Сенсорно-етичний екстраверт (Наполеон)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Найяскравіший чоловік

НАПОЛЕОН майже ніколи не буває кістлявим і астенічним. Це помітна, досить щільна, приваблива, зібрана людина з досить рішучим поглядом. Він активний і енергійний, тримається дуже впевнено. Кожен, хто мав можливість поспілкуватися з НАПОЛЕОНОМ, зазвичай одразу здогадується, «хто в будинку господар». Вся його зовнішність каже про те, що вже хто-хто, а він-то знає собі ціну. Але якщо ви йому симпатизуєте, він (так і бути) подарує вам підбадьорюючу посмішку і розсмішить вдалим (часто фривольним) жартом.

Вважає за краще одягатися в м'які светри і водолазки темних кольорів, але в костюмі теж виглядає дуже імпозантно. Волосся частіше підстригає коротко, хоча окрема артистична натура дозволяє собі і довге волосся.

НАПОЛЕОН дуже товариський, налаштований на людей, легко вступає в контакт, меткий і дотепний.

У школі хлопчикам цього типу доводиться нелегко. При тому, що вони володіють лідерським характером і цінують свій престиж серед однокласників, вони насилу оволодівають точними і природничими науками навіть на шкільному рівні. Ну, не даються їм предмети, де не йде мова про людей! Насправді, що в них може бути цікавого?

Як же виживати такому хлопчикові в школі, як не втратити пошану товаришів? Треба сказати, що тут допомагає їх природна чарівливість і авторитет, і якщо вони вміють грамотно користуватися і тим, й іншим, то відмітки зазвичай виходять на один-два бали вище. Все що для цього треба, щоб однокласники давали вчасно списувати, а вчителька позитивно реагувала на їх посмішки. Зазвичай це вдається, і маленький НАПОЛЕОН - знову герой в очах однокласників, тому що без нього компанія - не компанія, та і хто, як не він, так вміє подобатися дівчаткам? До яких, до речі, і він досить небайдужий, до того ж на стільки, що іноді готовий і побитися з суперником за маленьку пані свого серця.

Хлопчики цього типу добре ставляться як до уроків фізкультури, так і до спорту. Це їм вдається, оскільки вони впевнено керують своїм тілом, а значить, під час тренувань можуть набути необхідних навичок. До того ж вони достатньо щільні і стійкі, щоб займатися навіть силовими видами спорту.

НАПОЛЕОН привабливий і вагомий, так що йому легко познайомитися з будь-якою новою людиною, а також увійти до будь-якої компанії. Компанія для нього означає дуже багато. Він розуміє, що таке відчуття опори, вміє бути гарним товаришем. Його без сумніву можна назвати людиною команди, в якій він, до того ж, займає не останнє місце. З ним не лише весело, часто він також бере на себе роль лідера, підштовхуючи всіх інших на нові починання.

НАПОЛЕОН - не зтих юнаків, яких можна "захопити в полон" силоміць. А в дівчатах він цінує розум і практичність. Відчуття гумору з відомою часткою хитрощів і єхидства йому теж дуже імпонує.

Уміння чудово знатися на людях, здатність помічати все, що відбувається навколо нього, і вольовий характер - ось риси, які дозволяють цьому хлопцеві тримати ситуацію під контролем. Він упевнений в собі і настроєний, як правило, позитивно, прагнучи підтримувати в своїй компанії чи серед доручених йому по роботі людей миролюбний, доброзичливий дух. Спробуйте, наприклад, посваритися з кимсь в його присутності - у вас все одно нічого не вийде (за винятком, звісно, тих випадків, коли він сам береться плести інтриги).

Якщо ви вийшли заміж за НАПОЛЕОНА, то знайте, що поряд з вами живе енергійна і при цьому спокійна людина, яка володіє неабиякими дипломатичними якостями. Вдома він завжди прагне зі всіма підтримувати рівні стосунки, ставиться з повагою до всіх членів своєї родини, підтримує і м'яко наставляє. Це сильний і оптимістичний чоловік, якого цілком можна роздивлятися як опору. Залежно від особливостей характеру і виховання НАПОЛЕОН може по-різному брати участь в побутових турботах. Але найчастіше займатися облаштуванням вашої оселі з більшим ентузіазмом будете швидше ви, ніж він. Річ у тому, що НАПОЛЕОН не дуже цікавиться побутовою стороною життя, намагається не купувати зайвого майна, не обтяжувати себе надмірними матеріальними придбаннями.

«Ось що розповідає про себе відомий актор Володимир Машков: «У нас в будинку як гроші з'являлися, так вони і зникали, легко, святково. У мене немає ніякого побічного бізнесу, рахунку в банку і заміської вілли. Взагалі я досить спокійно ставлюся до багатства. У мене немає рахунків в солідних банках, на чорний день, а на руки я отримую лише гонорар за зроблений фільм чи спектакль. Заміської вілли в мене немає, та я і не хочу її мати».»

