Сенсорно-етичний інтроверт (Дюма)

Джерело - Любов Анатолівна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Найввічливіший чоловік

У гарному настрої привітний та усмішливий ДЮМА випромінює теплоту і щирість. У нього чудова, добра посмішка і злегка підбиваючий погляд. Так і здається, що поряд з цим повненьким, симпатичним, господарським хлопцем завжди буде спокійно і приємно. Він і зрозуміє вас, і поклопочеться про вас.

Чоловіки цього типу частіше бувають невисокими, трохи схильними до повноти, з округлими плечима. Але зустрічаються також, хоча і значно рідше, худорляві ДЮМА, які до самої старості залишаються стрункими і підтягнутими.

У гардеробі ДЮМА знайдуться не лише зручні, але й гарні речі. Він цілком органічно виглядає як в спортивному одязі, так і в дорогому костюмі. Злегка в'юнке або пишне волосся частіше підстрижене коротко і добре гармонує з обличчям.

ДЮМА надзвичайно товариські. Вони можуть заговорити на вулиці з ким завгодно і через п'ять хвилин здаються вже зовсім своїми.

У чоловіка ДЮМА багато друзів і знайомих, і він чудово знається на людях. Чудово володіючи емоціями, він так само добре читає їх з оточуючих . Саме за тими емоціями, які вони виявляють, ДЮМА й оцінює їх з неймовірною точністю. Від нього важко приховати, погана людина чи хороша, в якому стані вона знаходиться, що переживає, чи потребує емоційної підтримки, схвалення та втіхи, чи, навпаки, замислив якусь підлість і від нього треба триматися подалі.

Завжди готовий підтримати компанію, він майстер розповідати цікаві історії і часто виявляється в центрі уваги. Звичайно це розповіді про якісь життєві події («Ми з ним посиділи разом за пивом, знайшли спільну мову і питання про ордер був вирішений в мою користь»), несподівані зустрічі («Я саме командував вантаженням курей на баркас - ми возили їх до Ялти - раптом бачу, йде мій старий друг, з яким ми ще до війни вчилися разом у Львові!»), про рибалку («Не повіриш, зловив ось таку рибину!»), видовищні заходи («Яка була опера! Шикарні декорації, багатющі фарби! А які соковиті, глибокі голоси!»). Як правило, в цих розповідях завжди присутні люди і багато візуальних, дотикових і нюхових подробиць. Оповідання динамічне, з інтригою, захоплююче, супроводиться добре дозованими, приємними емоціями.

ДЮМА подобається не лише розважитися, але й смачно поїсти, до того ж непогано вміє готувати сам. Це гостинна людина. Якщо ви у нього в гостях, він буде із задоволенням пригощати вас: «Пригощайтесь, спробуйте! Це просто смакота!» Розпливається від задоволення, коли запрошені нахвалюють його пригощання. Але зарозумілості в його характері, як правило, немає. ДЮМА вміє бути на рідкість доречним в будь-якій компанії, завжди проявляючи делікатність і ненав'язливість.

Його м'якість і повсякчасна терплячість, уміння жити тим, що цікавить навколишніх людей, не конфліктувати з ними, відрізняють його від багатьох чоловіків інших типів. Це (за рідкими виключеннями) неголосна людина, в ньому немає героїчних якостей. Він намагається нікого не образити, обходити сварки, суперечки, конфлікти. Часто буває так, що він веселить всю компанію, підтримуючи атмосферу свята і дружелюбності, але трохи затіявся якийсь скандал, щось пішло не так - дивишся, його вже немає. В житті мудрий, він завжди з тихою принциповістю стоїть в стороні від того, що не вважає своїм, від того, що йому неприємне.

При першій зустрічі з жінкою ДЮМА чарівний. Він жартує, майстерно фліртує, вміє швидко скоротити дистанцію і перейти до неформального спілкування. В кожному його русі помітна м'яка чарівливість .

