводили б їй свою відданість. Це пов'язано з тим, що вона не дуже добре відчуває, в якому напрямі розвиваються стосунки, і боїться бути знехтуваною. До того ж будь-яка невизначеність лякає її. І це ще одна причина, через яку вона не стане першою виявляти свої почуття.

Якщо МАКСИМКА розмовляє з вами, це ще не означає, що ви стали її другом. Планка довіри у жінок цього типу піднята дуже високо. Вони не вважають людину близьким другом чи коханим, якщо не довіряють йому на 100 відсотків.

З листа однієї МАКСИМКИ: «Ще мені не подобається, що мої власні думки і відчуття увечері можуть абсолютно не збігатися з тими, що були вранці. Це мене дратує. Виявляється, що довіряти не можна навіть собі! Неприємно якось. Кому ж тоді можна?»

Не варто провокувати в ній ревнощі в надії розпалити її відчуття. Вона не битиметься за вас, а просто вирішить, що ви - ненадійний партнер. Ви навряд чи доб'єтеся її розташування і в тому випадку, якщо, напустите на себе загадковість, то зникатимете, то з'являтиметеся, то дзвонитимете, то надовго зникати з її поля зору. Запам'ятаєте: ніякої невизначеності вона терпіти не буде.

Якщо вам вдалося заслужити її довіру, стежте за тим, щоб не розчарувати МАКСИМКУ - другий раз вона навряд чи вам повірить. Але якщо ця дівчина побачила у вас самовідданого друга і вірного лицаря, вона стане вам надійною і відданою супутницею.

МАКСИМКА - правильна дівчина, вона прагне прожити своє життя без всіляких несподіванок. Вона знає, чого хоче, прагне жити за планом і не любить, коли обставини заважають здійсненню задуманого. Вона насторожено ставиться до всього нового. У неї розпланований не лише найближчий тиждень і вихідні, але також є план на два-три місяці і навіть на два роки вперед. Планується все: навчання, кар'єра, заміжжя, діти (терміни народження і кількість), переїзд на нову квартиру, придбання пральної машини, поїздки за кордон.

Зрозуміло, що для того, щоб здійснити все це, потрібні сила волі і цілеспрямованість. І те, й інше у МАКСИМКИ є, до того ж цих якостей вистачає не лише на неї, але й на оточуючих. У цієї дівчини розпещеним не будеш. Їй не набридне день за днем примушувати оточуючих втілювати свої плани в життя. Зайвого МАКСИМКА ні планувати, ні робити не стане, але якщо вже вона щось задумала, то не розраховуйте, що це у неї скоро мине.

Будучи охайними, старанними і відповідальними, дівчата цього типу зазвичай добре вчаться, хоча роблять лише те, на що спроможні, і нічого крім того. Бурхливе студентське життя не дуже приваблює суворих МАКСИМОК. Через їх вимогливість до стосунків у них не буває багато подруг, та і тим вони рідко скаржаться на невдачі в особистому житті і не розповідають про те, що відбувається у них в душі.

Родина для жінки цього типу дуже важлива, оскільки є надійним притулком, де вона відчуває себе захищеною від складного зовнішнього світу. Тому оселі приділяється особлива увага, тут має бути порядок. Домашні отримуватимуть все необхідне, але нічого зайвого. Голодним у МАКСИМКИ ніхто не залишиться, але і різноманітної їжі не чекайте. Розповідати, як і що вона приготувала, вона не буде, проте в холодильнику завжди знайдеться щось нехитре, але ситне.

З МАКСИМОК виходять суворі, вимогливі матері. І якщо вони не скупилися на прояв почуттів і дотримують міру в «дресируванні» своїх чад, то останні виростають позитивними, вихованими і дисциплінованими людьми.

Високе почуття обов'язку розповсюджується у жінок цього типу не лише на родину, але й на роботу. МАКСИМКА честолюбна і прагне зробити кар'єру, хоча при цьому ніколи не почне нехтувати своїми домашніми обов'язками. Начальство високо цінує старанність, відповідальність і надійність цієї крихкої дівчини, яка через якийсь час досконало оволодіває необхідними навиками і знаннями. Дуже скоро стає зрозуміло , що на неї, насправді, можна покластися. Отже кар'єрне зростання їй забезпечене.