Але є одна річ, яку йому краще не доручати: хай за квартиру платить хтось інший. Ворог формалізму, йому не подобаються такі доручення. Намагайтеся позбавити його також читання інструкцій до телевізорів, комп'ютерів, пральних машин та іншої побутової техніки. Це зовсім не його.

Що ж стосується дітей, з ними НАПОЛЕОН вміє дружити. І ще він хоче пишатися своїми дітьми, прагне виховувати їх так, щоб вони стали розумними, гідними, незалежними і самостійними людьми.

У чоловіка цього типу діяльний характер, і його лідерські якості рано чи пізно дозволять йому зайняти гідне місце, щоб забезпечити родину. Хоча одразу знайти свою нішу в житті НАПОЛЕОНОВІ буває не дуже легко. Володіючи сильним характером і потужною мотивацією на престиж, він не дуже пристосований для того, щоб бути простим виконавцем на других ролях, в глибині душі вважаючи, що це для нього принизливо.

Тому він часто зупиняється на таких видах діяльності, які дозволяють йому працювати незалежно, часто поодинці, чи керувати невеликим колективом в такій області, де характер роботи йому абсолютно зрозумілий. Це може бути, наприклад, своя невелика фірма. Втім, якщо життя склалося так, що йому доводиться працювати з великою кількістю людей, то і з таким завданням він теж впорається, оскільки вміє розширювати сферу свого впливу через використання свого авторитету та вміння зав'язувати найрізноманітніші зв'язки. Але успіх чекає його, перш за все, там, де потрібно працювати саме з людьми. Формальна сторона будь-якої роботи (документи, накази, договори, розрахунки по зарплаті) - його справжня ахиллесова п'ята.

НАПОЛЕОНИ успішно працюють психологами, журналістами, спортивними тренерами, коментаторами, телеведучими. Відмінно впораються з представницькими функціями, очолюючи невелику фірму, особливо якщо йому у всьому буде допомагати якийсь сильний логік, здатний зробити гарний діловий прогноз ситуації в бізнесі.

Жіночий портрет. Найпрестижніша жінка

НАПОЛЕОНКА - яскрава, помітна, енергійна, дуже впевнена в собі жінка з великим відчуттям власної гідності. Форма обличчя частіше округла, хоча і тут, як завжди, бувають виключення.

Вона тримається і розмовляє впевнено і декілька іронічно. Любить пожартувати, по-дружньому сміється, розмовляючи із співрозмовником, від чого швидко виникає враження, що вона - скрізь своя. Голос часто занизький, з хрипотою.

Її одяг, яким би скромним він не був, завжди добре на ній сидить і виглядає цілком доречно. Вона добре знає, як одягнутися, щоб відповідати ситуації. Але для неформального випадку може обрати і достатньо яскравий, навіть екстравагантний наряд.

Шкільна освіта непросто дається дівчаткам цього типу. Їм не подобається вирішувати задачки, а також ставити досліди. Зате вони добре знаються на літературі і краще за інших в класі пишуть твори. Навколо них вирує шкільне життя, вони вміють і люблять бути в центрі уваги. Вони - справжні заводії, відчайдушні, і завжди готові вигадати всілякі розваги. Жодне день народження чи шкільне свято не обходиться без них. Особисте життя в класі займає їх значно більше, ніж саме навчання, зокрема значно більше, ніж таблиця множення, яка інколи виявляється вивчена лише до 5. І, проте, завдяки силі волі ці дівчатка цілком можуть змусити себе вчитися і досягають відмінних результатів з будь-яких предметів. Честолюбство і орієнтація на престиж рухають ними і примушують деяких з них бути кращими.

Точно також і в спорті вони прагнуть бути першими. Полюбляють займатися фігурним катанням, гімнастикою, великим тенісом. Сильні й впевнені в собі, вони можуть виснажувати себе тренуваннями, працюючи на результат, якщо бажають досягти гарних результаті в спорті.

НАПОЛЕОНКА - це справжнє втілення образу господарки. І вона дійсно є такою на дорученій їй території - будь то робота чи її оселя. Якщо вона опинилася серед ваших гостей, її практично не можна не помітити. Якось само собою і абсолютно природно вона бере керівництво святом в свої руки, направляючи веселість в потрібне русло, до того ж робить це спокійно і впевнено, без зайвих емоцій. Щоб сподобатися цій дівчині, потрібно володіти необхідними якостями, якими наділені далеко не всі чоловіки. Не обов'язково виглядати престижно чи бути крутим. Головне - бути розумним! Бажано навіть дуже розумним! Прагматично настроєний чоловік з енциклопедичними пізнаннями в самих різних областях, який до того ж здатний прогнозувати події - буде саме те, що їй потрібно. Вона позбавлена наївних романтичних поривів, а тому правильно оцінить його критичний склад розуму. НАПОЛЕОНКИ дотепні, веселі і меткі. Вони оптимістичні і одночасно з цим ставляться до всього з неабиякою часткою скепсису.