Чоловіки ДЮМА небайдужі до жіночої статі. Вони досить легко можуть розташувати до себе будь-яку жінку, яка тільки сподобалася. Залицяється ДЮМА гарно, можна сказати, професійно, так що мало хто може встояти проти його чарівливості. Якщо він налаштований на брак, то завжди знайде собі відповідну подругу, і який би важкий не був у неї характер, зможе непогано з нею ужитися.

Якщо ж він не хоче одружуватися, то у нього буде стільки жінок, скільки він захоче. Вони можуть з'являтися в його житті по черзі і також одна за одною зникати, а можуть бути інколи присутніми одночасно (наприклад, дружина і коханка), але, як правило, жодна з них не почне серйозно на нього ображатися. Швидше за все, це відбувається через те, що сам він не хоче загострювати ситуацію, а вони, зі свого боку, дуже сильно його кохають, щоб висловлювати йому серйозні претензії. Якщо ж обстановка розжарилася, він знає, як умастити свою подругу, щоб вона припиниласердитися.

Але частіше за все ДЮМА все ж прагне одружитися, адже це домашній, господарський чоловік, який щиро кохає свою родину і дітей. Йому подобається теплота сімейних стосунків і домашній затишок. Він автоматично піклується про своїх близьких, дуже охайно стежить не лише за своїм здоров'ям, але і за тим, щоб домашні постійно ходили до лікаря, були здорові, ситі, гарно одягнені. Якщо чоловік ДЮМА налаштований на одруження, а його дружина померла або розвелася з ним, він схильний знову одружитися.

ДЮМА наділений тонким відчуттям краси. Він цінує антикваріат, може вигадати нестандартний інтер'єр у власному будинку або навіть попрацювати руками, щоб навколо було гарно і затишно. Головне - було б для кого це робити! А ось доручення від інших йому не подобаються, і він довго ухиляється, якщо його попрохали щось зробити. Зате коли настрій з'явиться, зробить все сам, до того ж відмінно - у нього дуже умілі руки.

Та, трапляється це нечасто, тому що він ледачий. Якщо ДЮМА не може вирішити, чим би йому зайнятися, він в змозі годинами і днями валятися на дивані, за природою своєю він - сибарит, обожнює, щоб його обслуговували, щоб не потрібно було робити зайвих рухів. А приймає він таку турботу із справжньою грацією ледачого кота.

Не впадайте в оману щодо його м'якості і поступливості. У критичний момент він зможе постояти за себе (а може бути, і за вас!). Але в хвилину сварки той же натиск він в змозі обернути і проти вас.

З життя: «Чоловік ДЮМА, що працював начальником ділянки на будівництві трубопроводу, напередодні свят вимушений був відмовити одному з робітників в тижневій відпустці (той збирався поїхати додому, до своєї нареченої). Оскаженілий відмовою, юнак погрозив прийти до нього додому і вбити його разом з дружиною. Довго чекати не довелося. Напередодні свята він напився, увірвався в будинок до начальника і, розмахуючи ножем, кинувся на нього. Не дивлячись на те, що той лежав в ліжку з температурою 38, він не спасував і не розгубився, продемонструвавши не лише фізичну силу, але й безстрашність. Він зробив єдине, що міг - схопив ніж прямо за лезо, до того ж так міцно, що вирвав його з рук хлопця. Звичайно, всі сухожилля опинилися розрізаними, але до страшної розв'язки справа не дійшла».

Здібності чоловіків цього типу полягають зовсім не у сфері інженерії чи бухгалтерії. Інколи вони організовують свій маленький бізнес, але швидко стають бнкрутами і затівають інший. Річ у тому, що вони не знають, як підтримувати фірму на плаву, зате завжди вміють усучити якийсь поганий товар на хвилі гарного особистого ставлення.

Вони просто створені для роботи з людьми, а також в тих сферах, де потрібно щось робити руками чи використовувати добрий смак. ДЮМА - чудові артисти, антиквари, дизайнери. З них виходять також чудові кулінари і перукарі, кравці і модельєри.

