Сенсорно-логічний екстраверт (Жуков)

Джерело - Любов Анатоліївна Бескова, Олена Андріївна Удалова "Я та всі інші"

Чоловічий портрет. Самий мужній чоловік

Навіть якщо ЖУКОВ худорлявий і стрункий (а таке буває рідко), все одно здається, що він дуже міцно стоїть на ногах. Всю його зовнішність супроводить масивне, стійке враження. Рухається він упевнено і неквапливо, а його думки звучать ваговито і солідно.

Зазвичай він віддає перевагу короткому (або трохи подовженому) волоссю і носить сучасні светри, толстовки і майки вільного крою, а також широкі безформні штани і здоровенні черевики. Зовсім дорослі ЖУКОВИ і ті, що в роках, як правило, вже займають високі посади, а тому одягаються в костюми і краватки.

Представники цього типу володіють здоровою практичністю, стратегічним розумом і широким оглядом, так що краще за інших розуміють, що робити в тій чи іншій ситуації, і не бояться брати на себе відповідальність. В результаті керівництво іншими найчастіше випадає саме на їх долю. Ви ще не встигнете розібратися, що до чого, а вже отримаєте від ЖУКОВА короткі і точні вказівки, де взяти лопати і граблі під час прибирання території, кому йти за хворостом, а кому варити кашу в поході; як організувати свій бізнес, з якою фірмою укласти контракт і так далі

ЖУКОВ розумний, талановитий і наділений здоровим (але не завжди цензурним) відчуттям гумору. Він випромінює чарівливість потужної, упевненої в собі людини. Варто йому з'явитися, як присутні пожвавлюються, з усіх боків починають доноситися бадьорі жарти, що супроводяться вибухами сміху, - здається, що він «тримає» всю компанію.

При появі начальника ЖУКОВА службовці теж дуже пожвавлюються, робота починає кипіти, рухи підлеглих стають помітно бадьоришми і енергійними - нікому не хочеться потрапити під його сувору гарячу руку і заробити догану чи просто добрий прочухан.

Як правило, мало знайдеться сміливців, які зважаться зробити замах на територію, що належить ЖУКОВУ, починаючи від місця у вагоні метро і закінчуючи його робочим столом. У проміжку можна поставити його квартиру, його дачу, його машину, його стілець, його чашку і багато чого іншого, що він вважає своїм. Чоловік цього типу знає толк в престижі, і все, що належить йому, завжди буде найбільшим, найпрестижнішим чи просто найдобротнішим. Можна з упевненістю сказати, що якщо не все, то вже, принаймні, велика частка власників потужних легкових машин, що нагадують танки, це ЖУКОВИ. Найбільш відповідний епітет для чоловіка цього типу - господар.

При цьому за вдачею ЖУКОВ - суворий солдат і з нерозумінням ставиться до марнотратства і вишукувань, як в матеріальній сфері, так і в духовній. Недаремно ЖУКОВИ часто знаходять собі застосування в армії і стають чудовими полководцями. Розкладаючий, розслабляючий, дуже комфортний спосіб життя - не для них. Вони можуть обходитися мінімальними побутовими зручностями, за необхідністю багато в чому собі відмовляти.

З життя: «Молодий тато (ЖУКОВ) вирушив з двома синами на тиждень на Північ, в похід. Маршрут був прокладений по дикій, безлюдній місцевості. Через те, що напередодні від'їзду на збори було мало часу, в поспіху в рюкзаки покидали ті продукти, які опинилися під рукою. Через пару днів, вже на маршруті, з'ясувалося, що на тиждень їжі на всіх не вистачить, а до найближчого населеного пункту йти 2-3 дні. Щоб діти не голодували, тато на цих 2-3 дні взагалі відмовився від їжі».

ЖУКОВ завжди в бою, завжди в боротьбі за якісь звершення. Його діяльність завжди масштабна, з розмахом. Але сфера докладання його зусиль не обмежується одним тільки бізнесом і армією. За складом розуму він - блискучий вчений, здатний створювати навколо себе життєздатні команди однодумців. Його потужний талант і кипуча енергія часто прокладають шлях новим напрямам в науці і техніці. Системне мислення, широкий кругозір, здатність швидко відгукнутися на нове, рішучість, готовність взяти на себе відповідальність, а якщо потрібно - піти на ризик - ось якості, сприяючі його успішності на цьому (і не лише на цьому) терені.