Представниці цього типу дуже цінують атмосферу будь-якого свята (найулюбленіший - Новіший рік). Вони ніколи не пропустять значущі сімейні дати, неодмінно влаштують домашнє торжество з врученням подарунків, гулянням і запрошенням близьких друзів. Ведучи досить замкнутий, розмірений спосіб життя, вони в той же час не проти повеселитися в компанії, посміятися і подуріти, але лише в тому випадку, якщо вважають цю компанію своєю.

Отже знайдіть гарний привід, влаштуйте веселе свято і запросіть свого МАКСИМА (або МАКСИМКУ). Якщо вони знають, що їх тут готові розважати і веселити, то неодмінно прийдуть. І може бути, навіть принесуть з собою накладний ніс з окулярами і вусами. А вони зроблять так лише в тому випадку, якщо будуть впевнені, що господарі із задоволенням підхоплять їх дурощі.

Фрази

Чоловіки типу МАКСИМ

- «Хіба не здається вам, що життя було б простіше, зручніше, менш суперечливим, якби в ньому не було всіх цих Дон Кіхотів, Фаустів, Гамлетів, а?» (М. Горький. «Розповідь про один роман»)

- Ми - гуманісти. Нікого не помічаємо, поки нас не зачеплять... (З придуркуватою загрозою в голосі.) Але чекаємо, коли зачеплять!

- Я ж управлінець. У будь-якому випадку родичами підлеглих цікавитися треба.

- Це Бісмарк сказав: «Порядок звільняє розум».

- За підсумками першого браку розумієш, яка це відповідальність.

- Якщо сподобалася дівчина на роботі, стосунки поступово доведу до приятельських. Інше - мені здається зайвим.

- Зроблю все, що в моїх силах. Не вийшло - тоді я умиваю руки.

- А РОБЕСП'ЄРИ - такі зануди, я навіть МАКСИМІВ таких не бачив. (Помічає РОБЕСП'ЄРА) Ну, я в гарному сенсі цього слова.

- Ідея кредитів - це жахливо! Хто лише це вигадаав! Хто знає, що може трапитися?

- Він хороша людина. У нього кандидатська з математики...

- Не люблю дивитися кіно з середини чи серіал - з п'ятої серії. Не розумію таких людей: що вони розуміють? Я не люблю, навіть коли мене відволікають від перегляду - адже щось пропустиш, потім не зрозумієш.

- Глобально мета у мене, звичайно, є. Життя ділиться на якісь етапи: купити машину, купити квартиру...

- Всі зміни потрібно фіксувати. Договір допомагає прикрити свою спину.

Жінки типу МАКСИМ

- Піти з друзями на дискотеку? Ні! Чому? По-перше, у мене немає стільки близьких друзів. По-друге, мені не подобаються дискотеки. По-третє, я все одно не піду!

- Поїзд метро вискакує з тунелю на відкриту ділянку. МАКСИМКА непривітно дивиться крізь вікно на міський пейзаж нового району і каже подрузі: «Місця чужі, холодні, незнайомі».

- Я вперта, тому стою в тій черзі, яку обрала. А чоловік завжди бурчить, що він пропонував іншу, а я обрала щонайдовшу.

- Працювати приватно в парі з іншою людиною я не стану. Чому? Для цього я повинна повністю довіряти цій людині.

- Вам подобаються подарунки? Які? МАКСИМ: Які я замовляю.

- 4-річну МАКСИМКУ привели в гості до трьох хлопчиків, які саме скакали кудись на диванних подушках. Побачивши, що всюди безлад, вона сказала: «Хлопчики, в такому розгардіяші грати не можна. Спочатку треба прибрати, а потім грати». Всі прибралися. «Ну, ось тепер добре», - сказала дівчинка. На що 5-річний ЖУКОВ похмуро відповів: «Ну, і в що тепер ми в цьому гратимемо?»