Жіночий портрет. Найчарівніша жінка

Мила, ввічлива, м'яка - це лише невелика частина з того, що можна сказати про ДЮМКУ. Їй властива якась приваблива жіночність, гідним доповненням якої могли б стати хутра і витончені капелюшки. Незвичайна елегантність протягає в її фігурі навіть тоді, коли вона одягнена в звичайний, повсякденний одяг, оскільки в цій дівчині немає ніякої незграбності, а всі її рухи граціозні і плавні.

Навіть скромний гардероб не заважає ДЮМКЕ виглядати гідно. Вона як ніхто інший вміє підібрати собі наряд, який гармонійно поєднується з кольором її волос, очей, губ і навіть шкіри. У представниць цього типу вмілі руки, тому вони чудово шиють і в'яжуть, даючи волю своєї фантазії. Вони володіють відмінним смаком. Декольте ніколи не буде дуже відкритим, а саме так як потрібно. Звичайну однотонну кофтину вони уміють вдало доповнити будь-яким кольоровим шарфом, що гарно драпірує шию. Одним словом, зовнішній вигляд ДЮМКИ - це справжній витвір мистецтва.

З життя: «Працівник кадрового агентства ДЮМА давала поради молодій дівчині - новій співробітниці, розповідаючи їй, як поводитися в офісі. До крайнього здивування дівчини вона нічого не сказала ні про ділові якості, які будуть потрібні їй на новій роботі, ні про там, що не можна спізнюватися, ні про те, що не варто дуже довго обідати або читати в робочий час. Вона сказала лише одне: «Обов'язково потрібно пристойно одягнутися. У тебе має бути бездоганний офісний стиль. Запам'ятай: у цьому запорука твого успіху».

У ДЮМКИ злегка округле, м'яке обличчя, затьмарений, романтичний погляд. Вона часто йде в себе, але її тиха задумливість будь-якої хвилини може змінитися чарівним сміхом, і тоді голос її дзвенить як дзвіночок. Зазвичай жінки цього типу бувають дуже делікатними і вихованими, інколи навіть невпевненими в собі. Важко уявити собі, щоб вони дозволили собі грубість або, не дай бог, ненормативну лексику.

При знайомстві ДЮМКА тримається гідно, загадково і кокетливо. Вона смішлива і охоче відгукується на ваші жарти, але вміє з гідністю відхилювати нав'язливі залицяння. Вона добре розуміє, що відбувається між нею і партнером, і вміє зробити із стосунків інтригу. Якщо кавалерові вистачить винахідливості, дотепності, йому вдасться просунутися на півкроку вперед. Так почнуться ваші стосунки. Далі буде не менш цікаво, особливо тим, хто розуміє.

ДЮМКА - чудова хранителька домівки. Вона ніжна дружина і відмінна господиня. Вона дуже любить дітей і може довго сидіти з ними вдома. Заради своєї родини ДЮМКА готова пожертвувати кар'єрою, до того ж ніколи не пошкодує про це, знаходячи величезне задоволення в тому, щоб підтримувати чоловіка і доглядати його, жити тим, що цікавить дітей, піклуватися про дім. У випадку розлучення чи смерті чоловіка швидко вступає в новий брак, не стільки через те, що важко переносить самотність, скільки через своє прагнення про когось піклуватися.

Найбільш характерні для жінок цього типу дві риси - незвичайне терпіння і повсякчасна готовність доглядати інших. Її дуже важко вивести з себе, оскільки її людинолюбство практично не має меж. Вона завжди готова зрозуміти і пробачити свого партнера, згладити допущену ним незручність, зробити вигляд, що не помітила промаху чи грубості. Вона ставиться до всього цього з розумінням і ангельським терпінням.

Подружки теж можуть розраховувати на неї, якщо їм потрібно виплакати горе, поділитися радістю, якщо їм необхідні співчуття і співпереживання. Їх і втішать, і нагодують, і підтримають, і розсмішать, і відвернуть їх увагу від смутку. Одним словом, похмурі думки розвіються як сон, коли ДЮМКА почне лікувати ваші душевні рани.