При цьому чоловік ЖУКОВ часто прямолінійний і грубий. Він неспритний в стосунках і може сам не помітити, як наламає дров. Але, володіючи сильною енергетикою і потужним драйвом, він просто «проламує» такі ситуації і виходить з них без збитку для себе (чого не скажеш про інших!). Якщо ж розповісти йому про будь-які підступи у нього за спиною, він відмахнеться, мовляв, «вовків боятися - в ліс не ходити». На такі «дрібниці» він не почне звертати уваги. І якщо щось здасться йому в поведінці іншого дивним чи непорядним, він так і скаже йому про це в обличчя.

ЖУКОВИ відмінно реалізують себе на будь-яких командних посадах. З них також виходять хірурги, програмісти, фінансисти, прокурори, архітектори і військові.

Жіночий портрет. Найсильніша жінка

У дівчини ЖУКОВА - один з найсильніших і пряміших в соціоні характерів. Зовні вона міцна, спортивна, видна, з відкритим обличчям сильної, вольової людини. Таку жінку не можна не помітити.

Вона фізично розвинена і відмінно відчуває своє тіло. В одязі віддає перевагу спортивному стилю, тримається невимушено. Ті, хто старше, дотримуються офісного стилю. Вся їх зовнішність каже про зібраність, відповідальність, серйозне ставлення до справи.

У дитинстві їх мало приваблюють ляльки і традиційні дівчачі забави і дурощі. Їм подобається хлоп'ячі розваги. У школі ЖУКОВИ добре вчаться, хоча не завжди бувають слухняними дівчатками. З дисципліною у них можуть виникнути проблеми. У старших класах можуть прогулювати уроки, кинути інститут, не довчившись зовсім трохи. Але, хоча така схильність у них є, все ж це більше залежить від виховання в родині і від того, наскільки вони захоплені обраною справою. Якщо дівчині ЖУКОВУ цікаво навчатися і у неї достатньо розвинене честолюбство, вона цілком може бути однією з самих знаючих, добре підготовлених студенток.

З ЖУКОВИХ виходять дуже вірні, віддані дружини. Це надійний товариш, найкращий помічник своєму чоловікові. Правда, частіше виходить так, що помічником виявляється чоловік, а весь контроль за домашніми справами, а також за його кар'єрою переходить до дружини. В цьому випадку буде краще, якщо чоловік поступиться. Чинити опір марно - вона знає краще. А якщо у неї виникає необхідність з'ясувати стосунки і досягти свого (а ЖУКОВУ завжди треба досягати свого), вона не буде "гратися" і висловлює партнерові все прямо в очі.

Саме тут - основна складність для жінок цього типу, особливо, в період залицянь. У культурі прийнято вважати, що жінка має бути істотою дурнуватою, залежною і легковажною. Саме такі дівчата зазвичай подобаються чоловікам. А у дівчат типу ЖУКОВ мало романтичного (хоча вони цілком сентиментальні в душі) і дурного. Вони не відповідають стандартному стереотипу, тому їм не завжди легко знайти собі партнера.

До того ж вони дуже погано бачать, як розвиваються стосунки, а тому практично не можуть задавати їм напрямок. Вони не відчувають, що справа йде до кінця, поки не опиняться перед фактом. Кінець стосунків для них завжди раптовий і дуже болісний. Якщо чоловік все ж таки зацікавив жінку ЖУКОВА, стосунки часто стають на місце в наказному порядку. Проте не всі чоловіки бувають готові до такого розвороту подій, деякі вважають за краще втекти. Це глибоко ранить жінок типу ЖУКОВ, і вони вважають, що їх зрадили.