Мало того, що НАПОЛЕОНКА зазвичай володіє швидкісною реакцією на те, що відбувається і швидко розмовляє, вона дуже діяльна, адже їй потрібно одночасно бути скрізь, охопити своєю увагою і присутністю велику кількість своїх знайомих і незнайомих, друзів і родичів. Вона повинна також регулярно відвідувати світські заходи, виставки і театри. Характерний спосіб, яким НАПОЛЕОНКИ вміють потрапляти до театру полягає в тому, що вони в останню мить знаходять когось, хто проведе їх, чи просто ловлять будь-яку щасливу можливість.

З життя: «Дівчина НАПОЛЕОН повернулася зі своїми друзями з півдня. Влітку в поїзді - спека і бруд, так що вигляд у всіх був досить забруднений. І ось, опинившись на пероні, НАПОЛЕОНКА - завзята балетоманка - раптом дізнається, що сьогодні останній день гастролей Ролана Петі, і, не дивлячись ні на що, вирішує їхати туди. Друзі намагалися відмовити її, оскільки вигляд у неї був не дуже митий і ніяк не підходив для Великого театру: окрім коротенької літньої сукні вище за коліна на ній були в'єтнамки різного кольору - один ляпанець червоний, а інший - синій.

Проте, саме у такому вигляді вона з'явилася під колонами Великого театру, смуглява, немита і нефарбована. Квитків, зрозуміло, ніяких немає, але неподалік від неї стоїть іноземець і на когось чекає. Вона одразу ж звертається до нього англійською, чи немає у вас, мосьє, мовляв, зайвого квитка. І він - об диво! - боязко тягне квиток з кишені піджака. Вона дає йому 3 крб. і злітає, потім миє ноги в туалеті, витирає їх носовою хусткою і йде в партер, оскільки балет ось-ось почнеться. Оскільки іноземна публіка в партері завжди виключно добре вихована, незабаром всі припинили звертати увагу на дивну дівчину. Та, коли почався антракт, у неї виникло питання: залишитися сидіти на місці чи піти епатувати публіку. Вона обрала останнє і пішла гуляти по Великому театру, відбиваючись у всіх дзеркалах і шокуючи своїм виглядом московську публіку.

Коли пізно увечері вона з'явилася вдома, її мати запитала її, де вона була, і, почувши відповідь, вигукнула: «У такому вигляді?» На що НАПОЛЕОНКА відповіла: «Але ж це французький балет! Останній день! Ну, що такого? Яка різниця?!»

Якщо ви взяли в дружини дівчину цього типу, не сподівайтеся, що вона сидітиме удома під замком. Це - прима, яка повинна блищати в світлі, а зовсім не стояти цілими днями у передникові біля плити. Домашню роботу вона робить швидко, але якісно, не потопаючі в ній, не заглиблюючись в подробиці і не беручись ні за що зайве. Вона прагне обмежитися мінімумом. Головне для неї - отримати результат і швидше закінчити з цим. Вона не схильна надмірно захоплюватися домашнім господарством. При цьому НАПОЛЕОНКА достатньо практична, вміє брати на себе відповідальність і не боїться цього.

Дітей виховують з гумором, дружать з ними, люблять посміятися і подуріти під час відпочинку. Вони охоче розвивають своїх дітей, привчаючи їх до читання художньої літератури, водять в театри і музеї. Але робити разом з ними уроки, особливо з математики і природознавства, їм досить важко, тому такого досвіду вони намагаються уникати всіма силами.

НАПОЛЕОНКА вміє і любить брати на себе відповідальність, із задоволенням береться до такої роботи, де потрібно виступати з представницькими функціями перед великою кількістю людей. Вона може бути керівником невеликої фірми, наприклад туристичної. Працювати на телебаченні, бути журналісткою, вчителькою гуманітарних дисциплін, спортивним тренером, в PR-області, в HR, одним словом, скрізь, де потрібно здійснювати грамотний і представницький контакт з людьми. Не слід ставити НАПОЛЕОНКУ на такі ділянки, де її ніхто не побачить. З такою потужною орієнтацією на престиж їй важко буде змиритися з цим призначенням.

Фрази

Чоловіки типу НАПОЛЕОН

- Вчителька не повинна ходити в рваних панчохах і домашньому взутті! Вчителі мають бути гарними.

- Хлопчик НАПОЛЕОН батькам: «Та ви не те їсте! Ви не розумієте. Їсти варену ковбасу - це не престижно. Це не круто!»

- НАПОЛЕОН утішає дочку після поразки: «Треба бути чи першим, чи ніяким!»

Жінки типу НАПОЛЕОН

- Якщо я чогось бажаю, то бажаю цього прямо зараз. Бажання пов'язане з часом.

- Яка у мене мета життя? Щоб у мене було все, чого я тільки забажаю.

- Підходжу до пункту обміну валюти і думаю: «Боже! Адже всі нормальні люди знають, скільки грошей їм дадуть!»

- Лежати на дивані? Якщо я лягаю, то вже сплю!