Проте турбота жінок цього типу розповсюджується не лише на ваш стан духу, але й на тіло. ДЮМКА відмінно готує і ніколи не відпустить гостя голодним. Та і всі домашні у неї розпещені улюбленими стравами, консерацією, вареннями, пампушками, млинцями і пирогами. У мистецтві приготування всіляких страв мало хто порівняється з ДЮМКАМИ. Вони обожнюють запрошувати гостей, влаштовувати справжні свята для своєї невеликої компанії, дивуючи всіх кулінарними талантами і зігріваючи тихою, але глибоко виразною емоційністю.

Будинок ДЮМКИ - це теплий дім, в якому ви завжди будете прийняті і приголублені. Навіть найскромніше житло жінка ДЮМА уміє обставити зі смаком і перетворити на затишне гніздечко. У неї чудово ростуть квіти, і її люблять тварини.

Жінки ДЮМА відрізняються стійким, життєлюбним характером. При цьому вони - найвимогливіші і терплячі, найскромніші і невибагливі. До дітей вони виключно добрі, але ті знають мамину тверду руку, і в своїх балощах не заходять за встановлені нею межі. Цей тихий домашній ангел, що не сумує навіть в найсуворіші часи, в окремих випадках цілком вміє постояти за себе і своїх близьких. Але, досить часто делікатність і співчуття до інших переважують, так що до справи не доходить.

Якщо вам здалося, що це романтично-домашня істота не в змозі вчитися, то це не так. ДЮМКИ сумлінно «гризуть граніт науки» і також гарно складають іспити, захоплюючи прихильність викладачів чоловічої статі і отримуючи гарні відмітки. Звісно, краще, якщо ця дівчина вчиться не на інженера, а, наприклад, на модельєра. У останньому випадку її покликання знайде відповідне втілення в професії. Гарні також будь-які спеціальності, які припускають в майбутньому роботу з людьми чи з дітьми.

Фрази

Чоловіки типу ДЮМА

- Комерційний директор крихітної фірми з продажу панчішно-шкарпеткових виробів ДЮМА ділиться досвідом з молодим співробітником: «Ти не хвилюйся, все в тебе буде добре. Запам'ятай лише одне: у бізнесі головне - як ти будуєш стосунки з партнерами. Скільки разів я бачив, як за гарні очі оформляли контракти на 10 тисяч доларів!»

- Життя є життя.

- Це високі матерії, це не для мене.

- Вивести мене з себе дуже важко. Якщо сильно насідають? Прагну відбутися жартами. Якщо продовжують? Прагну піти. Ну, вже якщо діватися нікуди, тоді вже дам як слід. Мало не буде.

- Мене розсердити легко, але добитися, щоб я зробив неадекватні дії, важко.

- Вихідні і особисте життя - різні речі.

- Часто бачу, як людина робить очевидну дурість, а сам думаю: може, у нього є підстави?

Жінки типу ДЮМА

- Життя без хвилювань - це не цікаво!

- Я люблю, коли мій чоловік товстіє. Якщо його добре годувати, він стає такий товстий, ситий, ледачий і ні на кого не кидається.

- Жінка ДОН КІХОТ з подивом і недовір'ям питає свою матір ДЮМА: Як це ти так прожила, що жодного ворога за все життя не нажила? - ДЮМА відповідає: Ось так і прожила.

- Чесність - це дуже важливо. А маленькі хитрощі - це класно!

- Я зараз вже дозволяю собі спізнюватися. Це приємно - свобода.

- Весь час бути зобов'язаною - це патологія.

- Якщо по-справжньому глибоко розібратися, то ніякої зради-то не немає. У кожного своя правда.

- А я чула, що десь в Південній Америці готовність макаронів визначають так: просто кидають в стінку. Якщо прилипло - готові.

- Потрібно завжди вміти дорого себе продавати.