Часто, не в силах контролювати стосунки, дівчата цього типу здійснюють раптові незрозумілі, навіть екстравагантні вчинки. Вони немов би прагнуть привернути до себе увагу своєю незвичністю, оригінальністю, непередбачуваністю, оскільки в культурі прийнято вважати, що жінка має бути загадковою і незрозумілою для чоловіка. Вони можуть ні з того ні з сього раптово кинути свого партнера, сказавши, що не повернуться до нього вже ніколи, а потім знову повертаються. Так може продовжуватися деякий час, особливо якщо і сам партнер цієї дівчини не володіє сильною (або хоча б якоюсь) етикою.

Вдома у представниць цього типу зазвичай порядок. Ставлення до нього злегка армійське. Жінка ЖУКОВ не прагне вилизувати будинок до того, щоб в ньому не було ні смітинки. Але в той же час прибирання проводиться досить регулярно: звичайна - раз на тиждень, генеральна - раз на рік. В міру необхідності в строк будуть вимиті вікна, зроблений ремонт, приведені до ладу крани, що підтікають. Одним словом, господарство у жінок цього типу міцне. Ніякому нехлюйству в цій оселі місця немає.

Таке ж ставлення також і до готування. Добротна, свіжа їжа є у необхідній кількості, але зайвих балощів членам родини чекати не доводиться. Всі отримають найнеобхідніше, про це вона поклопочеться, але «класти» себе на господарство вона не стане. У неї дуже високе відчуття пошани до себе. Вона себе цінує, так що на голову собі сідати нікому не дозволить.

Вдома жінка цього типу - справжній головнокомандуючий. Накази віддаються чіткі, за невиконання суворе неминуче покарання. З жінок ЖУКОВИХ виходять суворі, вимогливі, але справедливі мами, які знають, що в житті родини завжди є місце святу. У вихованні не буде пропущено нічого. Дітям буде закладено працьовитість, ніякій розбещеності. Вони виростуть і нерозпещеними, і ввічливими, і з вищою освітою (якщо вона вважає, що та потрібна). Одним словом, вона пишається своїми дітьми, та інші теж в обов'язковому порядку пишатимуться ними! Ця мама сама ставить перед дітьми мету, і сама вольовою рукою направляє їх на її досягнення.

Та не дивлячись на все це жінка ЖУКОВ дуже компанійська, їй подобається колектив. Вона не проти повеселитися, готова від душі посміятися, знаходячись в колі друзів, із співробітниками, на корпоративній вечірці. Полюбляє анекдоти і сама вміє їх розповідати. Вона завжди підтримає компанію, організує святкування, вшановування, поїздку на природу, розподілить, кому купувати квитки, кому замовляти готель. Одним словом, у неї суспільний темперамент.

Жінки цього типу відносяться до типу ділових жінок. Вони завжди знають, чого хочуть. Голова у них на місці, добра освіта, воля справжня, цілеспрямованості і заповзятливості вистачає. Вони - чудові робітники, чіткі, відповідальні, зібрані. Все, що знаходиться у веденні ЖУКОВА, буде систематизовано, документи, інформація, заходи - все знаходитиметься під контролем. Завдяки своїм чудовим діловим якостям представниці цього типу часто займають керівні пости.

Але працювати з ЖУКОВИМ непросто. Прямота і вимогливість цих жінок не завжди подобаються співробітникам, до того ж як підлеглим, так і вищестоящому начальству, якого вона не боїться, часто вимагаючи і добиваючись того, що вважає за потрібне. Це розходиться з традиційними очікуваннями щодо поведінки жінки. Адже жінка на роботі начебто не повинна відчувати себе більш впевнено, ніж чоловік, і при цьому має бути поступливішою і згідливішою із співробітниками і вже тим паче з начальством. Нічого цього від жінки ЖУКОВА чекати не доводиться.

У її поведінці мало дипломатії. Якийсь час вона може спостерігати за неприємною для неї ситуацією, але потім обов'язково поставить все на свої місця - просто, інколи приправляючи свою енергійну мову ненормативною лексикою - це буде справжній наїзд.

З життя: «Будівельники розвернули мостову перед будинком, не залишивши мешканцям належного згідно із законом простору для проходу. Дівчина ЖУКОВ, якій набридло спостерігати, як люди ходять по грязюці, за допомогою своєї легкової машини заблокувала в безвиході бетономішалку. Виконробові вона сказала, що стоятиме тут, поки в бетономішалці не кінчиться бензин. Тоді вона перестане обертатися, бетон захолоне, і вони будуть ломами виколупувати його з цієї бетономішалки. Або він збирає всіх своїх працівників, вони вибачаються перед жителями і швидко роблять перед будинком нлежний прохід. Годі й казати, що виконроб обрав другий варіант, до того ж був вимушений виконати всю програму, включаючи вибачення перед мешканцями будинку».

Хто здатний витримати таку прямоту, може розраховувати на гарні стосунки з жінкою цього типу. На останніх вона просто не звертає уваги, але в глибині душі засмучується через те, що стосунки складаються не зі всіма. Для неї дуже важливо, щоб її приймали і добре ставилися до неї. Напади власної грубості і нестриманості вона сама болісно переживає, але насилу знаходить інші способи врегулювання складних (та й простих) етичних ситуацій.


Вихід на пенсію для жінок цього типу дорівнюється кінцю життя, тому що робота є найважливішим стимулом для всього. Вона означає і пошану, і положення в суспільстві, і гроші, і підтвердження власної значущості в очах інших, і зв'язки, і відчуття власної корисності. У будь-якому випадку кар'єра домогосподарки не приваблює жінку цього типу - дуже вузький і незначний сектор. Вона і справді могла б командувати полками.

Фрази

Чоловіки типу ЖУКІВ

- Обговорюється сюжет «Звичайного дива» Шварца: «Отже, якщо вони поцілуються, він перетвориться на ведмедя? Тоді може їм не цілуватися, а тільки трахатися?»

- З приводу захисту своєї території: я, як крокодил, можу одразу їсти і плакати.

- У метро я прагну зайняти стратегічне місце.

- План для мене - річ багатогранна...

- Плани можу навіть не будувати - живу за течією.

- Чи є у мене плани? Обов'язково. Якщо обставини не дозволяють їх здійснити? Та я все одно своє візьму.

- Чи була в моєму житті зрада? Ну, жінки - не в рахунок. А люди мене ніколи не зраджували.

- Начальник ЖУКОВ каже підлеглому: «Зроби, не думаючи. Як я тобі сказав, так і зроби».

- Я не для того на цей світ народився, щоб відпочивати.

- Волею долі - це фігуральне вираження, що не має ніякого сенсу. Сукупність зовнішніх явищ, на які я не можу вплинути.

- Не завжди люди одружуються на тих, з ким вони цілуються.

- Мама: «А твій співробітник згоден везти цю штангу на своїй машині?» Хлопець ЖУКОВ: «Яка мені різниця, згоден він чи ні? Я скажу - він відвезе».

- Друзі привезли хлопця ЖУКОВА на машині додому. Він піднявся на крильце, обернувся, і, побачивши, що машина все ще тут, сказав: «Ви чого тут стоїте? Ви думаєте, я вас в гості покличу? Нічого подібного. Давайте, виїжджайте звідси!» Вдома його мати сказала йому, що люди можуть і образитися на таке. На це він відповів: «Якби я їх в гості покликав і в дім не пустив - тоді, звичайно, неприємно. А так чого ж? Я ж їх не кликав!»

Жінки типу ЖУКОВ

- Якщо подружка прийде з скаргами, слухаю стільки, скільки їй треба. Мені ж то це не треба.

- Мені не подобається море. Ось ця вся живність і солона вода в носі і в роті - мені це не подобається.

- Не люблю я, коли мені компліменти роблять. Як почнуть: «Ой, яка на тобі спідничка, яка кофтина!» Та яка там спідничка! Я без спіднички ще краще!

- Лише у дурнів немає планів. У нормальних людей завжди є плани!

- Дівчинка ЖУКОВ (9 років), яка відбила свій магнітофон у злодія, що забрався в квартиру: «Ну, все ж таки своє майно треба ж захищати».